Majstrovstvá Európy v Greifenburgu

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Majstrovstvá Európy v Greifenburgu

Príspevok od užívateľa pegas »

Včera (piatok 6.6) odišiel náš "výkvet" do Rakúska v zložení:

Ivan Plučinský
Edo Dropko
Fero Nizner
+ tímlíder a šofér: Anka Nociarová

v sobotu a nedeĽu majú tréning, a od pondelka 9.6 až do piatka 20.6 majú súťažné dni. Odovzdávanie a návrat domov v sobotu 21.6.

Oficiálna stránka na:
http://www.drachenflieger.at/

Greifenburg v mapách na Google:
maps.google.com

A možno niekto z nich sem niečo aj napíše.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Našiel som fotogalériu z otváracieho ceremoniálu:
http://picasaweb.google.de/forelli1/Han ... ngCeremony

Na 6. fotke sú naši. Sú strašne zlatí :)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Tak to je šok. PodĽa výsledkov dnešného dňa na:
www.drachenflieger.at
dnes Edo prelietal Pluča a Plučo bol zas lepší od Fera. Za Ferom ostalo už iba 8 miest. Dnes to asi nebolo o trpezlivom hobĽovaní. Disciplína bola zmrazená vo vzduchu, v okamihu keď sa prvýkrát zablyslo z mraku. Našich to zastihlo na trati, preto aj najlepší zo Slovákov - Edo, mal iba 58 km. Tí, čo stihli priletieť do cieĽa, mali 105 km.

A Oleg Bondarčuk skončil dokonca s Plučom na 41 km.

Edo do toho! Dobre si to natrel tomu paštikárovi :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

kde sme nabrali toho černoška? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

to EDO:
ak si dostupny poslie nejaky pokec ku disciplíne, zaujima ma preco nemate body za departures, kedy ste išli na trat? inak hned bolo vidno na fotkach saniho a eda ako im to ukazuju.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

vsimli ste si, ze Edo aj Fero maju pekne fotky zo startu? Inak aj mna by zaujimalo, co sa to stalo s Olegom. Zeby bol odlietal tak neskoro na trat? Alebo jednoducho vypli kurenie? Dnes som Plucovi poslal sms a dal im za ulohu v druzstvach prelietat toho osamoteneho Sveda, ktory je dve miesta pred nimi. Ked to splnia, dostanu dalsiu ulohu :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Po zverejneni oficialnych vysledkov sa nam Edo riadne prepadol. Je to horsie ako zle. Uz nie sme 2. ale 3. liga. Gaspi, musis sa dat do poriadku a zachranit to.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Caute!
Len v skratke:
Dnes zrusili disciplinu koli nebezpecnemu pocasiu. Bolo volne lietanie.
Mne sa podarilo pri pristati trafit ocelovu ruru ktora drzi rukav na pristavacke. zlomil som trapezku ktoru som uz vcera menil takze si zalietala jeden den. Mam zlomene kovanie a poskodeny uhlikovy letmy koniec. Takze smola sa mi lepi na pati.
Davam dokopy kridlo a stale ma pobolieva krk z Martiniek.
Takze tak... :?

Trenigove lety vyzerali ako utek pred burkou. Niekomu sa podarilo aj polietat ale ja som mal iba zletaky.

K prvej discipline: Ferovi sa podarilo uspesne pristat po starte pre ''technicku'' poruchu. Nakoniec odstartoval druhy krat obletel celu disciplinu ale bohuzial Stop time mu dal 29,7 km.
Edo to udusil po prvom otocaku zrejme sa vybral v malej vyske pre neho. Bol totiz trochu v doline.
Mna po preskoku doliny opustalo ''stastie'' a stupaky sa mi vyhybali.
A nakoniec pristatie dole kopcom s termickou turbolenciou... :(

Neake foto od Fera z trenigoveho dna:

ObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

“Dakujeme vsetkym za podporu, rady, srandicky, doveru aj sarkasticke poznamky venovane nasej vyprave. Dufam ze vas nesklameme a skoncime na ohromnu radost vsetkych za ukrajinskym a svedskym druzstvom. Sme tiez radi ze slovenskymi rogalistami neotriasol ziadny iny skandal a vsetci sa sustredite iba na nas. Dufam ze na slovensku vam pocasie praje lepsie ako tu a lietate same 80tky, poniektory aj 100vky. Prajem vela zdaru a dufam ze sa uz coskoro opat vsetci zijdeme v dobrej nalade pri pive niekde na sutazi…napr. Na Podbrezovej.” Drzte nam palce a dalej nas povzbudzujte. Dakujeme.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ako sa meraju podperky.


ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázok

Ako sa pristava:

Obrázok

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Konecne mame spojenie! Uz som si myslel, ze tam nemaju internet. Inak mate pravdu v tom, ze Vas neustale sledujeme. Kazdy den si otvaram rakusku stranku a pozeram vysledky, takisto sledujem pocasie, ktore vas asi nijako netesi, lebo minimalne do soboty to vyzera neletovo. Skoda tej smoly aj stoptimu. Povedzte, ako to ti prvi urobili, ze stihli doletiet do ciela? O kolkej stopli task? Ako to bolo s Olegom, tiez isiel neskoro?
Este k tym dielcom od Ukrajincov. Pluco, doniesli vsetko? Potrebujem potom zoznam aj jednotlivymi cenami. Kolko penazi si mam nachystat? Je tam aj quickpin pre Eda? Ak sa da, zober este jeden quickpin aj s hlavickou a lamaciu koncovku na spiry, zistil som, ze mam iba jednu nahradnu.
Takze ak sa dostanete k lietaniu, drzim palce.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Nazdar chlapi, zly zaciatok - dobry koniec! Plucko pekne rameno, cosi mi to pripomina :) pocuj a tie trapezy oprete o plot si nakoniec nasiel? Drzim vam palce :!:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Ivan nezufaj, keby si bol videl svojho casu moju modrinu a medzi nohami ... ojojojoj.
Trochu vyvsvetlite tie podperky, to merali pred startom kvoli bezpečnosti alebo to bola nejka vaša iniciativa?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Jaro, to meranie podperiek je iniciativa CIVL, prvy raz sa to zacalo , hoci neoficialne, merat v Chorvatsku na ME. Ide o to, ze mnohi sutazni piloti lietaju s vrazedne nizko nastavenymi podperami, co zvysuje riziko tumblu.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

to je dobrovolné? ja som to vlani meral ale nedopracoval som sa k nejakemu užasnemu vysledku, skor sa mi zdalo ze to mam všetko nižšie ako by malo byť, ale počas letu sa to moc tak nechova. v mojom pripade to bude uz asi starou plachtou.

Napísať odpoveď