Nyiregyhaza 29-30.11

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Nyiregyhaza 29-30.11

Príspevok od užívateľa eduardo »

V Nyiregyhazi organizuju madarsky rogalisti koniec sezony. Program: sobota a nedela od 10:00 do 15:00 starty za navijakom a sutaz v presnosti pristatia pre ziakov ( platne papiere, ziacky preukaz a ostatne formality od rogala). Maju jeden dvojbubnovy navijak s ktorym vedia pri optimalnych podmienkach urobit 40 startov za den v zavislosti od vetra od 250m do 400m.
Cena jedneho startu za navijakom 400Ft.
Bude bodovany styl a presnost pristatia, najlepsie budu ocenene vecnymi cenamy a vsetko bude nahravane na video.
A zsĂ»ri Szász Péter
Ăšjhelyi Balázs
Vágány András
Balogh zsolt
Czigler Elek
Balkó Imre

Ubytovanie vo vynovenych priestoroch Vit. Rep. klubu, 1000ft/os/noc + 1000Ft os/noc/poplatok za kurenie. Spolu 2000Ft.
Stravu si zabezpeci kazdy individ.
V sobotu vecer planuju nejake spolocne varenie ( mozno gulas ).
Poziadavky na ubyt. oznamit do 21.nov.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

hlasim sa !

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Aj ja by som siel.

A Ty Edo? Kto by nam prekladal?
A co s clenskou schodzou?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Ak bude rozumne pocasie, siel by som aj ja a zobral by som Mosquito. Bude zaujimave vidiet ich navijak a sposob startu, mozno nieco dohodneme pre nasich ziakov

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

No vlekat sa s flaviom urcite nie, ale ak by bola volna nejak ta delta tak by som siel ( za navijakom je to bezpecnejsie?). treba nejako upravit postroj? resp co k tomu treba?

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ak bude rozumne pocasie pojdem aj ja. Ale nechce sa mi s Aerosom, tak rozmyslam ze s cim. Ale pojdem s vami ak aj s nicim.
Marian, vlekanie za navijakom je bezpecnejsie...aspon podla mna. Aj ked ja som mal za sebou najprv aerovlek a az potom som skusil navijak.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Súhlasím - pri navijáku je to bezpečnejšie (vlekár ťa stále vidí), a je to aj omnoho príjemnejšie a Ľahšie zvládnuteĽné (normálna poloha hrazdy, obvyklé rýchlosti t.j. menšie sily v riadení).

Problém bude postroj. Používajú sa buď tie európske závesy s 2 pákami (viď [url=http://www.deltaklub.neton.sk/index1.php?str=82

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaj, a rozmyslali ste ze ci pojdeme na 2 dni , alebo na jeden? Ja by som bol za jeden a to sobotu. Vecer by som isiel domov. Ale prisposobim sa vacsine.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

ja som za jeden. postroj upraveny na vlekanie nemam takze by som siel pookukovat ak bude flek.. samozrejme aj na cestu prispejem.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

EDO: poprosim ta mohol by si vymailovat ako by to bolo s vypinacmi, prip. postrojmi ?
- ak by bola vyhliadka ako - takeho pocasia planujem ist na 2 dni, mozem zobrat este dvoch.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja nemam problem ist na 2 dni a taktiez mam 2 miesta volne aj s rogalami. Samozrejme asi najviac zavisi od pocasia...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Aaach, kde su tie casy ked sa losovalo kto pojde lietat, lebo bolo iba jedno auto. Dnes sa uz vyvaza kazdy na svojom. Kapitalisti :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Edo a sidewinder, ja by som isiel len na jeden den, takze by som vas zobral. Ak by to slo, domov by som letel s Mosquitom. Ale nepredbiehajme, uz je november a zacina byt celkom dobre kosno. Na prelet do Debna to asi nebude :D

Inak admin, vedel by si urobit novu temu s nazvom bezpecnost? Bude zima, tak aspon teoreticky by sme mohli zopakovat niektore zasady a navzajom sa podelit o dobre aj zle skusenosti. Minuly vikend som stravil hodiny na fore DHV a dost som sa inspiroval

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Napisal som Zoltimu ohladom vypinacov. Ja si ale myslim ze netreba mat nijak specialne upraveny postroj k vlekaniu. Ja mam prisite uska na ramennych popruhoch ktore pouzivam aj pri aerovlekoch a kto nema pripevni si vypinac k ramennym popruhom snurou. Ked som mal este rybu pamatam sa ze v Raznanoch som aj ja takto startoval za navijakom a nebol ziadny problem. Vypinac bol dvojpackovy, jedno lano pod hrazdou a jedno nad. Ak ale bude niekto potrebovat, kludne mu pozicam svoj postroj. Zajtra v klube by som chcel vediet kto pojde na dva dni, aby som mu vedel objednat ubytovanie, co je potrebne urobit do 21teho, teda do piatku.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ja by som siel na jednodnovy variant, ak sa bude dat nejaky rychlo prisposobit ten postroj na vlekanie tak s deltou.

juro - zima ta predsa nezastavi naberies kurz a kludne let. od hrazdy pojdes odlepit lahko a extasy uz som skladat videl to zvladnem s edom :-) a domov ta dodame uz rozmrazeneho neboj.

a tu bezpecnost oki :-) (ak mas chut kazat 8) ) ... ale vazne sekciu urobim.

Napísať odpoveď