Brauniger IQ Compeo+, Competino+, Flytec 6030, 6020

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Brauniger IQ Compeo+, Competino+, Flytec 6030, 6020

Príspevok od užívateľa pegas »

Obzerám sa po prístroji na budúcu sezónu. Mal by mať certifikovaný IGC záznam, takže do úvahy prichádzajú Flytec 6030, Brauniger IQ Compeo+, alebo Competino+. Flytec vychádza strašne draho, takže to bude asi Brauniger. Najlacnejšie čo som našiel je obchod v Nitre, čo mi spomínal Maťo Kováčik (http://www.parashop.sk):
Compeo+ 750eur

Tak sa pýtam, neviete náhodou o niekom, kto má ešte lepšie ceny?

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa peterb »

Ja by som uvažoval aj nad Digifly. Je rovnako dobry ako Flytec alebo Brauniger ak nie lepší a podstatne lacnejší.
http://www.digifly.sk/index.php?page=sh ... &Itemid=64
Tu je recenzia predchádzajúceho modelu http://www.skyfly.cz/pristroj/digifly_leonardo.htm
Naposledy upravil/-a peterb v Po Sep 20, 2010 5:24 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Je zaujimavy, ak ho niekto bude mat rad si ho oskusam.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Ale displej ma len 128*64 pixov kdezto IQ Compeo 320*240.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa Norbert »

Na Digifly som sa pytal tych co to mali.
Dostal som odpoved ze to blblo pri kazdom stahovani tracklogu, problemy na sutaziach, slaba akustika,
maly display, tazko ovladatelny pocas letu.
Tiez som po nom pozeral ale uz nie...

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa raf3 »

Pre Pegas .... a čo budeš predávať? :wink:

http://cgi.ebay.de/GPS-Hohenmesser-Mark ... 3f03320bf8

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa pegas »

Prečítal som si tú recenziu, ale to najdôležitejšie som sa z nej nedozvedel. Ak ten Digifly Leonardo nevyrába vnútri hotový IGC súbor s naplánovanou trasou a digitálnym podpisom, tak je nepoužiteľný pre účely získania zlatého a diamantového odznaku FAI Delta, a pre účely dokazovania rekordov.

Rado, ja mám Brauniger Classic s rýchlostnou sondou (má poláru, TEC, NETTO), ale predávať budem najskôr na jar.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa jaro »

Gašpi, donesiem moje Cartesio a pozrieš sa na ten zaznam? Aj ja chcem rekordy :)

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa raf3 »

To je v dobré Gašpi, zatiaľ si budem odkladať, aby som mal na jarnú burzu "LETECKÁ VÝSTROJ A VÝZBROJ HG2011" .... :D
Letu zdar!

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa peterb »

Gašpi, tá recenzia je na model, ktorý sa už nevyrába, uviedol som ho len aby si mal predstavu, čo všetko to dokáže. Nová rada Digifly Leonardo sa vyrába v troch verziách. Leonardo Plus je vhodný pre nesúťažné lietanie, ale Leonardo Pro je pre súťažných pilotov možno predajca by ti vedel povedať ako je to s tým IGC súborom, alebo na http://www.digifly.com nájdeš toho popísané viac v angličtine a je tam aj manuál.
Ja používam starú verziu Cartesio, akustika je oproti Braunigeru, čo som mal predtým miliónkrát lepšia, ovládanie počas letu bezproblémové, display úplne stačí (je to vário bez GPS), a ak by to blblo je na to 3 roky záruka.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa pegas »

Cartesio nemôže byť certifikovaný FAI logger, lebo ťahá GPS dáta zvonku.
Pri tom najlepšom modeli sa dá už technicky uvažovať o ekvivalente Compea (až na ten horší displej). Cena je nižšia ako pri Compeu:
http://www.digifly.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Digifly Leonardo Pro BT 499.8eur s dph

ale nikde sa neviem dočítať ako je to s tým IGC súborom. Tak uvažujem - keby to bol certifikovaný IGC logger, tak by sa s tým určite pochválili, že? Chýbajú skúsenosti s týmto prístrojom, nikto o ňom nič nevie. Za týchto okolností je to zbytočné riziko - za ten cenový rozdiel to nestojí.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa matoZA »

Ak to tam nie je napisane, tak to tam zarucene nie je.. na druhej strane musim dat za pravdu PetoviB, presiel som z Digifly na Brauniger a bol som dost sklamany z akustiky, ovladania, intuitivity a dokonca aj z displaya.. Digifly mal sice podstatne nizsie rozlisenie, no kontrast a zrozumitelnost ovela lepsie aj pri extremnych uhloch pohladu (ked som nemal drziak na vario a mal som ho iba omotany o trapezku popruhom na stehno.. a to som skocil z uplne najzakladnejsieho Digifly na Competino+ . Ale uz som si zvykol a este pretecie vela vody, kym sa to cudo naucim ovladat a vyuzivat aspon 10% funkcii co ma :)
Moyes Xtralite 147

peterb
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št Mar 06, 2008 6:11 pm
Bydlisko: Presov

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa peterb »

pegas napísal:Ak ten Digifly Leonardo nevyrába vnútri hotový IGC súbor s naplánovanou trasou a digitálnym podpisom, tak je nepoužiteľný pre účely získania zlatého a diamantového odznaku FAI Delta, a pre účely dokazovania rekordov.
Neviem, čo vo svete variometrov znamená digitálny podpis, ale Leonardo Pro ho má.

Citované zo stránky digifly:
"Pripojenie k počítaču, pomocou voliteľného kábela Digifly PC USB umožňuje sťahovať dáta vašeho letu do PC pre neskoršiu analýzu s formátom IGC vrátane digitálneho podpisu "G" rekord potrebného pre on-line sútaž. Po pripojenie k počítaču je možné všetky letové údaje prehrávať v aplikácii Google Earth pre jednoduchšie čítanie a analýzu vašich letov." Preklad do slovenčiny, nestojí za veľa.

Ja som návod na výrobu kábla vário-PC (RS232) našiel v Helpe nejakého freeware-u od digifly. Tiež myslím, že el. spotreba môjho Cartesia je dosť nízka, používam 2xAA dobíjacie 2000mAh, tento rok som ich dobíjal v apríli a pred dvoma týždňami.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa pegas »

peterb napísal:Neviem, čo vo svete variometrov znamená digitálny podpis, ale Leonardo Pro ho má.
Jedná sa o to, či digitálny podpis vyrába softvér v počítači (ako pri Garminoch), alebo ho vyrába samotný prístroj (Compeo).
Prvý spôsob je zvonka ľahko zmanipulovateľný, preto sa neuznáva ako dôkaz. Inak sa musí všetko dosvedčovať športovým komisárom, a to sú potom iné náklady a komplikácie.

Pri rekorde musíš deklarovať, akú disciplínu letíš. Buď si to necháš potvrdiť komisárom pred štartom, alebo to zadáš do Compea a ono to vypíše na začiatku IGC súboru. Digitálny podpis slúži k overeniu toho, že s týmto súborom nebolo manipulované a pochádza priamo z prístroja.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Brauniger IQ Compeo+, Competino+

Príspevok od užívateľa Michal »

peterb napísal:
pegas napísal: Tiež myslím, že el. spotreba môjho Cartesia je dosť nízka, používam 2xAA dobíjacie 2000mAh, tento rok som ich dobíjal v apríli a pred dvoma týždňami.
A kolko hodin letu ti vydrzali? :)
Ale pocet merani tlaku ma iba 5/s a este sa tym chvalia. A to moj homemade ma 8/s a nikde to nepisem. :evil:

Napísať odpoveď