Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Ja tiez neberem auto

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa bohus »


miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa miro »


Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa Rebro »

To pocasie bude riadna trapenica...
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa sidewinder »


Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ahojte všetci lietači na PNT. My (ja) čo vám v tichosti závidím a sledujem vás z domu by som si rád prečítal aj dva riadky (aspoň) ako bolo. Otočil sa vietor, prišla prehánka, alebo striptérka, že toľko ľudí má DNF??? Inak ... sledujem vás.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa juraj »

eduardo napísal:
Pi Aug 16, 2019 12:03 am
Ahojte všetci lietači na PNT. My (ja) čo vám v tichosti závidím a sledujem vás z domu by som si rád prečítal aj dva riadky (aspoň) ako bolo. Otočil sa vietor, prišla prehánka, alebo striptérka, že toľko ľudí má DNF??? Inak ... sledujem vás.
Edo, z toho, čo som sa dozvedel, vyplýva, že si tam chýbal Ty. Jednoducho by si po Čechoch bol hneď odštartoval a prinútil tým letieť aj Slovákov. Tí to takto zahrali vysoko takticky, neodštartovali, šetrili si sily a nedovolili súperom (Čechom) získať priveľa bodov (si predstav, koľko bodov by bol Dan získal, keby boli všetci odštartovali a preleteli aspoň minimálnu vzdialenosť :) . Už by ho nikto z našich nevedel predbehnúť. :( Takto je to stále otvorené :D
A súčasne už nehrozí, že niekto v takomto slabom roku získa titul majstra SR. Mne sa to kedysi podarilo a doteraz sa za to na záchode zvyknem hanbiť :D
Dobre, irony off. Asi to bolo nepresvedčivé a chýbal tam vlajkonosič. Stáva sa a svet sa kvôli tomu nezrúti. Je to len šport a zábava. Škoda letového dňa.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa eduardo »

Kua, to kto dnes jebeu na Kráľovke?! :shock: To vyzerá na Čerta....
Tak už som zistil. Vlasta sa priznal, ale ževraj nejebeu, iba to tak vyzerá. Odletel.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Treti letovy den - Task 2 a finalne vysledky
https://airtribune.com/pnt2019/blog__day_3

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Fajnovo bolo. Treba lutovať a štekať do vankúša
Wills Wing T2C 144

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa MilanNR »

eduardo napísal:
Pi Aug 16, 2019 8:17 pm
Kua, to kto dnes jebeu na Kráľovke?! :shock: To vyzerá na Čerta....
Tak už som zistil. Vlasta sa priznal, ale ževraj nejebeu, iba to tak vyzerá. Odletel.
Vyzeralo to strašidelne a mal štastie. :D napriek poslabšej účasti to bolo super hlavne kulturna zloška :lol:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa sidewinder »

ZOpar pristati zo soboty: TU [250MB]

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa Rebro »

No krasne. Skoda i niektorych startov ze nie su natocene. Hlavne tie zo stvrtka :)
Monotrike

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa miro »

Vďaka patrí organizátorom hlavne Jarovi a aj siedmim pilotom z celkovo cca 70 pilotov zo Slovenska (všetci držitelia PP) nominovaných na medzinárodnú súťaž FAI2.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohár Nízkych tatier 2019 - FAI2

Príspevok od užívateľa jaro »

Tak som si popozeral obrázky a tracky a idem dačo napísať aj ja.
V stredu nakladám rogalo po daždi a dúfam že bude lepšie. Aj bolo, večer začíname registráciu s modrou oblohou. Marian so Sabinou zvládajú registráciu s prehľadom. Využívame data z vlani, ide to rýchlo, škoda že sa zapisuje len polovica registrovaných.
Nesúťažní chlapci, ... nebudem polemizovať o úsilí, cene a nákladoch, kto bude chceť nabudúce zľavu bude sa môcť prihlásiť ako predletec. A basta.
Len tie papiere pre LAA. Ešte vo štvrtok volá sekretariát že je v tom bordel že je veľa neplatných pilotov. Asi zabudli na to že nie na našej súťaži. Nevadí majlujeme naše zoznamy a prepíname LAA so stavu offline.
Tak ako včera verím SHMU že na Holi bude dášť, búrka, základňa 1900 m. Ideme na Pleše aj keď mám obavu zo slabého vetra. Odtiaľ pozorujeme celý deň Kráľovku ako je základňa 200 až 300 m nad stožiarom. Vietor je naozaj slabý, prechádzajúci v tieni na JZ. Poobede je situácia asi aj dobrá, slabí vetrík je, ale nie su predletci čo by to kus ošahali. Ani tí všadebolovia PG nie sú, keď dvaja prišli nič neukázali. Ale nejde o nich.
Česi to rozbiehajú a chytajú sa. 6 pilotov letí ostatní sedíme na kopci a každý máme svoj dôvod nejsť. Pozde ma napadlo ísť štartovať ku ceste vpravo, kade sme vyšli hore, na kopec. Myslím že by to mohla byť alternatíva. Bohuš odskúšaj.
Dan neuveriteľne dolieta do Rybky, bez rukávu a piva. Ved sme to "nečakali" že by cieľ mal fungovať. Tiež organizačná ašipka.
Piatok jednoznačne na Hoľu. Je pod mrakom a slabí vietor. kto to kedy videl na Holi takéto metre, také predsa nebýva. Tak nás zopár pozlietavalo. Ćert ako prvý smerom na juh do 1-2 metrov, potom ostatní z JZ.
Predo mnou Dan a jeden, majú náfuk a pália smerom na JV a J. Ja sa postavím a flera padá, dokonca pár kvapiek dažďa. Vlastík nahlas prešlapuje za mnou. Myslím že diváci na štarte by mali držať jazyk za zubami. To že prská vidím a počujem. Na pilotov to nemá naozaj blahodárne účinky keď okolostojací divák, pilot v snahe pomôcť rogalistovi odštartovať a "veľa" vidieť, dvakrát za minútu zopakuje situáciu s dažďom, S vetrom od chrbta, vysokou trávou, dierami na štarte ... chýba mi už len dátum spotreby jogurtu v batohu.
Je tam predsa riadiaci ktorý to kus samozrejme vie zahamovať keď sa naozaj nedá.
Prifukuje, podýdem na hranu a pálim dlhými krokmi z kopca. Už hore som si naplánoval letieť za Heľpu. Pri max stúpaní 0,1 m to vydalo pred Heľpu. nikto ma nevidí tak samozrejme dobre pristávam. Preručkovanie šlo ako po masle a naozaj, toto funguje úžasne. Samozrejme aj kľud letu a čas nad pristávačkou. Prilieta Marcel a Vlastík. Vlastík juchá jak horehronec od radosti že letel. Po chvíli aj Robo, ale medzi "30 rogalistami" na zemi nás nerozpoznal tak odbočuje ku hlavnej ceste. Ja si myslím že ho pritiahlo pivko na benzínke v Pohorelej. Tých 30 kúskov rozumej biele balíky sena, v skupine na každom rožku poľa, luky. No, bolo nás tam neúrekom :-)

Napísať odpoveď