Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

24.7.2011
Dalsia mizerna predpoved z TL brifingu.
Este to natiahnu na druhe rozhodnutie o 11:00.
Lietanie zrusene a my sa ponevierame po izbach.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

25.7.2011
dnes na vyhnali na start na Monte cucco vychod. Start v mraku poprcha.
O 11:30 to rusia na startu bez toho aby sme vobec skaldali kridla.
Predpoved vyzera nie velmi priaznivo. Ma sa to vylepsovat ale pozvolne.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Pridavam track zo sutazneho letu
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2011/12:09" onclick="window.open(this.href);return false;

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Cucco / task2 / 2011-07-26
Leonardo Live server - tabuľka
Leonardo Live server - 3D kml súbor (treba mať v počítači nainštalovaný Google Earth)

Vďaka Mirovi som až teraz pochopil, že sa to dá sledovať priamo v Google Earth (GE). Stačí stiahnuť kml súbor a kliknúť naň - otvorí sa priamo v GE. Každý deň sa spúšťa nový task z iným číslom, a v kml súbore je iba link na daný task. Dnes je to 293. Poloha sa obnovuje raz za 3 minúty, preto to nedokáže spoľahlio zaznamenať pretnutie otočného bodu. Ivanovi tam píše stále iba 24 km pri prvom otočáku, hoci sa už vracia z 3. otočáku na svah.

V GE je štandardne vidno iba "track trail" (zobrazuje iba niekoľko posledných bodov). Keď chcete vidieť celý let, zapnite si "tracks" a na chvíľu si prepnite "Update" na "Update Full Tracks" (štandardne sa obnovuje iba ten krátky chvost - t.j. trail).

Zapáčilo sa mi to, a tak si to idem skúsiť rozbehať tiež. Stačí mobil s Javou, a musíte mať v paušále GPRS prenos (ja mám Orange World), na ktorý treba zadarmo doinštalovať Java program, ktorý posiela cez GPRS na server. Keď nemáte mobil s GPS prijímačom, GPS koordináty dostanete do mobilu cez Bluetooth (ja to riešim z Compea).

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa pegas »

Škoda Ivan. Keby si mal na svahu 7.5km pred cieľom o 200m väčšiu výšku, asi by ti to vydalo. Nemali ste tam náhodou búrky? Niektorí tam lietali veľmi divne, preto sa pýtam.

Inak je to perfektná vec toto - na také to "domáce špiónovanie". Pekne vidno, kto sa ešte pečie v slnku na pristávačke, že Taliani so Straubom sú už v krčme, a ten Zac Majors býva na peknej farme na opačnej strane údolia. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

26.7. 2011
Uz cesta na ranajky do miestnej kaviarni bola prijemnou prechadzkou po slnkom zaliatom mestecku.
Po TL brifingu Robert prichadza a jednoznacne ideme lietat na Monte Cucco. Na kopci rozkladame v jemnom vetriku s nadhernym vyhladom a dohladom siroko daleko. Konecne nadherne pocasie na lietanie. Na pilotnom brifingu si na nas pripravili 114,5 km diciplinu so 4 otocakmi. Dostavame este varovanie o moznych burkach a predvyvoji v popoludnajsich hodinach. Pri strojeni sa do postroja zistujem ze mam vybitu baterku vo vysielacke a tak budem letiet bez spojenia. Na start sa dostavam asi v polovici startovneho pola co je dostatocne v predstihu aby som zaujal startovaciu poziciu pred otvorenim startovnej brany. Pred otvorenim startovej brany sa na hranici vstupneho cylindra tlaci asi 100 rogal. Stupak v tomto priestore je rozbity s viacerimi jadrami. Takze prvu polhodinku letu sa namakam aby som ostal v stupani a s nikym sa nezrazil. Mam toho plne zuby a ked sa otvara startova brana tak nechavam odletiet vacsinu. Potom dotacam a vklude letim za nimi. Cestou na prvy otocak to islo dobre, vsade som videl oznacene stupaky. Prve zbrzdenie nastalo po otoceny pveho otocaku, kde som sa zachytaval na hrebeni kopca. Lepsie stupanie nachadzam po dlhsej dobe co ma stoji cas a ulet skupiny. Neskor sa dostavam do rychlejsieho tempa a na druhy otocak dolietavam vo velkej vyske odkial smerujem este trochu po hlavnom hrebeni smerom na Monte cucco. Cestou nachadzam krasny tojmeter s ktorym sa vynesiem znovu do zakladne mrakov cca 2300m. Z tejto vysky sa rohodujem na preskok udolia smerom tretiemu otocnemu bodu. Cela dolina a oblast tretieho otocaku je zatienena a v pozadi je mala prehanka. Preskakujem udolie a pahorkatinu a dostavam sa na hreben mensich kopcov vedla dalsej doliny respective planiny. Mam malu vysku a nachadzam tu len slabe a rozbite stupanie. Pomaly preskakujem dalej k smeru tretiemu otocnemu bodu. Musim nabrat vysku aby som ho mohol otocit pretoze sa nachadza dalej od hlavenho hrebena. Vydim ostatnych ako tocia stupak blizko mna. Pridam vam sa, avsak lave tocenie mi zacina robit zase znacny problem, koli silnemu highsidingu co som myslel ze som to uz skorigoval a tak tento rozbity a silny stupak opustam pretoze to nezvladam ovladat naplno aby som nesposobil zrazku koli tomu ze tazko sa mi vychadza s lavej zakruty. Za chvilu si hladam vlastny rozbity stupak a tocim si pravu. Dostavam sa do slusnej vysky na otoconie otocaku. Otocim ho a vraciam sa spet na hreben kde si najdem dalsie stupanie, ktore ma posunie dalej a potom dalsie a so znosom vetra sa necham trochu unasat smerom na hlavny hreben cez pahorkatinu. Neskor uz letim rovnym letom k Monte Cuccu. Nepada to a tak prilietavam v polke kopca. Ako tak prilietavam tak vidim prvy velky krdel na poslednom doklze do ciela. Na Monte Cucco nachadzam skvely stupak, ktory ma vynasa znovu az do zakladien a odtialto letim priamo na 4 otocny bod. Cela oblast je zatienena a v smere k otocaku v doline je vidiet prehanka. Nemam vysielacku a mam dojem ze mozno stopli task a mozno ze este treba letiet co najdalej lebo to asi v najblizsej chvili stopnu. Bud dalej doletim alebo najdem cestou stupanie v tieni a doletim do ciela. Letim priamo na otocak lebo aj tak je tu vsetko pod mrakom. Letim proti vetru a v doline to moc nepada. Snazim sa letiet na najlepsej klzavosti lebo neviem kde by som v tejto tme hladal stupanie. Asi 2 km pred 4 otocakom citim jemne kvapocky. Otacam a zo zadnym vetrom sa sanzim najst to najlepsie klzanie. Potreboval by som nieco dotocit ale nikde nevidim kridlo ktore by tocilo nieco normalne. Vidim nejake kridlo na kopci ktore sa planta a vobec nestupa. Pokracujem priamim letom do ciela avsak vyska stacit asi nebude. V malej vyske sa rozhodujem prist ku kopcu aby som vyuzil trochu svahovanie a priniesol sa do ciela. Kopec nedrzi pretoze je to prilis po kopci. Vyhliadam si pristavacku a bohuzial 2,5 km pred cielom musim pristat. Pekny let kde som aj v beznadejnej zatienenej oblasti nasiel stupak. Bohuzial ma kridlo pri kruzeni vlavo nechce pocuvat a bez radioveho spojenia som tiez nemal dostatok informacii na uspesny let. Aj napriek 97. Pozicii v tejto discipline ma bodovy sucet posunul na 115 priecku. Pekna disciplina, velka unava, konecne dobre pocasie na lietanie a dalsia stovka na konte.
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2011/10:29" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a Ivan Plucko - NAY v St Júl 27, 2011 10:36 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

27.7.2011
Robert z brifingu smskuje ze sa ide znovu na Cucco. Po prichode nam oznamuje predpoved pocasia, ktora koresponduje s aktualnou zatiahnutou oblohou. Po prichode sa nam nechcu velmi rokladat kridlla pretoze je kompletne zatiahnuta obloha v dialke sem tam presvitaju mraky. Na pilot brifingu rusia disciplinu koli pocasiu a bezpecnosti . Ludia sa pustaju do volneho lietania. Ja som sa rohodol zbalit pretoze ma strasne boleli ruky zo vcerajska. Pozeram si este starty v bezvetri aj rychle a nizke prelety pilotov nad startom. Neskor s pocutia sa dozvedam ze niekto pristal na zalozaku. Na koniec po nezdarilom starte Jirka Nadvoru idem balit kridlo. Pi dobalovani zacinaju prve kvapocky tak ako bola predpoved. Nasadzujem prsiplast pretoze zajtra to ma byt este horsie. Na pristavcke poprcha prijemny letny tazdik. Od poobedia tu prsi uz poriadnie…

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa juraj »

Hm, Ivan, lutujem Vas. Ked to porovnam s deviatimi kolami na MS 1999....... Som rad, ze som uz vystupil.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa matoZA »

Gratulujem k stovke Plucko! Nedaj sa odradit, ono to vypali a poletis s prvym hufom :) Dobre sa to cita, pis dalej.
Moyes Xtralite 147

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

28.7.2011
Na druhom TL brifingu o 11:00 rusia den.
My vyliezame na kopec a ideme rekreacne lietat. Vsetko zadekovane nizka oblacnost.
Ja znovu nastavujem kridlo a idem do toho.
Slabsia termika dava moznost si v klude polietat.
Po pol hodinke ma zaacinaju boliet znovu ruky z predchadzajuceho dna.
Pristavam a zacina poprchat. Do dalsiej pol hodinky sadaju cesi a zacina viac a viac prsat.
A takto prsi skoro az do vecera.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

29.7.2011
Posledny mozny sutazny den.
Ideme na Monte Cucco vychod.
Nizka oblacnost rychly predvyvoj a mraky strielajuce karfioli do velkych vysok.
Vypisuje sa 90 km disciplina.
Dva krat sa posuva okno startu a odletova brana.
Wind dummy alebo predletci ukazuju nie prilis laminarny vzduch ba dokonca akrobaticke kusky.
Po otvoreni okna naskacu prvy piati a po zaujimavych figurach to Safety komisia a Organizatory zrusia.
Takze vyhrava Ploner potom Ciech a Gricar.
Ja som 115 :wink:
Zajtra zatvaraci ceremonial odovzdavanie cien a sup ho domov...

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa pegas »

A že vraj Pohár Podbrezovej bývala upršaná súťaž. Keď v júli zaprší, nepomôže ísť ani do Talianska.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Indian »

Na MS riadna slabota, zial.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa juraj »

Veru, sutazne lietanie vie byt riadne drahy spas :(

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majstrovstva sveta Monte Cucco 2011

Príspevok od užívateľa Indian »

Cena je jedna vec, druha je pocasie. Ked uz sa tam clovek odhodla ist, a nakoniec odlieta iba zlomok dni, az vtedy je to skoda penazi a casu. Ale co sa da robit, pocasie je tento rok fakt zle.

Napísať odpoveď