Peckova 29.9.2009

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Peckova 29.9.2009

Príspevok od užívateľa kelek »

Podla doterajsej predpovedi na utorok t.j. 29.9. mi najlepsie vychadza startovisko na Peckovej. Naposledy sme si tam pohodovo zalietali a skoda ze nefukalo trochu silnejsie. Na utorok hlasia silu vetra na stabilnych 6 m/s SZ , cize idealne na tento kopec a na pohodovu svahovacku. Kto sa prida ku mne ak to meteorologom klapne a pocasie bude ok ? Skuty,Brano ,Jozef alebo BA , HC ?

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Ja som v Utorok v praci lietat nepojdem.
Pocasie ma byt total na nic jedine co je dobre tak vietor ale zvysok uplne na hovno vela oblacnsti,na severe slovenska zrazky cize mne stoho vypliva iba jedno ze sa tu bude nachadzat niejaka fronta.

Lepsie pocasie hlasija na pondelok cize realny by bol Inovec ale az po obede.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Ja som volný, ale ten silný vietor tam nerobí dobrotu. Naposledy sme sa tam so Ĺ kutym dorobili jak baníci. Takže ja sa nezúčastním.
Okrem toho sme sa včera s Jožom celý deň odvíjali a mame za sebou nespočetne veĽa štartov a pekných pristátí.
Túžba lietať je na krátky čas utlmená :D

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

cau Braňo.

Neboj to vtedy na Peckovej bolo ,,maslo resp. olej a pohoda , klidek , tabacek :lol: inak by som si taku zatacku tak nizsko nad zemou netrufol urobit :idea: ja nehazardujem aj ked to uz bolo fakt dost nizsko 8) :lol:

Bude ďaleko tvrdšie počasie , teda ak chceš lietaš vykonnostne a prelety prip.sutaze.

:lol:

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

inak aj tu v NR by sa dalo letet na Z-SZ vietor a pri tej predpokladanej sile aj by sa dalo slušne udrzat vo vzduchu na svahu :idea:

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Problem je v tom ze my sme tam boli s Branom este aj o tyzden a to pocasie sa zdalo celkom fajn len problem nastal po starte.

Za ten krtki let co som tam spravyl som mal pocit ze som bol hodinu v Bani :lol: .Co to znamena podla GPS som zistil ze proti vetru som letel cca ani nie 10km/h co my vyslo ze tam pekne fucalo cca 10m/s.
Zrejme netusis co za bordel tam bolo?Zrataj si slny vietor,ostru termiku hlavne uzku a netocitelnu a este peknu turboleciu.

Tak ja pojdem na Peckovu ked budu hlasit max 5m/s slusne termicke pocasie a nie daku telocvicnu.

A ak si pozeral pocasie tak by si videl ze prave sa tiska fronticka :D

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dávam Ĺ kuťákovi za pravdu.

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

aha , tak o tom druhom lietaní som nevedel.

OK

Inak o fronte viem , ale dnes z nej nezaprší :lol:

Tu v NR je tiež celkom schopný kopček na Z-SZ s prevyšením zhruba 150 m , čo pri sile vetra 5-7 m-s by malo stačiť na krásne svahové lietanie . Tento kopček má aj pekne predpolie a tak rozmyšlam že ho v blizskej buducnosti otestujem s Combatom , kedže robim v NR a mám to z prace zhruba 5 km na kopec :lol:

Tak niekedy inokedy zasvahujeme spolu :idea: Ă

Napísať odpoveď