Romania 2008

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Romania 2008

Príspevok od užívateľa jaro »

Podaril sa mi kontakt na Rumunsko, zatial popozerajte web. Mne nešli žiadne likny ani obrázky, neviem ci mam zle nastavenie foxu alebo čo. Dajte mi info.
1/
www.wingclub.go.ro
www.azlr.ro
http://groups.yahoo.com/group/rofreefly/
2/
Hello again Jaroslav,
Nice to have news so soon from you.Thanks God , we have the best tool to send and receive
mails, and I am happy to have new friends from Slovakia.
Now I know that you are HG pilot, and if you visit our web site you already know that I am too
HG pilot (one of the pioneers of romanian HG)
Now I fly PG, since 1992, but my first love is HG.
So I will be close to you ,and your friends, in the romanian flying journey,and I will give you all infos to feel good in our country.
I live in a smoll town , named Miercurea Ciuc, 100 km Nord from Brasov,and we have here a nice place , in the East side of the city.
You can find GPS coordinates on web site
Nice landscape, easy to arrive by car near the take of area, not very high, but when is west wind, you can,t land practicly, and you can fly cross country starting around 12-13 hours, until 21.
We also have a very famos beer factory here, CIUC BEER, maybe not the quality of your beer, but you will taste and than we,ll see.
Ok, regarding your plans to travel, I sugest start flying in ARAD, near hungarian border,
and I will recomand the local pilots to visit them (name and phone number).The flying area near ARAD is 20-30 km to east side of ARAD, the name is SIRIA, pronounced Shiria.
Than you can travel to SIBIU, and find local pilots, to show you, if they are availble, the Fagaras Mountains, which are faboulos to see and fly.
Then Brasov( Poiana Brasov, peak Postavarul, nice place to fly, I have friends there,)
If you will have time, Miercurea Ciuc is not far away, only 100 km, and them maybe you will travel to fly to the Nord side of Romania, near VATRA DORNEI, where you can fly in a place named OUSORUL, (little egg), 900 m high, but you can start from 500 take off area.
Returning to west you can visit and fly to BAIA MARE, in Maramures region, a very nice region of Romania, folklorik traditions, nice landscape, mountains.
I hope you will accept my tour/plans, but you will decide by yourself what you want do do.
Anyway, you are welcome.
Which is the period for your journey?
If you need more infos, pls contact me again,
Friendly Miklos or Miki Barac
www.wingclub.go.ro
3/
Moja anylyza miest, zatial bez routovania po ceste.

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Pekne Jarko! Sa mi to paci.
Kedy sa to planuje?
Aky mail si mu poslal co si tam vsetko popisal?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Jaro,

ten Miki Barcu vlastni fabriku na vyrobu sportovych odevov Bartex Sport, zdasa, ze je sikovny. Asi sa tam budeme musiet ist pozriet.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Rano sme dve hodiny mailovali a zatial mi to tak vychydza že ak chceme ist na vacsie kopce treba ist za Mikim do vnutrozemia ROM. ta Siera je pekna ale bude asi za dobreho počka zatrepana PGčkami.
Preštudujte čo som poposielal a začiatkom aprila vyrazíme. Treba pocitat s nejakimi korunkami na prípadne predlzenie cesty v pripade ze by sme toho chceli vidiet viac. Vzhladom na pocasie by som to videl na 4 dni aj s cestou. pokial polietame 3 dni a posledny den len poobzerame ostatne tereny bude to fajn.
Pište a hladajte po nete. Vecer pridam nejake dalsie linky na miesta okolo lietania.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

zoznam PG startov v RO od madarov:
http://pg.c2.hu/index.php?pid=20 treba prepnut na Romania

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Ked si dobrý v madarcine tak by si to mohol spracovat a prelozit. Doplnim to ku existujucim datam.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chlapci , len davajte pozor aby vas v tom Rumunsku nezozrali cigani...a hlavne Drakula :evil: Jaro mas pravdu, treba zobrat aj nejake peniazky naviac...ale ak by sa vas pobyt nahodou predlzil z ineho dovodu. Najlepsie EURA. :idea:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Takze kedy asik bude ta romania? a kto vsetko sa tam chysta?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

to taliansko je bohove daleko, navrhujem dvakrat rom.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

ale potom pockajme na teplejsie pocasie, nemam rad chlad. Velku noc by sme nemali z nasich planov vynechat, ved kedy inokedy su 4 dni volna?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

no to rumunsko by som skusil najskor asik ... a uvidime . ked to bude dobre moze byt aj viac krat repete :-)

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Sice je to blizsie ako Meduno, ale isli by sme tam v podstate naslepo a teda aj s rizikom, ze nepolietame. A aj ked by sme usetrili za palivo, casovo to je to iste, pretoze su zle cesty.
Tak uz sa nejak dohodnime, naplanujme 1.termin aby sme boli ready a uvidime ako vyjde pocasie.

Tento vikend od stvrtku az do nedele vyzera dobre pre Meduno...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

ja teraz nechcem ísť je to skoro po tejto zime. lietat 200 m nad kopcom za 1000 sk na den je drahé. rovnake podmienky mozu byt v rom a je to blizsie. nemyslím si ze pri obsadení 4 ludia v aute urobíme az tak lepsiu priemernu rychlost. bude to nastejno. v kazdom prípade cim bude teplejsie v ita o to bude lepsie lietanie a vrati sa nam to. ja som rozhodne az za marcove terminy ked pride v prvej dekade oteplenie.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

to noro: na vikend by mohla byt dobra slubica, zozen nejaky povoz a podme.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Na Slubicu rozhodne rad pojdem, ale nepoznam nikoho s 4x4 okrem Juraja :)

Co sa tyka vyletu. Tak si stanovme termin napr. 6.3.-9.3. a urobme vsetko preto aby sme mohli 5.3. v stredu poobede vyrazit. :idea:
Kto je za????????

Napísať odpoveď