Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa jaro »

Sobota, predpoveď horšia na základňu ale lepšia na vietor. Hore je čiapka oblaku. Riešime nanuk, keksík v obchode, mrak sa trhá tak frčíme hore. Zatiaľ prechádzame na kopec bez straty desiatky, ochranári sa tento rok schovávajú poza bučky poza pne.
Staviame na juhu, mrak sa na nás mračí a hustne, potom zase nie. Ja behám a hľadám "fisky" na tabuľu, mam len permanentku, ale veď je hadam posledný deň. Tiež "organizačný zvratok". Nejako si to musím vypiť do dna. Ale uličku máme jak na Václaváku vďaka Edmondovi.
Task na Beňušku, cikcak späť a do Rybky. Neuvedomil som si výšku Beňušky a dal som len 1000 m (a to som chcel 400 m). Bolo to dosť nanič lebo nebolo slnka.
Dan, ako aj iné dni, mal veľmi dobré a presné pripomienky k tasku, čo a kade letieť. To som bol dosť vyčudovaný, keď to aj tak v skutočnosti vyšlo. Je to skúsený borec, so športovými úspechmi a skúsenosťami.
Štart ide ako po masle lebo mrak sa s otvorením okna odstúpil. Dobre načasované. Ja meškám lebo mám veľa serepetičiek. Letím rovno na rebro a hrebeň za chalanmi. Zasekávam sa, kus sa vraciam a hľadám na Vápenici, tradične na Z svahu to je a dotáčam výšku. Hore je Vlasto a Dan, vpredu dakto letí. Najhorší úsek okolo Kolesárovej, nechce sa mi prvému, ale nedalo sa inak. Ale kopec na hrane zabral, je tam malý fliačik slniečka a všetci točíme hore. Pred nami je dlho tieň, až za Babinou v Bacušskej doline sa svieti. Tlačím na pílu nepozerám ostatných. Tam to naozaj zaberá, dvíhajú sa aj podo mnou, Mikolaj, Vlasto. Beriem maximum výšky, bude to ťažké, Beňuška je v tieni a mrak je tmavý. Klžem predo mnou Mikolaj. Na južnom rebre vidím vracajúceho sa Dana, dačo točí ale nič moc. Mikolaj to tam skúša, ja mám 150 viac a letím ďalaj. Je to dosť nanič, vytláča ma kopec, vtom mi vario odzvoní WP, ufff - davaj späť. Mikolaj je nado mnou, ale vidím že nič extra nedobral. Ani ani ja nič nemám, ponáhľam sa za Bacušsku dolinu na slniečko. Málo, málo, potom 2 m ale krátko. Je to nízko a tlači ma to za rebro do doliny. Toto teda tento rok nemám natrénované.
Opúšťam bublinky a klžem smerom na rybku. Vidím že sú tam rogala aj na zemi aj vo vzduchu. Milan s Mirom, vzdychajú že to dáva. Keď nič nenájdem tak zo 150 m sa furt dá pristáť.
Oblietam lúku za zapadnej strane, kravy, slnko, potom pipanie a striedave stúpanie. Kde v ri... to je? To som teda nemal ...
Niečo ma zdrapilo, vario som ani nepočul, to niečo mnou šmarilo asi silou kamiona dohora a potom ako vecheť vyhodilo hlavou dole. Nemal som ani čas vzdychať. Zotrvačnosťou ma otočilo, stíham registrovať zem a moju polohu, zatáčam kde sa dá, krídlo zabralo, odhadujem že padák mám na pravej strane. Otočka a zas. :shock: :shock: :shock: Kde do riti sa tu berú tie kamiony a tanky? mal som tieto pocity, pocity beznádeje, nič som s tým nemohol robiť keď ma to zdrapilo. Otážam kdekoľvek aby som sa tomu vyhol a niečo nastúpal. Ešte sa to zopakovalo asi dva razy a potom už len silné a silné plápolanie vo vzduchu. Milan v rádiu o 1000 m nado mnou "ale je to stúpanie silné, že". Skoro ma porazilo :oops: . Ale nejako som to zvládol, vykašlal, vydýchal. To mi pomáha. Dotáčam už v relatívnom kľude 1900 m.
Vidím Dana odlietať, super, otočím ešte dvakrát a frčím za ním. Ale Dana niet. Oči si idem vyočiť ale nič. Rozhodujem sa odbočiť na svah Tatier. Podrží ma svah v tieni aj napriek väčšej vzdialenosti. Bola to ale chyba, slnka málo, vetra ešte menej. Tak som doklzal späť do Rybky a po preskoku plôtika pri koňoch šľaham sa o zem. Teraz mi zlyhal postroj, moja snaha o preklopenie bola veľmi pozde, v snahe doklzania čo najbližšie ku krčme som nemal druhý pokus.
Vyzliekam sa mokrý ako myš, vylievam poslednú vodu s camelbacku. Ten si pustil na špacír hadičku ešte na gejte, pri preskokoch mi voda šla po chrbte a pri termike medzi nohy. Asi tak chutí inkontinecia?
No taký krásny let to bol. Dan po chvíli prelieta Rybku a otáča poslednú Polomku. Skvelé pre neho. Pre mňa zase niekoľko ešte nezažitých ale naozaj nezažitých zážitkov. Môj Lrx5 sa zachoval skvele.
Súťaž večer končime, nedeľa je mraková a ufučaná. Večer sa papká a popije pivko. Hádam je tu veľa spokojných ľudí. Aj ja, hlavne pre to že vždy na začiatku sa bojím aby sa niekomu nič nestalo. Veď vieme prečo. Chýbal mi naši čo nelietali, nemohli alebo neprišli. Tak nabudúce, píšte si dátum do kalendára na rok.
Ďakujem Marianovi za urobenie skvelého technického backgroudu pre súťaž. Tiež Edmondovi, ten priniesol pre mňa niekoľko nových typov a nápadov a úlohu zvládol v spoločnosti Dana a českej výpravy skvelo.
Ostatné zlé veci a kiksy ste hádam nevideli. Zapíšeme si to do deníčka aby sa to už neopakovalo.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa Laco »

Ja len zopakujem, že vdaka naozaj patri celemu organizacnemu timu. A aj to malo lietania bolo super, jednoducho sa musime zmierit s tym, že nase lietanie bude vzdy zavysle na pocasi. (a verim ze to tak zostane a nik na to nenaprogramuje apku...)
A pre vsetkych co maju respekt pred sutazenim , staci ak si v hlave premenuju na "Zraz rogalistov spojeny s lietanim v spolocnosti pilotov svetoveho formatu a bezplatnym odovzdavanim skusenosti. "

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa jaro »

Sústredenie ...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa juraj »

Jaro, patrí Ti veľká vďaka za to, že si ochotný a schopný tomu venovať toľko energie. Len ma mrzí, že to bude môcť na Slovensku oceniť stále menej ľudí.
Taký Marián napríklad vie, že mu to slovenské závesné lietanie nezabudne/ neodpustí, čo ale s Tebou ? :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jarko aj ja Ti ĎAKUJEM, že to celé ťaháš a držíš nad vodou. Osobne si myslím, že za neúčasťou je iba dočasná situácia pilotov, ale o pár rokov sa zase budeme stretávať na súťažiach v hojnom počte....len si musíme dať pozor, aby sa to už nevolalo Senior Open Championship. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa jaro »

Šplháme ďalej a ďalej, hlavy hore
http://civlrankings.fai.org/?a=342&ladd ... n_id=5268&

Napísať odpoveď