Power kity a ich konstrukcia / Ripstop Polyester, Ripstop Pa

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

UPDATE:

Ukoncil som dalsi task - obal na kite. Caka ma uz len posledna uloha a to postroj+hrazda.

PS: A nezafuci a nezafuci..uz mi z toho sibe co sledujem kedy konecne bude fukat.
Prílohy
Komplet sada. Batoh je na zips a zvysne miesto , ktore ostane prazdne je vyhradene pre postroj.
Komplet sada. Batoh je na zips a zvysne miesto , ktore ostane prazdne je vyhradene pre postroj.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

ja som dnes dosil prieduchu a isiel som to rozbalit na luku a naviazat kratke skusobne vyviazanie :) celkom zabava to bola. je to letu schopne a tlaci sa to hore. lenze to bezvetrie co prevlada u nas sa dost odzrkadluje na nohach. a tazat zo sebou 15m2 da dost zabrat :) takze uz len dorobit hrazdu a vsetko vyviazat do konecneho stavu
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Aj ja sombol skusat a taha to slusne. Na to ze fukal taky 1 - 1,5m to mozem popisat slovami ako na nete "pulls like a truck, compare to its size" :)...inak dokoncil som postroj. Pripajam foto. Vzor som si zobral z ozonackeho postroja pre snowkiting.
Prílohy
Obleceny z predu
Obleceny z predu
Obleceny zo zadu
Obleceny zo zadu
Obleceny z boku
Obleceny z boku
Celkovy pohlad
Celkovy pohlad
Z predu
Z predu
Zo zadu
Zo zadu

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Indian »

Ked uz mate postroj, nezabudnite si dat medzi seba a sarkana nejaky odopinac/vypinacie zariadenie, aby sa dal kite kedykolvek odhodit. Moze to byt niekedy celkom uzitocna vec :D
Som zvedavy na vysledok v silnom vetre, ale zrejme to bude pecka.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa jaro »

cefo, pekne podvezky :lol:
calani co sa neprestahujete do tecniky? tu v burze je to dosť nevhodne vlakno.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

ten uvolnovac musi byt. ja som si nechal spravit otocny uvolnovac vdaka ktoremu budem mat lanka stale rovno oproti kridlu. Ked ho uvolnim tak som spojeny s kridlom este jendym lankom ktore pri tlaku vetra zatahuje na ,,C" popruhy a tym padom mi kridlo bleskovo padne na zem. To tenke laanko mam dalsim jednoduchym systemmmom pripojene k sebe.keby som vedel dat foto tak by som ukazal na foto ako to funguje :/
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Jaro je to podla originalu robene, ale pokial chces, tak mozme ozone oznacit za vyrobcu erotickeho pradla :D . Take podvazky nekupis ani v sexshope :P . Majo ked bude mat cas, tak slubil, ze tuto temu prehodi inde.

Bas: dolu ked pises prispevok mas cast s nazvom pripojit prilohu a tam pripajas subory a fotky. Idealne cim najmensie, aby to cim menej zatazovalo server.


Originalna predloho (robene len z fotiek) :
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

poyri si toto video a hlavne cas 1m 28sek tu je jen jednoduchy system odopinania..... ak to das do tvrdsieho obalu tak to bude lepsie a udrzi to zrejme aj viac. ja to mam v silonovej rurke o vnutornej diere 1,5cm a tou sponou s dlzkou 3cm.... http://www.youtube.com/watch?v=o4zVQcIy ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Zaujimave riesenie. Urcite to tak urobim. Je to podobne ako u ozone, len trosku podomackejsie :)

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Indian »

alebo aj nieco na takyto sopsob/ v podstate to iste, ale inaksie prevedenie
samozrejme ze sa da zapnut iba ako jeden popruh
http://www.karpofly.cz/detail-f.asp?PID=H515-54" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

pekna praca.... .da sa nieco take yohnat aj v ke?
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

prevzal som napad od indiana a podarilo sa to celkom fajn. od kovovej obruce az ku koniec lan v pripravenom rezime to ma rozmer peknych 20cm pri sirke pasu 3,5cm.
http://www.karpofly.cz/detail-f.asp?PID=H515-54" onclick="window.open(this.href);return false;

okrem toho mam hotove aj popruhy.... myslim ze aj keby ma priviazali ku nejakej rakete smerovanej do kozmu tak ye by to pretayenie ten postroj zniesol :D
Prílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Pekna praca :!:

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Indian »

POZOR : TOTO JE DOLEZITE AJ PRE LUDI CO TO BUDU TEORETICKY NIEKEDY POTREBOVAT NA VLEKANIE !!!

Mas to velmi pekne spravene. Ale zrejme trocha zle. Smycky maju byt dve. Ma to byt nejak takto:
Su dve smycky, velku prevleces cez upinacie lano. malu prevlcies cez velku, potom malu cez tu dierku na popruhu a na druhej strane zaistis. Na trn mas napojeny spagat (u teba modry popruh, co je zle), tym ho vytiahnes. (na karpofly vypinaci je na popruhu, na strane ako sa zaistuje slucka, pozdlzne nasity tunel. Cez tento ide taky hruby silon a nim je zaistena ta mala slucka. Na silon je upevnena guma kt. ho stale tlaci smerom ku dierke, aby sa samovolne nevyvliekol. Ked ho vytiahnes sam skoci naspat.)

Nato su tam dve, aby sa prevliekala jedna cez druhu. Sily sa potom podelia a vysledna sila posobiaca na zaistovaci trn, resp odpajacia sila je minimalna. Ak ich das opacne, tak ich neodopnes !!! Ak das iba jednu slucku, sila moze byt dost velka a moze sa ti deformovat ihla, resp. nedat vytiahnut.

Dost blbo sa to takto popisuje. Spytaj sa rogalistov ci nema niekto taky vypinac. Puzival sa na aerovleky. Mozno ho maju aj na stranke popisany v clanku o vlekani.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa jaro »

:shock: Už pred 30 rokmi mali tento princíp uchytenia a odopínania vrchlíku prvé výsadkárske padáky typu krídlo. To vám bola vec, snívalo s nam o tom.
Chvalabohu prišli včas rogala. :D :D :D

Napísať odpoveď