2017 Brazilia

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa eduardo »

Attilove odpovede k reportu:

Áno, ten 6 meter tam bol iba tak, preňho, ale to patrí k nášmu športu.
Našťastie aj pre nás tam niekedy je. Mário sa klasicky dostal do malej
výšky spolu s Jonnym, jeden šiel sem, druhý tam, nakoniec vo vzduchu
ostal len Jonny. To neviem, ako sa Mário mohol dostať do takejto
situácie, lebo aj on je jedným z chvosťákov. V ten deň ostal čierny Peter jemu.
- V rogalách nie sú žiadne zmeny, iba Icaro urobil malú zmenu na koncoch
krídel. Vďaka tomu sa zdá, že stačí aj menej ako 5ton sily na to, aby
koniec krídla vyzeral pekne. A aj je pekný. Ale letí to rovnako.
- Neviem kvôli čomu neprišiel Antoine, určite je zaneprázdnený niečim v
Chamonixe. No nájdu sa aj taký, ktorým sa ušiel takýto osud.
- Gerolfova psichoanalíza je mimochodom k.k.t..a, ako by sa bol vyjadril
Sakóca, lebo tretia brána (gate) to nebol zámer. Títo Rakúšania sú
jednoducho zrodený dávať hlboké, duševné rady . V oných časoch aj
Freud s Jungom toľko analizovali jeden druhého, pokým nevyšlo najavo,
že obaja iba chceli pretiahnuť zdravotnú sestru toho druhého. Všakže
aké osožné? No slovom, aby som znova neodbočil od témy, všetci chceli
brať druhú, ale ďalšie udalosti boli iba dôsledkom toho, kto kde bol
vtedy, keď prišiel čas druhej. Aj z výsledkov sa dá vidieť, že 2. brána bola
víťazná. Gerolf by radšej mal lietať v skutočnosti a nie na stoličke.
Tak a teraz to skončím, aby som sa ešte posledný krát pozrel do zrkadla
aký som pekný, pred tým ako zavriem dvere a budem sedieť až do konca
30 hodinového, krátkeho predstavenia na trase Brasilia-Rió- Santiago-
Auckland-Sydney.
Dúfam, že vo vašich končinách vyčíňa dobré počasie. Ak nie, tak si ho
spravte, ako voľakedy Suchanek.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa jaro »

Kde to ten Attila Píše?

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa eduardo »

sidewinder napísal:
Ut Aug 22, 2017 4:09 pm
precital som to cele asi 3x aj atilu aj gerolfa , lebo hlavne ten styl toho prelozeneho textu nechapem poriadne..
Ale z oboch prispevkom mi ide kus zavisti, kusok takeho opovrhnutia superom.. je to tak ? ci to len zle vnimam, take nepriatelske.. no neviem :shock:
Chlapci trošku som smutný, že ste si z tých článkov vzali iba osobné hodnotenie autorov, nie niečo po odbornej stránke. Aj keď neviem presne v čom to je „závadné“, naozaj úprimne vám ďakujem (myslím to vážne), že ste vyjadrili aspoň nejaký názor a dali mi tým možnosť ozrejmiť pár vecí, keďže som to prekladal ja a je teda celkom možné, že mám na tomto úsudku tiež svoj podiel viny. Svet je krajší, keď ľudia majú rozdielne názory. Minimálne zábavnejší. Pokusy o jednotný svetonázor nikdy nedopadli dobre.
Na úvod musím povedať, že v prvom rade to bola pre mňa výzva preložiť tieto články. Sám pre seba. Je to úžasný tréning slovnej zásoby, ktorú čítaním, alebo pozeraním maďarských novín nezískam, lebo hoci Attila menej no Balázs zas brutálne veľa slangu, slovných prešmyčiek, dvojzmyslov a neviem čoho všetkého ešte používa vo svojich článkoch. Tak ako sa on odbavil pri jeho písaní, ja zas pri jeho preklade. Je to asi ako keby ste mali preložiť text piesne nejakého rapera do cudzieho jazyka, ktorý si myslíte že ovládate. Vlastne opačne. Riadne som sa pri tom vytrápil, aby som zachoval autenticitu prejavu, smer narážky, aj keď som možno nie vždy trafil jej tvrdosť. A asi preto to aj na tretie prečítanie vyzeralo ... neviem ako.
Je to ale iba ich prejav na papieri. V skutočnosti Attila ani Balázs nie sú namyslený, ako by si mohol niekto myslieť. Sranda je, že práve toto počúvam na margo Sagana od všelijakých ľudí nezávisle na veku, prostredí či vzdelaní. A pritom nikto z nich ho nepozná osobne. Dokonca si aj tento génius vo svojom obore, dovolil kritizovať súperov, na jednej zo súťaží, že sú to (už neviem čo) lebo sa za ním iba vezú, nikto nechce ťahať na čele skupiny, nespolupracujú a každý striehne na jeho chybu. No dobre, nemohol si dovoliť byť až tak vulgárny, no mimo kemier verím že bol.
Tie reporty nepísali chalani verejne. Dostala ich iba skupina maďarských pilotov komunikujúca cez yahoogroups. A ja.
V druhom rade som nám chcel priblížiť dianie vo svete, keď už to naše závesné lietanie prežíva krízu. Lebo málinko dúfam, že to niekoho nakopne.
Lebo ja som síce nadržaní a aj by som šiel, ale poznáte tú knihu Starec a môže. Ani ja ju nepoznám, ale mohol by som napísať vlastnú. Volala by sa Mladý a už nemôže. Či už nie som ani mladý?

Ta tak.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa Rebro »

Edu, krasne :)
V Macedosnku som na vlastne oci videl a pocul tusim Balazsa a este s jednym Madarom som tam hodil rec. Taky krpaty.... tusim Laszlo Okros a debata s nim bola velice prijemna. Dokonca lepsia, ako s Majtazom, ktory doftedy bol pre mna youtubovy idol :) Teraz uz nie je. To je ako s tym, ktoreho meno sa nevyslovuje.
Takze sa tesim na dalsie tvoje prekladatelske prispevky. :arrow:
Monotrike

Napísať odpoveď