Hradisko 2012

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa miro »

1.12.2012 od 17:00 koštovka vína, koštovka huriek a ukončenie leteckej sezóny na chalupe - Moravské Lieskové miestna časť Šance 48°52'38.66"S 17°43'55.67"V.
Dodávka vzoriek je vítaná, no nie je podmienkou
V dňoch 1.12.-2.12.2012 sa uskutoční na Hradisku pri Novom meste n. Váhom 1. ročník Memorialu Vilka Hlucha.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja by som siel, keby sa este niekto z vychodu pridal.
Po tyzdni co som sam z detmi a este jeden je predo mnou by som celkom rad vypadol na vikend.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Ja sa zucnastnim.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa belani »

Ja by som predbezne tiez dosiel, aj s rodinou :)
Kto z MT , ZA by sa pripojil ??

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa miro »

Nakoniec to s lietaním vyzerá sľubne S-SV, disciplína Hradisko - Moravany 24km, kumulovaná odmena pre víťaza 200EUR.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa belani »

Stale niesom isty ale ak dojdem mozem urobit nejake prehliadky na TP. Zaujemci mi dajte vediet najneskor do zajtra obeda.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa belani »

Miro daj info kde kedy co atd. Uz druhy clovek mi pisal ci sa ide lietat, kedy zraz atd.... :)

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa miro »

Zajtra od 9:30 sme na chalupe. Zraz pilotov a záujemcov o technické prehliadky po 11:00 na Hradisku. V priebehu dňa info. na telefóne u mňa, alebo Plučka.

milos
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Nov 26, 2012 1:55 pm

RE: vsetkym ;)

Príspevok od užívateľa milos »

1.ročník memoriálu Viliama Hlucha.


Na úvod by som len v krátkosti spomenul, že memoriál Viliama Hlucha sa konal pod vedením Mirka Pavelku ktorý zorganizoval a zabezpečil plynulý chod celej akcie, ktorá bola venovaná  pamiatke nášho dobrého kamaráta a rogalistu Vilka Hlucha. Touto cestou chcem Mirkovi poďakovať v mene všetkých zúčastnených za skvelú organizáciu a poskytnuté priestory na chalupe v Moravskom Lieskovom. Až na tú malú myšku čo sme nechytili a ktorá tam možno ani nebola.

Celá akcia ale mala aj súťažný charakter. Hlavným organizátorom bola vypísaná letová disciplína štart (Hradisko) – cieľ Moravany s odmenou 200€. Vzhľadom na termín v ktorom sa akcia konala bola disciplína takmer nereálna ale pár súťaživých dravcov výzvu nakoniec prijalo. A to doslova pár. Predpoveď na 01.12.2012 bola veľmi optimistická a na Hradisku sme sa všetci zišli okolo 11.00 v zostave Mirko, Marko, Andrej, Janči, Plučko, Jano Pekar, Milan NR a ja mladý Miloš. Nikoho z nás neprekvapilo, že smer vetra je iný ako predpoveď sľubovala. Tak počas čakania na zlepšenie meteorologickej situácie nám Janči  aspoň spravil technické kontroly našich klzákov. Podotknem, že nám všetkým bola na svahu poriadna zima a tým ktorým nestačilo oblečenie si natiahli na seba aj postroj.
Okolo obeda to na štarte začalo hustnúť a vo vzduchu sa objavilo aj pár pudingárov na padákoch čo zbystrilo našu pozornosť. A bolo to tu, na svahu sa udržal posledný a jediný padáčkar zo 6ich, čo vyvolalo značný rozruch medzi pilotmi. Všetci sme chceli zrazu letieť ale zisťujeme, že je viac pilotov ako krídel vhodných na uletenie disciplíny. Po dlhých hádkach, prehováraniach a potyčkách sú na štarte pripravene 3 rogalá a 4 piloti. Viem trochu neštandardná situácia. Ja a Andrej krútime na štarte nosom, že sa nám štart na SZ stranu Hradiska moc nepáči  a začíname taktizovať čo mierne vyhecovalo súperov i napriek tomu, že niektorí so štartom na túto stranu mali v minulosti nemilé zážitky. Ja to nakoniec so štartom na SZ vzdávam a so mnou aj Andrej. Asi po 5 minútach sa Ivan dohodol s Andrejom o zapožičaní jeho Športa. Na akej finančnej odmene sa dohodli sa doteraz mlčí. Ivan, ktorý už bol zasa Nay napumpovaný adrenalínom a vidinou výhry 200€ si berie najľahšiu výstroj aby sa čo najdlhšie udržal v studenom, hustom a takmer bez termickom prostredí. Po krátkej úprave postroja je na štarte a rozbieha sa. Estetické hodnotenie štartu 4body z 5tich. Po štarte točí ihneď v ľavo a začína svahovať. Na štarte zavládlo hrobové ticho a s úžasom sledujeme Ivana ako sa trápi udržať na svahu. V podvedomí s ním točíme každú zatáčku a vieme, že i mala chybička ho môže pripraviť o prvenstvo. Ivan po ťažkom boji sám so sebou nakoniec usúdil, že na
prelet to dnes asi nebude a začal si naplno užívať svahové lietanie. To čo ale začal predvádzať nemalo nič spoločné s bežným lietaním. Asi po 20 minútach sa unavil a pristáva v blate. Ako náhle Ivan uvoľnil svah na štarte sa už rozbieha Jano P. Estetické hodnotenie štartu 3.5bodov z 5tich, sorry. Po štarte Jano volí ale inú taktiku ako Ivan a vydáva sa odvážne rovno na trať v nádeji že narazí na nenormálne silné stúpavé prúdenie do 4.000m, ktoré mu zabezpečí s prehľadom prvenstvo. Bohu žiaľ táto taktika mu nevychádza a pristáva neďaleko zablateného Ivana. Ja balím a pod kopcom nakladáme oboch zablatených pilotov. Všetci dobre vymrznutí a hladní ako psi sa presúvame na druhú už viac relaxačnú časť celej akcie, ktorá sa má zavŕšiť na chalupe u Tóna a Mirka  v neďalekej dedinke Moravské Lieskové. Po príchode na chalupu nás už čaká kráľovská hostina. Ochutnávka pečených huriek a klobás spojená s ochutnávkou rôzneho odrodového vína. Kuchyňu a security má na starosti Marko  a musím povedať, že to zvládol bravúrne. Až na tú prvú várku huriek čo mu prihoreli. Čím im ale dodal krásnu chrumkavú chuť. Ale boli sme všetci tak hladní, že sa po nich len tak chrumkavo zaprášilo. Someliérom toho večera je Mirko a zaslúži si obdiv pretože pri prezentácii jednotlivých odrodových vín pristupoval ku každému vínu s láskou a nehou. A taktiež nám vedel poskytnúť množstvo dych vyrážajúcich informácii ohľadne každého vína. Názov a farbu.
Okolo 18.00 sa chalupa začala plniť a prichádzajú ďalší rogalisti Tóno, tata Miloš,  Frištuk s manželkou a aj jeden padáčkar Markov brat Vlado. Ako náhle sme už v plnej zostave, zdvíhame poháre spomíname a pripíjame si na pamiatku naše ho kamaráta Vilka. No a od tohto momentu zavládla neviazaná zábava, jedenie a pitie až do skorých ranných hodín. A to čo sa dialo v Moravskom Lieskovom  zostane Moravskom Lieskovom. Ráno bolo ako každé iné po takejto akcii. Nie každý sa cítil OK a na rad prišli tabletky od bolesti hlavy a minerálka. Tí čo sa zúčastnili vedia o čom je reč a tí čo neboli a chýbali, budú mať možnosť to zistiť budúci rok.

Musím povedať že celá akcia sa niesla v znamení skvelej nálady plnej smiechu, vtipov ako aj tento článok. Veď už keď poriadne nelietame aspoň sa poriadne bavíme.

Hlavný sponzor celej akcie Mirko  vzhľadom na nesplnenú letovú disciplínu zvyšuje cenu pre budúci rok na 300€ , v nádeji prilákať aj vrcholovo závodiacich rogalistov ako napríklad Manfred Ruhmer.

foto z akcie stiahnut tu:
https://picasaweb.google.com/1061713355 ... adisko2012" onclick="window.open(this.href);return false;

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa belani »

Bola to super akcia... Vdaka Miro, Marko!

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa Norbert »

Skoda ze som sa nemohol zucastnit.
Manzelka sa vratila zo sluzobky az v sobotu poobede.
Inak by som dosiel aj sam.
Hadam na buduci rok.

Jan Pekar
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St Feb 04, 2009 11:15 am

Re: RE: vsetkym ;)

Príspevok od užívateľa Jan Pekar »

Vďaka organizátorom, Belanimu za technické prehliadky, Milošovi za článok, Markovi za ochranu....atď
XS169

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: RE: vsetkym ;)

Príspevok od užívateľa Laco »

Jan Pekar napísal:Vďaka ... ... Markovi za ochranu....atď
A vidíš ho. Aj diakritiku používa a aj tak nerozumiem čo tým chcel povedať... :lol: :lol:

Jan Pekar
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St Feb 04, 2009 11:15 am

Re: RE: vsetkym ;)

Príspevok od užívateľa Jan Pekar »

Laco napísal:
Jan Pekar napísal:Vďaka ... ... Markovi za ochranu....atď
A vidíš ho. Aj diakritiku používa a aj tak nerozumiem čo tým chcel povedať... :lol: :lol:
toto....."Kuchyňu a security má na starosti Marko a musím povedať, že to zvládol bravúrne"...

Treba viacej každoročných pravidelných podujatí, aj keď iba malých. Skôr si človek naplánuje volno a viac lieta.
XS169

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Hradisko 2012

Príspevok od užívateľa eduardo »

Nehnevajte sa chlapi, ze som vam vliezol do diskusie, no ja som to pochopil takto: Kuchyňu a security mal na starosti Marko a musím povedať, že to zvládol bravúrne. Takze po tom co nam bravurne navaril nam o trochu neskor rozdal aj ochranu. :lol: :lol: :lol:

Napísať odpoveď