Power kity a ich konstrukcia / Ripstop Polyester, Ripstop Pa

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

dikes bolo to na vybornu ;)
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

uz mam lanka, na hlavny zaves na obe strny 3mm lanko , pevnst v tahu 120kg, riadiace lanka obe strany 2mm, pevnost 80kg, dohromaby by to malo udrzat 400kg v tahu :) len rozmyslam ci take lancko 3mm nebude mat vo vzduchu velky odpor..... ja co mam na starom 2 mm tak vidim ako sa vo vetre prehynaju a to mam iba 15m dlzku, co to bude robit pri 50m ....
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Mal si si kupit original Dyneemu v rybarskych potrebach. To lanko ma priemer 0,8 mm a ma pevnost v tahu rovnu 86,5 kila. Pri cene 0,19 za meter by ta vyslo 100 metrov (4x25m) na 19 eur. Inak nasiel som uz konecne to co bolo podstatou tohoto clanku. Editoval som svoj prvy prispevok. Tema je tympadom vyriesena. :)
Naposledy upravil/-a Chefo v Št Sep 29, 2011 12:38 pm, upravené celkom 1 krát.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa raf3 »

tak netuším čo teraz, môžem prísť? , alebo sa mím skrývať na parkovisku a popiskovať na okoloidúcich a pýtať sa :nezháňate klzák???? ... :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

ne ne ne raf urcite nie, este by mal niekto zaujem, kde mate tu krcmu a o ktorej :)
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa sidewinder »

gazdovska pivnica 19:00 +
pravy vchod a hore na terasu.
keby si sa stratil zavolaj

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

to je ten stary dom, nedaleko toho kona?
atlasar <= vranar

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa raf3 »


Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

noro sevas, na tej sedacke pri stehnach dole su po oboch stranach take male kladky cca 2,5cm..... take by sa hodili na hrazdu ako kladky pre hlavny uvez. lenze aj ked oska je kovova a kladka tiez, tak samotne telo je plast. na co to tam sluzi a hlavna otazka znie, ake to unesie asi zatazenie..... ak by si vedel alebo niekto iny tak velke dik, a idem akuraz to rozbalit na kopec a skusit s tym trochu pobehat abz som vedel ako sa to sprava, a zajtra sa pustim do strihania. sevas :)
atlasar <= vranar

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa raf3 »

Predpokladám, že kladky pod sedačkami boli v tej dobe určené na speed-hrazdu do ktorej si sa oprel nohami a zmenšil si uhol nábehu na krídle.( alebo si sa po nej mohol spustiť na zem ak si pristál na strome .... :lol: )
Tým sa zvyšuje dopredná rýchlosť PK na maximálku a zvyšuje sa riziko zaklapnutia nábežnej hrany.
Nezabúdaj, že ak chceš ísť na kopec tak dodržuj bezpečnosť leteckej prevádzky tzv.: BLP :D
Prilba, rukavice, pevná obuv, PRILBA! Rukavice! a vietor max. 5m/s!!! :shock: pozor hrozí "polietanie"....
Je dobré mať pri sebe ešte niekoho, pre istotu!
Nechcem ťa strašiť, ale pomaly, ale isto, prichádzam na to, že lietajúce športy by mali byť "tímovými" športami ....
Prajem veľa zdaru a dúfam, že sa uvidíme na kopci pod rogalami :wink:

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

no ono to bolo nejak tak, vcera som si prehodil vsetky popruhy cez lakte a tahol som to, nic sa nedialo. v podsatate dialo, pridlo sa nafuklo ale neodlepilo sa. jednu ruku mam sfarbenu ako narkoman co si pravidelne picha a druhu dorezanu ako emak. prenechal som to kamosom a premyslal ako to robili na nete ze sa to kridlo tak pekne podvihlo. potom ma napadlo ze to skusime s prihiahnutim popruhov nabeznej hrany tak ako na mojom velkom sarkane. fungovalo to, ktihlo okamzite letelo nad hlavu.... kamosa sme pridrziavali lebo fukalo dost silno. samozrejme niekedy sa to nedalo udrzat a uletel nam.... potahalo ho to po zemi po lajnach :D a tak. nebola to sranda prilba to schytala kedze prevazne sa smikal po nej. potom to skusal dalej a odfuklo ho to asi 30 metrov od startu. prisli sme na dalsiu dolezitu vec... nejde to samo, treba to ovladat.... takze pri starte sme drzali popruh nabeznej hrany a aj rukovete. ako nahle kridlo bolo hore tak sa popruhy pustili a zacalo s ato konecne podobat na nieco riaditelne.... isiel dalsi kamos a skusal to tiez... ja som isiel nakoniec ked vietor trochu ustal cca 17 30 a tlacil som to co to dalo.... a podarilo sa..... boli to kratle prelety ktore koncili na kolenach. potom prisiel jeden cca 10 sek a bolo to ako na mesiaci. dlhe dlhe kroky. proste krasa.... to bolo vcera. dne sme isli na kopec vedla lubice kde dost casto vidno PG. vietor sa poriadne rozfukal... hlasilo to sevec co bolo velke + ale rychlost bola 5m/s a narazy. skusil som to kedze som nevedel aku rychlost treba na start a skoncilo to asi tak ze vztlak bol taky velky ze to tahalo mna a kamosa co ma pridrziaval..... cca 160kg do vysky 1,5m a potom som zatiahol rukovete..... po zopas sklzackach a kotrmelcoch som prisiel na to ze to je silne az az. nasli sme si zavetrie kde sa dalo behat a ucit sa drzat to hore. kamosa to pekne pripasalo o zem.... este ze mal prilbu..... ale vsetko ok. o 16 00 sa to ukludnilo trochu tak sme isli spat na velky kopec.... vietor bol sice kludnejsi ale aj tak ten naraz sem tam bol dost...... krutilo to, tahalo a malo tendenciu tahat zase 160kg. potom som zase nastupil ja do postroja a vietok trochu viac ustal. rozbehol som to, trochu kozmonautskych skokov a na jednej medze ma to vytiahlo hore.... cca 5m nakolonil som sa. posadil zadok do sedacky a letel som cca 100m vy vyske minimalne +-10cm a maximalne +- 8m. konecne to bolo o tom ze som sa tocil podla vetra a skusal ako a kedy to vztlakuje a kedy to klesa. ked vietor ustal tak som to pekne polozil na zem s tym ze idem este. predomnou bola nejaka mocarina a nizsie medze a kriaky.... nevadi povedal som si ved ma to vyfukne hore. prdlajs neviem nad cim som premyslal ale napasal som to rovno do sipiek...... mal som ich zapichnute vsade. vymotali sme lanka a skusali to dalej. boli to tiez pekne lety ale ten moj bol navyssi a najdlhsi. to ostatne bola len snaha a pekny zarezany postroj v zadku. prisli dalsi PG nechapem ako ale drzali sa vo vzduchu na mieste akoby boli na gumicke. ale koniec koncov bolo to super. konecne som letel. este otestovat rogalo a budem vediet do coho sa pustim. velke dik raf a prisiel som aj na to ako to spravit aby bol s toho snad powerkit a nie len vlniaca sa zastave. ale tto musim este prediskutovat s niekym kto my povie co a ako sa co robi. lebo napr mam taky pocit ze ked pritiahnem rukovete tak to ma lepci vztlak ale neviem urcite.... to kolisanie hore a dole treba este poriesit pred tym nez to rozstriham. trochu litanie ale som totalne uneseny dnesnym dnom. sevaste
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Indian »

! ! Basileo davajte bacha - taketo pokusy koncia velmi skaradymi zraneniami. Najst si zavetrie v silnom vetre na lietanie urcite nie je najlepsi napad ! ! Bacha na to. Sa postav napr. na strechu domu a skoc hlavou dole - to je vyska 8m a z takej sa zrubes, ked ti ten stary padak klapne, a ver tomu, ze pekne to nedopadne. Tí co ma poznaju vedia, ze hovadin sa narobim dost, a cistu dusu nemam, no ber to odomna ako kamaratsku radu. Ono zakial sa nic nestane to vyzera jednoducho a v pohode, ale ked to pride, nasledky su ...
PG mate na kite, tak ho tak pouzite, nepokusajte osud pokial nemate o lietani ani zdanie, alebo aspon s vami niekto, kto na PG lieta nie je. Este bud v podstate rad, ze si sem ten text napisal, aspon vas stihol niekto varovat.
(a prischystaj sa nato, ze ta ostatny riadne zbuzeruju :D :D )

Tuna mas link z nasich pokusov - http://flyclub.jecool.net/index.php?page=clanky/cl20" onclick="window.open(this.href);return false;
zacinali sme len s popruhom poza chrbat. Dalo sa kedykolvek vyvliect.

Myslim ze : Pribrzdenie PG = nieco ako klapky na lietadle, odtokovka ide dole, vztlak a odpor sa zrejme zvysuje. Klzavost klesa.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa raf3 »

No teda .... :?
S indiánom 100% súhlasím !!!
To krídlo má cca 20 rokov, máš ohromné šťastie že všetko dopadlo tak ako to dopadlo.
Prosím postrihaj ho a kajtuj! :D

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

ja si uvedomujem ze sme riskovali, lenze som velky a premyslam nad tym co sa moze stat a ze ide o zivot. fakt najprv sme sa ucili zodvihnut to a ucit sa udrzat to co najdlhsie hore. samozrejme stale bol niekt pri pilotovi a pridrziaval ho aby neodletel. a tom zavetri sme dost dlho sledovali vietor a vedelisme ze nad urovnou stromov vietor stale fuk a v blizkosti su turbolencie. samozrejme stale to bolo len o tob drzani kridla a behani. nic ine sa ani nedalo. bolo to strasne male prevysenie. a dokonca aj na tom velkom kopci sme boli velmi opatrny a stale neslo o to aby sme vyleteli a zacali svahovat. uvedomujem si ze neviem vobec ako sa to sprava a ako treba reagovat..... preto sme nechceli nic viac. az ked sa vietor ukludnil tak som pritiahol a pekne ma to zdvihlo. opatrne som to vyrovnaval a jemne pristal. v podstave v tej 7 - 8 metrovej vyske som bol len raz. potom som povolil a isiel som pekne dopredu a k zemi. vsetko bolo s najvacsiou opatrnostou a v mojom pripade zo stalou myslienkou aby sa to nezrolovalo. preto som do toho ani nejak agresivne netlacil a snazil sa to udrziavat co mozno najviac proti vetru. prisiel som inac na jednu vec. chcel som odstranit zrejme C-eckove popruhy s celym uvezom konca kridla, ale neviem ci by sa kridlo tym padom nezlomilo alebo neriaditelne netocilo. tak kamos navrhol odobrat napr 6 komor od stredu aj s lankami. to by odobralo asi 2 m2 a bolo by stale zachovane riadenie. fungovalo by to?
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Uz ked sme sa tu tak rozpisali, tak prikladam foto mojho kitu, ktoreho prave vyrabam z 55g PES ripstopu. Je v stadiu 50% vyrobneho procesu, tak este vidno pomocne vnutorne snury a niesu dorobenesvy formujuce profil nabeznej hrany. Kite je typu NPW verzie 9b (Nasa Power wing). Celkova plocha plachty je 3,55 m2.
Prílohy
Rozostavany kite
Rozostavany kite

Napísať odpoveď