Zalozkovica 2010

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa Norbert »

Idem si prenajat kulturny dom v Niznej Mysli na 1-2 hod. a chcem si tam prebalit zalozak a poskladat rogalo.
Mal by niekto zaujem sa pridat popripade to urobit ako hromadnu akciu na prebalovanie zalozakov?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa pegas »

Záložkovica má zmysel iba vtelocvični, kde sa dá aj zavesiť postroj. Padák si môžem prebaliť aj doma v obývačke. Stačí karabina o radiátor.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa raf3 »

A keď mám iba doskový radiátor???? :shock: :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa Laco »

S doskovym radiatorom sa to da, ved k nemu idu nejake rurky ...
Gaspi, ale porad mne, ja mam podlahove kurenie. :shock:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Nic v zlom pani, ale prisiel impuls na tie zalozak,y alebo na pripravu kridel na sezonu a dopadlo zas ako?
"Zmiest dotycneho zo stola" alebo vtipkovat na jeho ucet..
Nepaci sa mi vobec toto fungovanie :( , vobec.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa Laco »

ok Marian, ja som myslel, ze je to medzi riadkami jasne...
na samotne prebalovanie padakov naozej netreba kulturny dom a na rozlozenie rogala taktiez staci vekly dvor...
Ale pokial Noro chce usporiadat zalozkovicu, tak sa to da aj v kulturnom dome.
Len k tomu treba nasledovne: dostatocne silny strom, alebo inu "konstrukciu" na ktoru sa da zavesit a skusit vyhodenie zalozaku. A ked je vonku tak aj pocasie bez dazda.

Noro, ked to chces urobit ako hromadnu akciu, tak sa bojim, ze 1-2 hodinky nemusia stacit, predpokladam, ze sa pridaju aj piloti, ktori neprebalovali padak od roku pana ...
A ked uz sa blizi lietacie pocasie, tak mozno by som to dal na nejaky stvrtok od cca 17hod, ked je este vonku svetlo, samotne balenie sa potom prenesie do vnutra (weekendy uz treba pomaly planovat na lietanie)

Jasne ze cakam specialnu pozvanku 8) ... Ked budem moct, tak ochotne pridem, pomozem...

A samozrejme predseda by mal zo svojich fondov zabezpecit patricny "kulturny program", kedze akcia ma byt v kulturnom dome :lol: .

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa pegas »

Až bude pekne, navrhujem urobiť kontrolu krídel tu:
http://maps.google.sk/maps?client=opera ... 4&t=h&z=17
Je to iba 2km od Jurajovej garáže, nízka tráva, súkromie a veľmi mierny južný svah (1:20)

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa raf3 »

.......Je to iba 2km od Jurajovej garáže, nízka tráva, súkromie a veľmi mierny južný svah (1:20) až na letisko ...... :)
Ja len že je to navádzacia trasa na RUNWAY zo severu ..... nevadí???
Majo, neber to tak d(g)ramaticky... s Lacom som rozprával o prebaľovaní na klube a teraz sa to z nenazdajky rozbehlo....
Mimochodom Laco, mám prívod k radiátoru zo spodu, nevadí? :D

Ja mám záujem o prebalenie padáka, takže ak sa zúčastní Balič Laco, určite prídem.

Rado.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa pegas »

sidewinder napísal:... Nepaci sa mi vobec toto fungovanie :( , vobec.
Majo, ty si už skoro tak uhundraný ako ja :D

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa sidewinder »

ucim sa rychlo :-D

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa Indian »

Zalozaky odporucam prebalit, moj som kukol po 2rokoch, nebol niak namoceny ani zvlhnuty, ani zlepeny, ale asi by sa neotvoril v takom case ako sa bezne udava, tie miesta kde bol poskladany boli ako ked prelozite papier-a to sa jedna o zalozak cca 3roky stary. Na tom castom prebalovani nieco bude. A nechcem ani vedet ako na tom budu zalozaky kt. neboli prebalene 5 a viac rokov, mozno sa najdu aj 10 rocne.. Ale co sa tyka zalozkovice skor by som to videl na navstevovanie padackarskych akcii.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa juraj »

Indian,

mam zalozak 12+ rokov stary., prebalovany max. raz za 2 roky. Svina jedna sa mi v roku 2007 otvoril prave vtedy, ked som to vobec nepotreboval a tak rychlo, ako som si ani nevedel predstavit. Len sa obavam, ci by to vedel zopakovat v pripade ozajstnej nudze :D

Laco, to prebalovanie asi bude treba zorganizovat, ved mam minimalne 3 vlastne padaky a plus nejake v klube.

Gaspi, aj tie prehliadky kridel su akutne. Neviem, preco by sme mali ist tak daleko, ked na vyusteni Idanskej na Moldavsku mame po oboch stranach cesty obrovske travnate plochy a este si mozeme urobit reklamu :D

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa Indian »

juraj

..viem, pocul som o tom otvoreni. (keby sa mne tak otvoril, bolo by nutne prebalit aj pilota :D )
-nemyslel som to tak, ze cim starsi, tym horsie otvaranie, nedajboze horsi ZP, ale npr. ze su ludia, co zalozak neprbalili aj 5 a viac rokov, no mozno ani to nevadi.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa pegas »

juraj napísal:... preco by sme mali ist tak daleko, ked na vyusteni Idanskej na Moldavsku mame po oboch stranach cesty obrovske travnate plochy a este si mozeme urobit reklamu :D
Tak či onak, pešo to niesť nebudeš a autu je jedno či ide 1 km na Idanskú, alebo 2 km k SPP. Reklama je dobrá vec, ale kedy sa nás nejaký okoloidúci v meste na niečo spýtal? - ja si pamätám iba to, keď Kiškovi ošťal krídlo nejaký pes. A v meste sa pravdupovediac aj bojím kľaknúť na trávu, lebo všade sú tie psie hovná. Pri SPP by sme sa mohli v kľude venovať tomu čo treba.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zalozkovica 2010

Príspevok od užívateľa Michal »

Teda po vonku padak tahat nebudem, jednak je mokro , jednak spina, ktora co i len v prachu sposobuje "zivocisne" zmeny.

Napísať odpoveď