2017 Brazilia

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa jaro »

10:22 Oli tiež zasojkoval.
https://youtu.be/MVp5rG0ftxI

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa Rebro »

Petr Polach dava celkom fajne live videjka z Brazilie na FB.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa jaro »

len včera bol asi rozladný, nedal veľa.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa Rebro »

Sadol par km pred cielom, bo nebral vsetko co prislo. Sranda, lebo minule spominal, ze nebere nic co je slabsie ako 2ms
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa eduardo »

Rebro napísal:
Po Aug 14, 2017 9:26 am
Sadol par km pred cielom, bo nebral vsetko co prislo. Sranda, lebo minule spominal, ze nebere nic co je slabsie ako 2ms
No to je skoro jak u mňa. Kedysi som tiež nebral všetko čo prišlo, resp. staršie nad 20. Neskôr sa však často stávalo, že pred cieľom nebolo nič, resp. som nedoletel. Tak som musel prehodnotiť situáciu a teraz už beriem aj tesne nad 30. :lol:
Ale on sa to naučí, časom.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa sidewinder »

http://www.cbvl.esp.br/evento/resultado/117
neviete na zaklade akeho vzorca sa skrtaju vysledky v timoch? Jak kukam, tak kukam nedava mi to logiku..

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa juraj »

Bodujú vždy prví traja z teamu v danom kole. Kde je problém?
Inak Česi lietajú ako z veľkej knihy. Ešte že si pamätám na časy, keď sme s nimi vcelku vyrovnane súťažili. Ale spomienky blednú... :(

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Tak Petr Benes je majster sveta ;-)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa Laco »

... a ten, ktoreho meno sa nehovori je 11-ty
A Karinka je vlastne univerzalna odpoved.
...Ja viem, je to hlavolam, ale da sa rozlusknut. :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa juraj »

Aká symbolika, v roku 1991 práve v Brazílii sa Tomáš Suchánek stal prvý raz majstrom sveta (potom obhájil v Owens Valley 1993 a Španielsku 1995), teraz ďalší Čech (ktorého asi ani osobne nepoznám), privezie do ČR ďalší titul. Fantastický úspech. (Ešte sa musím spýtať Martina Bibka, či ho neučil lietať, aby som si mohol tiež prisvojiť nejaké zásluhy :D )
A takisto klobúk dolu pred Danom Vyhnalíkom, takmer 60 ročný a ako lieta. Dobre si pamätám na ME 1994 v Laragne, keď tam lietal Vašek Chvála ako 50 ročný, ako som na neho ukradomky pozeral ako na raritu.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa eduardo »

Report z MS v Brazílii od Attilu Bertóka.
Chlapci / Dievčatá,

15.
Nie veľmi dobre.
Ale teší ma aspoň to, že sa vám páčilo čo som dosiaľ písal.

Tak aj tomuto je koniec. Nebolo to až také zlé, no neľutujem, že tieto majstrovstvá sveta sa už skončili. Dosť bolo 9 dní hlúpostí. Fyzicky som sa až tak nevyčerpal ako inokedy. Podľa mňa je to vďaka 10 minútovému zahriatiu pred štartom. To zabráni, aby človeku postupne nestvrdli všetky svaly. Ja ich nemám veľa, preto si musím dávať pozor, lebo keby mi stvrdlo aj to málo, vyzeral by som ako na poli dokončená stavba, alebo betónový chodník, do ktorého sypú zvyšky s tým, že veď ho dokončíme až bude hotový dom a v takom stave ostane aspoň 30 rokov.

Ak by som mal hneď v úvode, jednou vetou zhrnúť sled udalostí v posledný deň: Beneš našiel 6 meter nad malým lesíkom, ktorý nikto iný nenašiel a práve vtedy bolo rozhodnuté o celkovom poradí, no ešte sme o tom nevedeli.

A trochu podrobnejšie vyzeral tento posledný deň takto. Rozdiel medzi prvými troma bol 17 bodov a ani štvrtý v poradí nebol veľmi ďaleko. Ostaný dosť zaostávali, takže nakoniec im zostávalo iba sledovať jeden druhého a veľmi to nepokašlať. Aké je to ľahké takto na papieri, však? Po zoznámení sa s traťou som s radosťou konštatoval, že 35km štartový cylinder, ktorý dnes nebol výstupný, ale vstupný, prechádza práve ponad jedno z najspoľahlivejších termických miest za vodopádmi. Myslím si, že to takto vymyslel Jonny. Aj som to s ním konzultoval, na čo reagoval potmehúdskym úsmevom, takže nebola to náhoda. Samozrejme ani ostatný neboli až taký hlúpi a tak každý poznal tajomstvo, ktoré vlastne už potom tajomstvom prestáva byť. Aj sme si to takto naplánovali v hlavách, že pôjdeme do istých, vždy tam nachádzajúcich sa 3-4 metrov, kde si ešte aj budeme môcť vyberať , ktorú z 15 minútových brán chceme a potom sfúkneme každého z cesty. Ani nemusím vravieť, že v skutočnosti sa to nie celkom takto odohralo.

Spoľahlivá termika mala v ten deň dovolenku, ale my sme samozrejme čakali, že príde. Prišla prvá brána, ale keďže sme boli veľmi rozmaznaný, väčšina z nás tam zostala s tým, že však čoskoro vystrelíme do hviezdneho neba ako Jurij Gagarin, alebo Mézga Aladár so svojou nafukovacou raketou.
Namiesto toho sme sa tam trtkali dovtedy, kým nás do druhej neostalo iba zopár. A práve vtedy sa mi podarilo pozbierať posledné zvyšky svojej hrdosti a uvedomiť si, že na to aby som strácal výšku ju musím najprv získať, lebo inak vôbec nebudem zosynchronizovaný s treťou bránou. Aj sa tak stalo. Popritom ako som si opakoval, že nie som nervózny a trhalo mi očným viečkom, zjavilo sa pri mne duo Chiech – Plonner . Samozrejme, že mi z toho nebolo lepšie, ale akosi som sa aj tak cítil dobre.

Podľa mňa sme mali deficit asi 8 – 10 minút po tom ako sme vyštartovali. Vyhnalík aj Beneš tam niekde boli tiež. No jedným slovom bolo dosť jasné, že dnešné výsledky nebudú príliš oslnivé. Každý sa zo začiatku trochu zdráhal, ja by som aj bol išiel, ale to je samozrejmé, lebo títo tu bojovali o titul MS a ja som sa tu iba primiešal nejako. Prišli sme nad malý lesík kde začínala konvergencia. Vtedy našiel Petr šestku a my sme pod ním iba pobehovali. Bolo to dobré, ale až tak zas nie. Ďalej to už bol iba krátky prelet vo zvyčajne dobrom počasí okorenený jedným – dvoma kratšími testami termického útlmu aby sme príliš nezleniveli. Z poslednej termiky odletelo talianske duo o jednu otáčku skôr a cca asi o toľko za nimi som doletel do cieľa na v ten deň okolo 40. miesto. Podľa rýchlomeru som na poslednom doklze letel okolo 120-130, ale zbytočne. Pekne sme pristáli na hlavnom námestí , kde nám už zvestovali, že klub majstrov sveta má nového člena, Petra Beneša osobne. Stál som neveriacky na námestí ako zakliaty a kúpal sa vo vlastnom pote, popri tom ako som vysával z camelbagu všetku vodu. Potom som napochodoval pekne do radu ku prvým trom a podal si s nimi ruku, pričom sme konštatovali, že ten posledný štart nám akosi nevyšiel. Chiech povedal Plonerovi, že práve volá manželke, ale aby s ňou radšej rozprával on, lebo ženská má trochu prchkú povahu ak jej manžel pochybí. Chcel by som počuť čo hovorí jeho žena, aj napriek tomu, že nerozumiem, lebo taliančina je tak krásne melodický jazyk.

Takže asi tak to bolo v tento posledný deň. Zac Majoros predviedol finiš z ktorého všetkým vlasy dupkom stáli, keď podletel poslednú radu elektrického vedenia, lebo inak by mu nevydalo. Cirkusové číslo bolo odmenené 50 percentnou stratou bodov. Týchto 50 percent ale nebolo napísaných v žiadnych pravidlách. Táto penalizácia je divná aj preto, lebo sankcionovať sa dá iba za to, čo už je v pravidlách napísané. Novú nie je možné iba tak vymyslieť. Na to sú tam CIVL delegáti, aby sa takéto neprávosti vydiskutovali. Ale oni namiesto vydiskutovania urobili úplne opačné, keď dali úplne za pravdu organizátorom. Kto tomu má rozumieť?

Inak aby som napísal niečo aj o posledných dvoch dňoch, rozhodol som sa, že ak bude znova predpoveď stabilné počasie, brutálne v sebe potlačím akékoľvek jedinečné nápady a pôjdem v skupine. Urobil som tak z dvoch dôvodov. Po prvé v 5. a 6. deň som šiel veľmi slabo, takže niečo som zmeniť musel. Po druhé, vždy kritizujem bezhlavé, iba skupinové lietanie, čo sa podľa mňa rovná mentalite ovce v rogalistickom prevedení (medzi nami, namiesto slova ovca zvykneme používať fajčiar k.... aj do angličtiny sa to dá dobre preložiť.) To k znamená karamelka, len tak mimochodom.
A ešte som bol aj zvedavý, keď nás bolo tak veľa, či vydržím byť najvyššie v skupine. Áno. Nakoniec výsledky hovoria sami za seba, ale odhliadnuc od toho je môj názor rovnaký. A že to robím naozaj dobre, som zistil až vtedy, keď som sa ocitol na vrchu skupiny v jednom kruhu s tým Nemcom so ksichtom vlamača. Ten sám ešte nikdy nenašiel termiku, ale možno raz. Hallelúja.
Takýto deň však má aj zaujímavé časti, odhliadnuc od neustáleho vyhýbania sa možnej zrážke. Napríklad niekedy kĺžeme až tak dlho, že naozaj môžeme premýšľať o všelijakých hlúpostiach. Človek na slobode je asociál ako futbalový komentátor na zápase Szarvas – ZTE, lebo vôbec nič sa nedeje.
Napr. v 8. deň, keď nikto nedoletel, začal som rozmýšľať nad tým, ako sa volala slúžka v brazílskom seriáli v ktorom jednou z hlavných postáv bola Izaura, druhou pán Leonsió (nemilosrdný). Na konci kĺzania som prišiel na to, že sa volala Žanuára. Tomuto som sa potešil viac, než keby sme našli termiku. No nakoniec sme našli aj tú.

Zatvárací ceremoniál bol na druhý deň. O 10tej. Pre väčšinu štartového poľa doslovne. (pozn.: u Maďarov má slovo druhý deň aj význam “po opici’’)Nič nezvyčajné sa neudialo, okrem toho, že celé zhromaždenie sme predstavovali len my. Bolo to trochu divné, ale zato bola dobrá nálada. Každému zavesili na krk medailu za účasť. A robili to naozaj poriadne, podľa menného zoznamu tímov. Maďarský tím zožal veľký úspech, vybavili ma najrýchlejšie. Annó aj v 1992 v Nórsku na ME dávali každému darček, pekne po poradí od 85. miesta počnúc až k prvému. Toto vyznamenávanie v centre stredovekého mesta bolo jeho modernou obdobou. Čo si asi mohol myslieť pilot na 85. mieste? Ešte dlhé roky sme sa na tom zabávali s Hemi Lacim a Csiga Sanyim, tak hlúpo vyznela celá situácia.
Náš nový majster sveta, Petr Beneš, predošlú noc poctivo oslavoval. O Čechoch je všeobecne známe, že sa štítia piva a iba sporadicky, sem – tam zvyknú popíjať. Jedným slovom Petr trochu prebral a pokúsil sa preliezť cez drôtený plot, z ktorého sa mu podarilo spadnúť tvárou na betón. Aj mi bolo divné, že má napudrovanú tvár. Rozumel som iba to, že sa pripravuje na odovzdávanie cien, ale že až tak? Každý bol šťastný, iba Vyhnalik nie. No, trošku áno.

V tímoch si výťazstvo odniesli zase Taliani. Na tom je dobré to, že majú takú veselú hymnu, že ešte viac pozdvihne náladu, oni ju ešte k tomu aj pekne odspievajú a celý dav, ktorý ani nevie po taliansky, s nimi, no možno iba bľabotá ako na koncerte skupiny Beatrice. Aj Kolcsey Feró (pozn.: spevák skupiny Beatrice) však už o dosť pokročil, no pri ňom to preukázateľne nebol zámer ( už môžete hodiť kameňom, uhnem sa bokom). Pozn.: - spevák spieval na koncertoch nie zriedka opitý.

Mimochodom je škoda, že ani v jeden zo súťažných dní nebolo typicky brazílske počasie, to nikto nezabudol podotknúť. Ale aspoň bolo nejaké počasie. Alan Bean, jeden chlapík ktorý chodil po mesiaci povedal, že od kedy sa vrátil z mesiaca, od vtedy sa nesťažuje na počasie, len sa teší, že je. (alebo niečo také povedal, no úplne ma ovládla lenivosť, takže si to nevygóóglim pre overenie pravdivosti). Ale zdá sa mi, že aj o tom som už raz písal.

V tomto duchu to tu aj ukončím.

S pozdravom Attila

P.S. Už sa neviem dočkať nasledujúcich MS.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa eduardo »

http://ozreport.com/1503089066

Gerolf writes:

Just watched the last task of the Worlds via Flymaster live tracking, and could not believe what an unbelievable tactical plunder the great Italian team produced today. Holding the main gaggle back to fly the task on a later clock.

That opened up the opportunity for the Czech pilots, Benes and Vinhalik, to actually be successful if they could manage to eventually break away from the Italian pilots, Ploner and Ciech. And break away they did!

Now imagine, how much harder it would have been for Petr Benes to do this if Alex and Christian had taken the first clock and then there would be no one marking the thermals ahead over the last 50km? Unbelievable, truly unbelievable!

So, we can say the young Czech well and truly deserves the title: He cleverly launched one single, decisive attack and he managed to pull it off in style. Bravo!

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa juraj »

Edo, díky za preklad Atillovho komentu. Zaujímavé čítanie

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa sidewinder »

precital som to cele asi 3x aj atilu aj gerolfa , lebo hlavne ten styl toho prelozeneho textu nechapem poriadne..
Ale z oboch prispevkom mi ide kus zavisti, kusok takeho opovrhnutia superom.. je to tak ? ci to len zle vnimam, take nepriatelske.. no neviem :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2017 Brazilia

Príspevok od užívateľa Rebro »

...a este video z uvitania reprezentacie na letisku
https://www.youtube.com/watch?v=NfHP4F1ZTzA
Monotrike

Napísať odpoveď