PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa dragosek »

Obrázok
6. ročník
PRESNOSŤ PRISTÁTIA STRANÍK 2010

Propozície

Termín:
4. 9. – 5. 9. 2010, náhradné termíny sú ďalšie dva víkendy

Letový terén:
Straník, 769 m MSL, 410 m ALZ

Organizátor: Ján Belan, Ivan Plučinský

Disciplíny:
závesné lietanie - presnosť pristátia

Štartovné:
20 EUR
v cene štartovného je zahrnutá 0,5 l minerálna voda, Tatranka, bageta a poplatok za použitie vzletovej plochy na obidva dni. Súťažiacich ktorí sa prihlásia cez registráciu na http://www.rogalo.dot.sk" onclick="window.open(this.href);return false; do 2.9. bude čakať v sobotu večer v kempe jedno „organizátorské“ pifko ?

Podmienky účasti:

* platný pilotný preukaz (kvalifikácia ZK-A alebo ZK-B)
* preukaz žiaka (nutný dozor inštruktora)
* technický preukaz klzáka
* potvrdenie o poistení voči tretím osobám

Hodnotenie presnosti pristátia:

* pilot má možnosť neobmedzeného počtu štartov v štartovom okne
* počítajú sa dve pristátia s najväčším počtom bodov (v prípade rovnakého súčtu bodov viacerých pilotov sa poradie určí podľa bodov v najlepšom pokuse)
* bod MAX má hodnotu 300 bodov a má priemer 1 meter. Bodovaná vzdialenosť je 30 metrov od bodu MAX, pričom 0,5 m = 5 bodov.
* víťazí pilot s najväčším počtom bodov
* meria sa prvý dotyk alebo zastavenie pilota pričom sa počíta z týchto dvoch väčšia vzdialenosť („šúchanie“ nôh po zemi sa nepovažuje za dotyk!)
* 0 bodmi sa hodnotí pristátie mimo bodovanú vzdialenosť, dotyk „nosu“ krídla so zemou a poškodenie klzáku pri pristáti
* je dovolené používať akékoľvek zariadenie pre zvýšenie odporu (brzdiaci padák, „plutva“)

Štarty a pristátia:

* podľa meteo podmienok budú stanovené jeden až dva súťažné dni (v prípade dobrého počasia sa súťaž odlieta v sobotu a v nedeľu bude voľné lietanie)
* štartovné okná v jednotlivých dňoch budú stanovené organizátorom
* organizátor môže zmeniť časy a uzatvorenie štartových okien počas dňa.

Doprava: K dispozícii by malo byť jedno až dve zvozové autá

Ubytovanie: Ubytovanie podľa vlastného výberu. Hlavne stanovisko a odovzdávanie cien bude v Autocampe Varín http://www.autocampingvarin.com" onclick="window.open(this.href);return false;.

Tandemové lety: Počas oboch dní je pripravená možnosť tandemových letov na rogale alebo padáku. Prosíme záujemcov informovať sa vopred.

Strava: Počas súťažných dní bude zabezpečené na pristávačke malé občerstvenie

Prezentácia: Pristávačka pod Straníkom 5.9.2009 od 10:00 do 11:00

Ceny: Hodnotné ceny pre prvých štyroch pilotov a pre najlepšieho začínajúceho pilota

Kontakt:
Ján Belan: jan.belan@rogalo.dot.sk , 00421 915676596
Ivan Plučinský: ivan.plucinsky@deltaclubba.sk , 00421 910265550

Organizátor nezodpovedá za porušenie pravidiel športového lietania SR a vyhradzuje si právo vylúčiť zo súťaže pilotov ktorí tieto pravidlá porušia alebo sa nebudú riadiť pokynmi organizátora!

Obrázok

Všetky dalšie informacie ohľadom súťaže budú na stránke www.rogalo.dot.sk

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Čo tak obohatiť túto súťaž o časovú disciplínu, zredukovať štartovné na 1/4 z pôvodnej sumy, vývozy grátis no a bagetu si môžete odpustiť :lol:
Našim mladším bratom sa to podarilo: http://www.zair.sk/zoborcup" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ja so startovnym suhlasim. A casovu disciplinu mi netreba, pre mna je casova disciplina stihnut aspon 3 starty, aby som mal cas sa zamierit co najpresnejsie...

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa kelek »

Tak trochu súhlasím s Braňom , pokial v tom štartovnom není ani jeden vývoz za deň na kopec. Ja osobne by som tú bagetu račej oželel a vymenil za 1-2 vývozy na kopec/deň čo by bolo už v štartovnom. :roll:

:cry:

ale asi to bude tou náročnosťou zariaďovania a vybavovania vecí okolo tej súťaže a samozrejme aj ceny treba za niečo kúpiť :wink:

Inak môj názor je, že Janči s Plučom to robia na úrovni a vyplnili dieru v našom leteckom kalendári veľmi peknou akciou. To je fakt :idea:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ja suhlasim so startovnym. Ale navrhujem ze kto nechce bagetu nech to nahlasi vopred a odpocita sa mu zo startovneho 1,40EUR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa miro »

Ja navrhujem zavolať Machynu a on nám vyjedná lepšie podmienky. Musíme byť jednotní a nekompromisní, potom budú lepšie ceny, služby a aj počasie.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Kto nebude chciet tu bagetu nech ju da mne.. klokanikovy postroj, cierna prilba od lubina a flavio... budem sadat do stredu takze budem lahko spoznatelny :-D :-D :-D :-D

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa matoZA »

Nerozumiem, co riesite startovne.. 20eur za to, ze je v tom vsetko co sa lietania tyka okrem vyvozu je dost ferove.. iba za starty by clovek dal 6eur.. riesit vyvoz by bol pruser. Okrem toho, ze za vyvoz beru na Straniku 4EUR pri plnom vytazeni auta, resp. 16EUR ked by clovek chcel ist sam, by organizator prerobil uz len na tom.. za to, ze budem bezstarostne valat sunky a lietat si do terca 4x za den, niekto ma bude evidovat, zapisovat moj vykon, vyhodnocovat, kamerovat, zhanat ubytovanie, ceny do sutazi a cojaviemcoeste je 20eur urcite hodnych. Len nech je na straniku pocasie a netrafi sa zasa s mojou dovolenkou :evil:
Moyes Xtralite 147

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa pegas »

A kto bude robiť vývozy? Bude mať niekto monopol, alebo môžem zvážať aj ja? Minulý rok sme brali s Plučom 3eur za osobu (pri obsadeni aspon 3 miest).

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa eduardo »

Gaspi ja chcem chodit s tebouuuuu..... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Teda myslel som hore na Stranik, ako zvoz.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa Laco »

dragosek napísal:Súťažiacich ktorí sa prihlásia cez registráciu na http://www.rogalo.dot.sk" onclick="window.open(this.href);return false; do 2.9. bude čakať ...
Tak neviem ci je chyba vo mne, ale ja sa tam nejako neviem zaregistrovat... :mrgreen:
Tak sa teda registrujem.

A ja viem ze teraz sa mnohym znepacim, ale ... to ze Janci s Ivanom este stale maju chut a odvahu robit presnost je fajn, neberme im to.
Kto nie je spokojny so startovnym, moze napr. skusit zorganizovat nejaku sutaz sam.
A co tak skusit zohnat peniaze na startovne napr. cez LAA? Skusal to niekto? Alebo cez rezervu predsedu vlady? Alebo... 8)
Ked ich niekto zozenie pre vsetkych, tiez ma to potesi (Ja som zatial zohnal len pre seba :wink: )
Takze organizatorov nechajme a ked im zostane "zarobenych 5 korun", tak nech maju, este vzdy nie sme tam, kde futbalisti...

Mudrost na koniec:
Jeden clovek mi raz povedal, ze ked vsetko zdrazuje, najlepsie je proti tomu bojovat tym ze zarobim viac.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa eduardo »

Aj ja sa teda registrujem.
Jaj a tiez Saniho.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa pegas »

Aj ja.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa jaro »

aj ja :wink:

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: PRESNOSŤ PRISTÁTIA 2010

Príspevok od užívateľa belani »

Ospravedlnujem sa za problem s registraciou! Uz by to malo byt v poriadku...

Pocas pretekov by mal byt k dispozicii aj oficialny zvoz - stranikovsky Air Taxi za cenu 4e z pristavacky. Budu ho ale pouzivat aj PG. Vlastne zvozy bodu mozne ale bolo by fajn keby mi date vediet kto a s cim...

Len pripominam ubytko! Tento rok budeme vo Varine v kempe ale rezervovat si to musite sami.

To Pluco: Vravel som Ti, ze pred tym nez nieco zacneme treba sa poradit najskor s Banovcanmi ?!! Zas sme zabudli na CML pre HG !! :)

Napísať odpoveď