Power kity a ich konstrukcia / Ripstop Polyester, Ripstop Pa

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa raf3 »

Čo myslíš tým, že by to fungovalo?
Že odoberiete 2m2 a pôjdete lietať?
Hm .... odporúčam na lietanie pozrieť inzeráty na
http://www.skyfly.cz/inzeraty_list.php3 ... m&inzerat=
a vybrať niečo A-čkové na pokusy.(Netuším či to krídlo nie je kategória B alebo C a ak pripočítam vek tak D!)
Tvoja čistá váha + cca 20kg a máš zaťaženie aké potrebujete.
Pozor ak vietor fičí o dušu tak aj PK pre zaťaženie 80kg "povozí dvoch" bez problémov, ale ide o život!!!

Všetko je na tebe, ako si poznamenal. Máš vlastnú hlavu tak ju používaj :)
Podobne ako Indián som v "mladosti" skúšal onakvejšie veci s rogalom bez Jurajovho dozoru a potom ešte onakvejšie keketiny na PK , som rád, že som tu, a že môžem pod dozorom Juraja, Maja, Laca - rogalistov a Adama pri PG si občas zletieť bezpečne kopec.

Týmto chcem poďakovať hore nemovaným za super zážitky pri lietaní.

P.S.: Majo naozaj by si mohol vytvoriť sekciu EXPERIMENTÁL .... pre "experi - mentálov" .... :lol:
Rád sa sem-tam zapojím....

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

nie nie, po tom odobrati prieduch v strede by som chcel zmensit plochu na kitovanie. lietat na tom by som uz urcite nechcel. len potrebujem viac hlav na premyslanie aby sme prisli na to co sa asi stane a ci to bude funkcne. a ten vcerajsok, vazne nevystrajali sme a bolo to v ramci skusenosti. dnes sme isli na malicky kopcek vedla toho vcerajsieho velkeho a po chvilke prisiel jeden instruktor a dal mi jeho cvicne nove kridlo. to uz bolo nieco ine. nechapem ako moze byt medzi tym taky velky rozdiel. to nove pocuvalo ako pes ale neletel som, neboli podmienky, ucil ma startovat a bolo to vsetko ako odznova, uplne ine spravanie sa k nemu. ale na to na co sme prisli za tie dva dni, tak vsetko bolo spravne, takze som rad.
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Indian »

Ja osobne by som zrejme odstrihol zo stredu komory - neviem kolko, mozno zo 10ks, aby ostala plocha 10-13m2 a potom sa hral s vyvviazanim, aj tak to bude mat silu ako drb..te, a bude vas to vlacit. Ale na sneh s lyzami by to mohlo byt super. Aj na polety a na skoky, moj nazor.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Indian »

NPW je podla mna pekny typ kridla , ale dnes uz na kitovanie snad prekonany. To podla mna ten postrihany PG bude lepsi. Podla mna NPW je taky viacej menej sarkan ako power kite.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Je ale jednoduchy a lacny na vyrobu a jeho trakcna sila je celkom oki na zabavu :)....v com je vlastne lepsie komorove kridlo okrem zvysenia tahu dokonalejsim profilom? Ved to ma trakcnu silu ako kon :) http://www.youtube.com/watch?v=NyCYnt3D ... re=related

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

ja ked som si to vsetko o kitoch cital, tak hlavna vyhoda su tie komori. nafuknes to kdekolvek a bez problemov. spadne to.... ocotis zatiahnutim lan a nafuknes. ziadna zataz spir a vystuze a rychle rozlozenie a skladanie. ale fakt hlavne to nafuknutie. ja mam vystuhy a musim to drzat napnute. inak mi klapne a a lezi na trave. s tym uz nic nenarobim, jedine prist k nemu, postavit ho do zaklonu a chytit hrazdu. asi tak moje skusenosti
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

NPW nema spiry. Ma ale iba jeden potah. A ako typicky rogalista mam k nemu vacsi vztah, pretoze vychadza z koncepcie povodneho rogalovho kridla. :D

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

prosim vas, najde sa nahodou nikto kto ma doma 4lanovy powerkyt, alebo nejaky znamy. potrebujem trochu okukat ;)

dik
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa marek pp »

Kolegyňa minule spomínala, že jej manžel začal, alebo tomu trochu pričuchol. Skúsim sa opýtať.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Takze kite je takmer dokonceny. Zajtra uz len dokoncim vyviazanie a dufam, ze stihnem aj otestovat. Prikladam este par obrazkov. Ak mi to vsetko vyjde podla predstav, dalsi kite uz bude Inflatable leading edge (nafukovacia nabezka) a bude mat 10 m2.
Prílohy
Porovnanie zbaleneho 3,55m2 NPW kitu s A4 formatom
Porovnanie zbaleneho 3,55m2 NPW kitu s A4 formatom
Detail vyviazania nabezky
Detail vyviazania nabezky

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Indian »

toto vyzera celkom dobre. Som zvedavy ako to bude lietat. Ale aj tak neverim ze to bude OK na skoky. ako tazny kite to ale moze byt fajn. Hlavne napis vysledky, teraz ti snad aj celkom rozumne prifukne na test.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa basileo »

chcefo, ake si pouzil prosim ta nitky na zosivanie, normalne, alebo nejaky vysokopevnostne?
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

V galanterke som kupil riflove nite. Su dost pevne a dokaze snimi pracovat aj obycajny sijaci stroj. :)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Laco »

Hlavne skús zataviť tú niť. Keď sa nedá, tak nie je príliš vhodná na takéto "outdoorové" použitie. A pokiaľ viem, tak riflová niť je taká hrubšia, ale bavlnená. Teda nevhodná. (Možno sa to za tie roky, čo som šil rifle zmenilo :? ) Na všetky takéto pomocné operácie súvisiace s lietaním (kapsičky, obaly, nenosné časti postroja...) používam obyčajnú niť z galantérky, a prívlastkom obuvnícka. Teda polyesterová...
Inak pokiaľ chceš origo niť na takéto veci, tak použi toto

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ripstop Polyester

Príspevok od užívateľa Chefo »

Dik laco. Na tento nasa sarkan mi to v pohode staci. Ked budem uz robit ten velky, tak tam uz asi pouzijem aj ja tie synteticke nite.

Napísať odpoveď