Monte Lupo 2016

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Takže vyrážame vo štvrtok nad ránom. :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa jaro »


Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaro držím vám palce. Polietajte!

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Edo a ty nejdes?
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa Rebro »

Chlapci tam uz pomaly i budu, tak som zvedavy na spravy. ;)
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa MilanNR »

česi už trenuju

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2016/10:53" onclick="window.open(this.href);return false;
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno o 4:00 vstávam, sadám do naloženého auta a 4:20 vyrážam. Edo asi pojde okolo Balatonu, má to z KE bližšie.
V PO sucho 5 km za PO dážď že sa nedalo ísť 100. Budim Edmonda, obliakame ftaka do dvoch nových obalov a frčíme ďalej, Marian nás už otravuje o šiestej. Na letiku v Prievidzi dokladáme, pozdravíme sa s Tonom L., volm Jožkovi Sobotovi, starí dobrí kamaráti.
Po 10tej sme v AUT a v hóóódne silnom vetre obchádzame Viedeň cez Eisenstdadt. Míňame sa s Edom, vlastne ani neviem akým autom a s kým cestuje. Hádam sa dovoláme keď mením kartu na O2 kvoli Airtribune.
Výborná cesta ani veľa aut. Okolo 15 tej sme nazadýchaný na hotely, Prsnatá mladučká rakušanka nás ubytováva. Papkáme a frčíma na L02. Pekná púpavová lúčka s malým protisvahom, plôtikom tu, plôtikom tam, násypom cesty, oračinou ale inak očiň fasa.
...
Cesta na S01140 Waldrast, pohorie Koralpe, krásna asfaltka hore, hore kopcom, zo 480 m na 1400 m. na krásny štart. Pásky sú už naťahané, bojíme sa tu chodiť aby sme nepokazili trávičku ... Edo tu sa ti bude páčiť.
Mraky už odstupujú a vzadu sa ukazuje modré nebo. Ideme ešte hore pozrieť pod zasnežený vrchol je tu lyžiarske stredisko, kopu chát ale ani človeka.
Dvojkou, a kúsok aj trojkou schádzame dole, brzdy ... voňajú. Na letisku stretáme čechov, dávame drahé pivko, berieme tričká, WP. Krídla vybaľujeme na veľký vozík. Nebo je už modré, na zajtra sa tešíme. Bude tu cez 60 ľudí, aj Manfred a ostatní. Edo asi zase mešká tak ideme večerať slaninu s cibuľou od Edmonda.
...
Monte Lupo je vlastne Wolfsberg keby dačo.

https://www.facebook.com/jaroslav.sojka ... 007&type=3
https://youtu.be/Y1N_gkUstfI
end

a zabudol som. Edmond dúchodca je už v organizačnom týme. Tak sa to robí chlapci. Raz dva, len tak a vývoz zadarááá :-)
Naposledy upravil/-a jaro v Št Apr 14, 2016 9:20 pm, upravené celkom 4 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

zavidime...

..kurna ten sojka bude zase rozlietany jak toten ftak...

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa Laco »

Edo mi volal, či neviem ako sa nastavuje karburátor na aute, takže asi má nejaký drobný problém... Inak vraj v pohode.

Inak držím palce.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa eduardo »

Karburator som opravil, aj ked chyba nebola v ňom. Takže sa ukázalo že som závadu diagnostikoval nesprávne a stratil drahocenný čas na cestu. Nakoniec to bolo v tom, že som zabudol priliať náhradu olova a na čisté EKO to jazdiť nechce. :roll:
Bol som dohodnutý s maďarmi, že pôjdeme spolu. Nakoniec ma prehovorili, aby som ostal lietať u nich, lebo v austrii bude zlé počasie. Tak som sa nechal. Aerovlekom to bude dobré na každý smer.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Leteli sme, Eda som asi videl zhora, auto s rogalom, ... teda Wartburg, ten má ešte karburátor? Edo si to ty? Dole kopcom to chce ale dobre brzdy. :-)
...
Raňajky na ktorých Edmond odhalil obsluhujúcu poľku (50+), pokecali aj po poľše aj po slovensky. Nechali sme pre Eda červenú papriku a čabajku. s bielou žemličkou. Zase aj dnes mešká. Proti vetru je to ale s blbým karburátorom robota, to je isté.
Na kopec nás skoro zabudli v kempe, vezieme sa v iných autach, hore pohoda vietor do 8 metrov ale bez termických mrakov. Brifing o 11tej sa odsúva na 13tu. Pijeme kávu v rešitike Waldrast. 12:45 sa ale ruší task kvôli vetru. Volne lietanie prepadá na celej čiare, akurát po 14tej traja pomocníci púšťajú miestneho celouhlikoveho Moyesa, organizátora, do ľuftu. Stúpa, a leti dopredu. Po 20 minutach pristáva na letisku HQ. Vietor zosiluje, búcha o reštiku, je aj zima. Všetko sa rozpadá a my už nemáme ako dolu. Ajhľa chlapci a deva z BA. Vďaka tejto moralnej podpore držime stráž ako jediný na štarte. 17:00 dráma vrcholí, vietor do 1,56 m / sek. Ideme? možno. Pripravujeme už raz rozobraté krídla, vietor zase hlučnie. Edo asi zostava pod kopcom. Zase karburátor?
Štartujem prvý v pohode ani bežať sa nedá čo to driape hore. Hore vietor do 30 km, v pohode, termička do 2 m, prichádza iný RX a Marian. Tak sa vozíme a po vyše hodke frčíme nad dolinu kde to strašne drží. Finále na dráhu, pivo od Vlastíka, klobása. Edo nebola to ale čabajka.
Briefing o 21 ruší competition. Škoda, balíme ftáky a chystáme odchod na ráno do Meduna.
Edo prídeš za nami?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno papkáme, balíme a frčíme do Meduna. Pod kopcom v penzione dávame kávičku, Okolie Meduna a Monte Valinisu je v mraku, dosť tmy, sviet sa len južne v rovinách. Lietaju adáky, škola aj nejaké rogalko. Na kopci sa stretávame so včerajšimi kamošmi z Meduna, rogalisti Bernardo a spol. Rýchlo skladáme, je tu prevádzka jak na nádraží. Taliani frčia polhodku pred nami rovno na západ, dávajú vraj Maniago a spať. POfukuje do 6 m. Satviam na rampu a po rýchlom rozbehu skáčem do +3 m, po 4 točkách som v 1250 v mraku. Letím na západ, tma a bez slnka nič ma nedrží tak sa vracim. Taliani to asi dali vpredu pred mrakmi. Nehc letí na východ, a späť. Na štarte sú už aj chalani, aj BA. Tak si tu tak 25 ľudí poletuje do 1500m lebo sa to po hodine zodvihlo, ale viac zavrelo pred slnkom. Skúšame a radujeme sa. Na pristátie je kus tlačenica ale všetko v poode. Nalietali sme hodiny aj nejaké kilometre. Historický rebríček SR zásadne mení obsah, ED ešte teraz na posteli v hotely ujúka. No, keď to pôjde takto ďalej dôchdci nám nedajú šancu. :-)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Včera chalani videli dole v kempe aj Edove auto :-) Edmond potom v aute nechcel veriť, že s dvoma deťmi? :lol: :lol: :lol:
Teraz je slnko ale predpoveď stále hrozná. Aj pre SK. Edmond, jak žralok a hrdina mesiaca, len kopec a kopec. Už to skúšal aj na recepčnú hotela, že love a love, myslela že asi milostné návrhy. Tak teda ideme vyplatiť a frčíme domov, nejakú kultúru po ceste domyslíme.
:( Nikto nereagujete na fantastické poradie v XC, ED bude mať radosť :-)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaro ďakujem že na mňa myslíte s jedlom, ale čabajku som si dal u chalanov na Balatone. Musím povedať, že tý maďary sa tak výdatne stravujú, že som nevládal ísť lietať. Resp. som sa po raňajkách nezmestil do postroja. Takže namiesto lietania teraz riešim technické problémi s postrojom, mojou váhou a nohavicami na lietanie, ktoré mi ešte pred rokom boli dobré. Recepčnú tu nemáme, tak to skúšame na pokladníčku v potravinách. Namiesto talianského kapučínka si dávam kultúrny pozostatok osmanskej ríše, tureckú kávu ktorej zrnká vypľúvam ešte pol dňa aj po umytí zubov. Celý čas do mňa motoráci hučia, že kúpia motor z môjho trabanta. Ževraj neexistuje lepší motor na trojkolku ako trabant, alebo volkswagen. Rotax je "szar" aby som bol presný. Neviem ich však presvedčiť, že ho predám iba ako celok. Veď keď idú do bordelu, tak si tiež nekúpia iba "to" ale musia zaplatiť za celú. No uvidím ako to dopadne.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Monte Lupo 2016

Príspevok od užívateľa jaro »

Teda na záver akcie treba dodať:
Zišla sa tam väčšina európskej špičky, videli sme Lamináty aj Thalony v celouhlíkovom prevedení. Vlastne sme nič evideli lebo molo čo sa rozbalilo. bola veľké škoda že sa tento ansabel nedostal do vzduchu, tešil som sa na to od jesene. Bohužial počasie sa nedalo lepšie vybrať. Zato dojmy z kopca a z letiska sú úžasné, dostupnosť výborná, bývanie skoro v každom dome a na letisku, plno možností pre turistiku a bicykel.
Teda ja som si môj plán naplnil, zistiť a zorientovať možnosti.
Podľa mojich rýchlych kalkulácii by sa pri bývaní na letisku s wc a sprchou kempového prevedenia, dalo fungovať od 30 E do 65 E na noc s bývaním v hotely na vysokej mäkkej postielke vo voňavej perine. Je v tom aj cesta asi 1500 km.
Tiež podstatné je že to tu nevypadá na inváziu PG. Máme kontakty na miestnych kto bude chcieť nech sa ozve.
Ku lietaniu: Leteli sme s Marianom až po 17tej kedy sme na pľaci ostali sami. Keď som strkal spiry, ponad preleteli dva rogala, ktoré štartovali niekde z nižšieho štartu. Dostal som sa do 1800 m v tom vetre som nešiel Ďalej do kopcov. Je to tam aj v zadu vcelku systém samôt a chalúp s rôznymi lúčkami buď v 1000 metroch alebo v 500 m. Po hrebeni sa dá ísť aj na sever aj na juh, sú tu nejaké priestory ale ešte som to extra neštudoval.
Keďže zrušenie bolo realne aj po možnom presune do Meduna, máme na dva ďalšie roky zľavu na štartovnom. Takže sa tešíme, to už budú zase nové 2 kilometre dialnice na Slovensku .-)

Napísať odpoveď