Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa jaro »

Ivan budem ťa vyzerať na oblohe v kempe vo Florencii. Robim šofera a zvozara ... mojim babam.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

16.7. 2011 sobota
Skoro rano ma budia holuby vo svetliku domu.
O 8:00 letim na meranie sprogov. Kde zabijem dalsie dve hodiny cakanim.
Namerali mi hodnoty pod limitom. Takze prekrucujem a zdviham podperky o 2 stupne.
Medzi casom prisiel Cesky team a tak isto sa snazia co najskor vybavit premeranie. Nakoniec tam travia asi 5 hodin.
Ja som sa medzi casom dohodol s poliakom na vyvoze pretoze madari nemali volne miesto.
Fuka 10m/s ale to tu je uplne v pohode. A zevraj sa tu da startovat ked fuka 15 m/s.
Davam dokopy kridlo po priehliadke od vyrobcu a pripravujem si svoju novu certifikovanu prilbu.
Letim na kratsom zavese, ktory som chcel skusit.
Start v pohode ale ten len vobec nebol prijemny.
Pocasie bolo fajn ale...
Kratky zaves mi vobec nevyhovoval. Prilba bola prilis velka a padala mi do oci. Este som mal cudny pocit za tym plexi stitom. A co bolo najhorsie ze kridlo dost taha do lava.
Takze som to po pol hodinke zabalil a pristal.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

17.7.2011
Holuby sa nedali presvedcit a zase ma skoro rano zobudzaju.
Po doregistrovani ceskeho teamu vyrazame na kopec.
Hore fuka cca. 15-20 m/s. Asi dvaja odvazlivci sa neskor pustaju do vzduchu.
Vzduch je laminarny v ktorom nam predvadzaju kolme starty, pristatia a rozne opicky tesne nad zemou.
My vyrazame na mini prechadzku na vedlasi kopec.
Pocasie vyzera pekne na lietanie, no silny vietor nas nepresvedci aby sme do toho isli.
Vraciame sa spat dole do Sigilla kde planujeme nahradny program.
Ideme si popozerat okolie respektive letovu oblast smerom na sever.
Cim dalej tym tych pristavaciek je pomenej ba dokonca skoro ziadne.
Po 4 hodinovej obchodzke po uzkych ulickach a serpetinach sa vraciame spet do Sigilla.
V lekarni si kupujum stuple do usi aby som nemusel tych holubov postrielat.
O 18:30 mame zraz vsektych zucastnenych pri hoteli v centre. Dnes je Open ceremony.
Sikovny krok organizatorov bolo ze nam dali najest a napit este pred zahajenim pochodu a dalsich oficialit.
Po prechode mesteckom sme sa zastavili na namesti, kde bolo oficialne privitanie a zahajenie MS CUCCO 2011. Nasledoval kulturny program sprevadzany ohnovymi a petardovymi efektami.
Po programe este trochu vychutnavame vecerny rusny zivot mestecka.
Prílohy
17072011098_resize.jpg
17072011099_resize.jpg
17072011102_resize.jpg
DSC01639_resize.JPG
DSC01643_resize.JPG
DSC01645_resize.JPG
DSC01646_resize.JPG
DSC01648_resize.JPG
DSC01650_resize.JPG
Naposledy upravil/-a Ivan Plucko - NAY v Po Júl 18, 2011 8:47 pm, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

18.7.2011
Dnes bol na plane Mandatory Briefing a potom oficialny trening.
O 9:00 sa schadzame vo vlekom stane na pristavacke kde mame povinny Brifing pre vsetkych pilotov a Team Leaderov.
Dozvedame sa ze predpoved je pre nasledujuce dva dni nepriazniva na lietanie.
O 11:00 mame brifing veducich timov, kde kecame, dohadujeme sa a hadame o lokalnych pravidlach atd.
Vzhladom na to ze sa dnes nelieta tak ludia kecaju a tak sa nam tento brifing pretahuje do 16:00.
Po skonceni ideme s Robertom na pizzu a potom mi pomaha prestelovat kridlo a spet premontovat dlhsi povodny zaves.
Ostatny sa vybrali s kridlami na vylet na Castelucio.
Nakoniec nelietali ani tam, pretoze aj tam bol silny vietor.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa matoZA »

Super Pluco, najviac sa mi paci Tvoje nadsenie pre reprezentaciu.. zatial co ine timi cestuju za statne, maju jednotne oblecenia a pod. Ty si tam vycestujes sam, predpokladam za vlastne a tusim si si tam aj vlastnorucne prisil tu cedulku Hang Gliding Slovakia Team.. Nech sa Ti dari!!!
Moyes Xtralite 147

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa jaro »

ja si teda myslím že to tričko, tričko mu venovalo južné krídlo ministerstva zahraničia aceduľkumu prišil edo ked sa vracal z MI do BA od svojej milovanej slovenky z východu. :wink:
druha možnosť je nápadná s AUS dresmy a IP sa tak nepozorovane vklieni do radov s veeelkymi výkonmi. Ako my tu na východe včera. Ivan chýbal si nám. :)
Ake kridlo teda sedláš? ten kokavský variant? kam ti to točí? ... sorry, ale neodpustil som si, tak prezrať.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

TO:matoZA. No Tricko mam od Majstrovstiev Europy z Greifenburgu 2008 sponzorovane od ZP.
Takisto som dostal na tieto majstrovstva sveta podpodporu od Zeleziarni vo forme zaplateneho startovneho, za co som im vdacny.
Ostatne si zatial platim sam ale ked nahodou mas chut ma sponzorovat tak ti poslem cislo uctu :D
TO: jaro. Ano lietam ten Kokavsky variant. Taha mi to do lava. Uz som to upravil len to musim skusit.
Dnes 19.7.2011
Po TL (Team Leader) brifingu a zistetni situacii o pocasi sa jedna polovica vybrala pozriet k moru a druha relaxuje na izbach alebo sa poneviera po okoli.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Pridavam video z toho dna co som aj ja letel ale iba 30 min.
http://vimeo.com/26559635" onclick="window.open(this.href);return false;
A moj chromy track log...
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2011/12:42" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Info a foto mozte sledovat aj tu:
http://cucco2011.blogspot.com/search?up ... results=10" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa jaro »

KOnečne letia Ivan je na 18tom kilometri. Je to parada to on-line.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

20.7.2011
Dnes bol zruseny letovy den.
Predpoved hovory ze poobede sa ma vyjasnovat.
Poobede vyrazame na start s moznostou volneho lietania.
Na starte fuka silny vietor a preto volime iba turistiku na vrchol Monte Cucca.

Marian stale nemoze pridavat foto!!!

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

21.7. 2011
Ide sa na Cucco.
Po prichode vyzeral vietor v poriadku.
Ako sa vsak blizilo k brifingu vietor zosilnel na tolko ze sa organizatori rozhodli zrusit disciplinu, koli tomu vetru.
Napokon sa asi polica rozhodla ze si volne polieta.
Harierove starty a kolke stupania boli samozrejmostou.
V takomto vetre by som asi na Slovensku nestartoval.
Fukalo asi 12-14 m/s naklonil som sa jeden krok a uz letis.
Aj po uprave mi kridlo stale tahalo tak som ta vydrzal iba 1:40.
Neako sa mi pocas letu vyplo GPS.
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2011/11:30" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Norbert »

Sak som Ti vravel Ivan ze s Petom sme tam startovali bezne do 15m vetra. Dokonca bez kroku.
Len odtlacis, pritiahnes a letis... :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

22.7.2011
Dnesna predpoved po TL brifingu je dobra. Vyrazame na startovisko v juznej casti nasho letoveho priestoru na Monte Subasio. Hladanie cesty na start podla mapky organizatorov bolo skoro nemozne. Na ceste ku startu chybali akekolvek znacenia smeru na start. A tak sme stratili asi pol hodku sa motanim na uzkych cestach pod kopcom a na kopci. Na startu rozkladam v 4. lajne ktora je samozrejme najdalej ale zase je tu najmenej pilotov. Pri skladani kridla som si este dosteloval letny koniec aby mi to netocilo. Pri natahovani laminatu pri silnejsom vetru som si presilil ruku, ktora dost bolela. Vyhladal som Taliansku zachranku a vypytal som si bandazo elastiko. Bandaz pomohla takze som bol ako tak v pohode. Pekny vyhlad a hlavne pekna planina davala upokojujuci pocit vacsej moznosti dobreho pristatia. Na pilotnom brifingu vyhlasuju 117 km diciplinu so 4 otocakmi. Silny vietor daval najavo ze to nebude lahke. Sklon startu je nieco ako na Martinkach ale pri tomto vetre to islo fajn. Po startu sa lahko zdviham a zistujem ze nastavnie proti samovolnemu toceniu bolo uspesne. Bohuzial po startu zistujem ze nepocujem vo vysielacke ostatnych ale iba klucovanie. Cas pveho odletoveho okna sa blizil ale mne to nejako padalo a nechcel som odlietat z malej vysky. Pockal som si na druhy a potom som letel. Skrachovanci v predu mi ukazovali kde je termika alebo kde sa aspon tvori. Silny protivietor znemoznoval rychly postup v pred. Na pol ceste k prvemu otocaku pri antenach (4 otocak) som mal celkom malu vysku. Silny vietor a ostra termika precvicuju moje nevytrenovane ruky. Chytam slusny stupak a potom vyrazam priamo na 1. otocak. Cestou v udoli vidim popristavane kridla. Vyska sa na pol ceste k otocaku vytraca a tak hladam nieco na zahranu. Asi v 300m nachadzam silnejuce stupanie, ktore okamzite vyuzivaju dalsi piloti ktory priletavaju nadomna. Vytacam a idem otocit otocak. Po otoceny je vietor z chrbta a mierne z boku. Vysku stale stracam a neviem najst vyuzitelne stupnie. A tak vyklesavam az na asi 150m kde to uz je len rozbite a ide to -0,2 az -0,5m/s dole. Vyhliadnuta pristavacka sa zacina vzdialovat a tak sa rozhodujem neskusat stastie a pristavam pri dalsich asi 10 rogalach. Po letu 2:30 hod som narobeny ako ho…do a to som uletel len 32 km. Kriticke miesta boli pri prvom otocaku kde som sadol aj ja a este pred tretim otocakom v udoli kde posadalo asi 40 kridiel. Robert prichadza akurat ked dobalujem postroj. Vsetci cesi su este vo vzduchu a su vacsinou dalej v predu. Unaveny a dost neskoro sa vraciame do HQ a potom na izby.
Som rad ze niektory si nasli na oficialnej web stranke Live tracking (zive sledovanie letu).
Je tam aj zaznam.
http://www.livetrack24.com/tasks/268/3d" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

23.7.2011
Dnes zrusena disciplina.
O 11:00 je nejake sedenie FAI.
Potom vyrazame do Rima na vylet ako nahradny program.

Napísať odpoveď