Power kity a ich konstrukcia / Ripstop Polyester, Ripstop Pa

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Indian »

Niekde som zachytil, tusim pri vyrobe padakov, ze nit by mala mat podobnu pruznost ako latka, aby sa pri namahani netrhala latka okolo svou, alebo samotna nit, proste aby to pracovalo spolu...
Ja pouzivam na vsetko, co treba zasit, "obuvnicku", v ruke sa neda roztrhnut, odolna, aj na pevnostne svy - postroj a pod. Je to jednoducha matematika, ked ma silu 3kg a spravis 100 svov, mas 300kg pevnost priblizne. Netreba sa toho bat.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

sevas. kridlo od rafa mam hotove. odstranil som 300cm na dlzku a tusim ze 270cm na sirku cize necelych 9m2 a poprepocke kridlo malo vtedy plochu 24m2, cize teraz 15m2. strihalo, odmotaval zavesne lanka, pripravoval a sil som to nieco okolo 10hod teraz mi treba uz len natiahnut 50metrove lanka, pockat na suciastky ktore som si nechal spravit a zohnat hrazdu ku ktorej to vsetko chytim, co ma vedie k otazke.... nema niekto nahodou duralovu trubku ako je na HG hrazde. nieco polamane ked by sa ale naslo tych 60-70cm rovneho miesta. alebo kde sa da kupit takato trubka, v baumaxe malu len 2m a to je na prd
atlasar <= vranar

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Laco »

Mas asi matematicky problem. Ked potrebujes 70cm, tak 2m je o.k. Keby si potreboval 2m, tak 70cm je na prd...
V baumaxe sa robi prehlad o tom, co existuje, ale nie nakup. skushttp://www.sapagroup.com/sk/Company-sit ... s/Kontakt/

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ja uz mam ties vyviazanie hotove a aj lanka narezane a namerane ovladacie. Uz len cakam na vikend. Kus sa mi to predlzilo, lebo zdroj laniekco bol doma sa ukazal za nedostatocny a bolo treba zakupit silnejsie. Ja Bar pouzijembud z maleho kitu kde je 65 cm, alebo spravim z dakej trubky. Zatial budem mat len rucky.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Z pôvodne nevinného zháňania určitého druhu materiálu sa vykľula téma vhodná skôr do Off-topic.
Navrhujem, aby administrátor pre túto plodnú debatu, ktorá s témou Burza,obchod už nemá vôbec nič spoločné, vytvoril osobitnú tému "Urob si sám". :lol: :lol:
Rád by som v príslušných témach nachádzal iba to, o čom hovorí ich názov - teda príspevky k meritu témy! :mrgreen:
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ut Okt 18, 2011 8:31 am, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

ha ha to je pravda zla matika alebo zle napisane, ja nechcem este nahradnu rurku, neviem co by som s nou robil. preto sa obraciam na vas ci nieco nieje v pivnici alebo garazi ;)
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa dragosek »

Chystam uz od leta "perstavbu" fora.. poprehadzovanie, premazanie, preogranizovanie + pravidla atd. atd.
Kedze som dost pracovne vytazeny - hore popisane budem robit ked bude nato cas.
Vsetkych ktorym to vadi sa ospravelnujem, nech este trochu vydrzia, a na temy ktore im nesedia nech neklikaju.
Urobime, opravime, ale chce to trochu cas.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Laco »

basileo napísal:ha ha to je pravda zla matika alebo zle napisane, ja nechcem este nahradnu rurku, neviem co by som s nou robil. preto sa obraciam na vas ci nieco nieje v pivnici alebo garazi ;)
O.K.
Napíšem to zrozumiteľnejšie. 70cm rovnej duralovej rury 30/1,5 nie je odpad. Preto som Ti dal link na SAPA profily, tam si vieš vybrať rúrku z tvrdeného hliníka. Mohol by Ti vyhovovať priemer 30mm, alebo 25mm s hrúbkou steny 2mm. Predávaju len celé metre (max4), teda aj 1m. Rúra 25/2 stojí okolo 3€/m a 30/2 asi 4€/m.
A keď si pozrieš kde majú predajne, tak tá Košická je cca 800m od môjho domu :wink:

mario1p
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne Okt 16, 2011 2:30 pm

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa mario1p »

Ahojte,
Prosim Vas chcle by som si spravit takuto plachu http://www.kitewing.com/iv8-monofilm/" onclick="window.open(this.href);return false; konstrukciu uz mam spravenu, len plachtu nevime zohnat material. Kedysi sa to volalo "tkany igelit" a predavalo sa to na metre rozne farby - Nemate niekto skusenost kde sa daju kupit rozne farby alebo zostatok na predaj. Alebo kde by sa dal kupit dakron, alebo iny material vhodny na vyrobu? Dakujem za odpoved.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa jaro »

Igeli maju v Ličartovicich, vo firme šiju aj plachty na kamiony aj robia igelit. Myslim že plastt.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

A keď si pozrieš kde majú predajne, tak tá Košická je cca 800m od môjho domu :wink:[/quote]


Laco ano vsimol som si, len som zvazoval ine varianty, ale asi najjednoduchsie to bude cez tu predajnu pri tebe. mozem ta tam poprosit skocit ak bz to nebol problem a je nedaleko teba. takze 1meter x 3cm x 2mm ;) dik
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

popripade aj hrubka steny 3mm,
atlasar <= vranar

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa raf3 »

basileo napísal:popripade aj hrubka steny 3mm,
A koľkí na tej hrazde budete visieť??? :D

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

jeden na nej bude, a problem je ten ze tam potrebujem mat akurat v strede 12mm dieru. cize to bude oslabene
atlasar <= vranar

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Laco »

basileo napísal:...takze 1meter x 3cm x 2mm ;) dik
basileo napísal:popripade aj hrubka steny 3mm,
Áno a k tomu dva, alebo tri rožky. :wink:
Takže môžem Ti ísť pre ňu, len povedz presne čo chceš. Momentálne 3mm hrúbku nemajú, ale aj tak sa tam dostanem asi až v pondelok, to už asi príde. Potom pošlem po Marianovi?

Mimochodom, takto nádherný strojársky zápis (1mx3cmx2mm) som už dávno nevidel :lol:

Napísať odpoveď