2021 Hessenmeisterschaft HG

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

2021 Hessenmeisterschaft HG

Príspevok od užívateľa jaro »

Krátky report z Rakúska
Malá slovenská výprava sa úspešne zúčastnila FAI 2 súťaže v Rakúsku. Obsadili sme spoločne 5 miesto v silnej konkurencii AUT a DE svetových pilotov.
Dostali sme krásne farebné tričká, aj keď s krásnym dominantným PG.
Lietali sme dva dni. Prvý deň ráno skladáme do mrholenia ale po 14tej už štartujeme do asi 80 km tasku. Zachytávanie je veľmi veľmi ťažké. Veľa rogál, doskáčov aj PG. Ale je aspoň od koho odkukávať. Stúpajúce bublinky v blízkosti stromov a lúčok boli výživné, ale nie pre každého. Prvý Primož sa nechytá a tak Corina s otočením prvého WP a pristátím po ceste v kempe vyhráva task. Na druhý deň dostáva peknú obálku ...
V sobotu, druhý deň 102 km pod 6/8 oblohou. Cik cak po údolí so severným vetrom vo výške. Znova predpoveď mizerná pre spodné vrstvy. Tradične Primož prvý ale tiež prvý v cieli. Dal to za neuveriteľné 2 hodiny, bol celkovo druhý v cieli za prvým doskáčom. Potom Corina s normálnym časom do 3 hodin. My sme ako družstvo spolupracovali, jeden za druhým na štarte. Vo vzduchu hral prim Mirko so skvelým RX Pro. Kilometrov ale nebolo veľa.
Lietali sme s treckermi Flymaster od organizátora, bolo to aj kvôli bezpečnosti a live sledovaniu.
Večer sa obloha rozjasnila a cez noc prejdený front dotiahol silný výškový vietor. Takže nedeľa bola neletová. Prebehlo vyhodnotenie súťaže, dostali sme zase vecné dary. Boli sme tiež jediný cudzí mančaft. Súťaž vyhral Primoš a Hessensko vyhrala Corina.
Potom výlet, turistika, kúpanie, pivko. Všade sa tam ľudia zdravia, aj nás cudzincov. Pekné aj keď nezvyklé. Radi sme to opätovali.
V pondelok sme na kopci po 10tej. Reku skoro pôjdeme do vzduchu a potom aj domov. Hore ale bola zase stabilita a až po 14tej sa to začalo kus dvíhať aj napriek veľa slnku. Ja som si dal posledný task, v strašnom bordeli som prestúpal 2800 m, tam to bolo už super, dotáčal som cez 3000 m a kochal sa krásnymi kopcami. Tak som si preletel kus údolie a sadol pri kempe.
Všetky naše pristátia boli skvelé, tam stále na pristávačke niečo fúkalo. Kemp, voda, reštika, kopce, slnko, ľudia... no krásne miesto a krásne lietanie. Síce vo vzduchu mi nie vždy bolo do spevu, ale rád sa tam znova vrátim. Aj napriek tej dlhej, dlhej ceste.
Prílohy
20210614_105411 – kópia.jpg
20210613_141250 – kópia.jpg
20210611_190942 – kópia.jpg
20210613_110024 – kópia.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2021 Hessenmeisterschaft HG

Príspevok od užívateľa Rebro »

Gratulujem vyprave k umiestneniu i peknym zazitkom ;)
Monotrike

Napísať odpoveď