Zaujímavosti

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa raf3 »

Za 8 sekúnd na zemi ???
eduardo napísal:
Ut Feb 23, 2021 11:31 pm
Ako radšej neskúšať hlúposti
https://www.youtube.com/watch?fbclid=Iw ... l=HobbyArt

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa Stanik »

Fuu, riadne ho pretocilo. Zeby thumble?
Pristavat na oracine pocas slnecneho dna je tiez hazard so zdravim. Nikdy nevies z ktorej strany nasava. ;)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa jaro »

Niečo podobne sa odtrhlo pri Zlatej rybke v PNT 2019, Ale my horský piloti sme to zvládli.
Teda bordel to bol riadny ale vír asi nebol až tak vyvinutý ako v tom videu. Naše končiny také asi nedávajú.
Prílohy
Snímka.JPG

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa Laco »

Pamätám :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa jaro »

A ty si bol kde?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa Laco »

Asi 50 metrov pod tebou a nasával som tvoje dojmy cez rádio. (Pristál som na tom mieste pár minút pred tebou.) A keď už na pohľad bolo vidieť, že to rogalo robí "diskrétne" pohyby (namisto spojitých), tak som tušil že ti nieje úplne komfortne. No a rádio korešpondencia nie je vhodná na doslovný prepis... :lol: :lol:

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa eatngo »

https://youtu.be/v3mazHx0Z6o
Od času 34:45
Ako kaskadéri (piloti krídel) Chris a Bob Wills

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa Laco »

Neviem kam to patrí, ale týka sa to aj nás.

Podvod fyzikov: lietadlo potrebuje na prekonanie odporu vzduchu motory, stolica nie?!
Nadčasové Správy 14 Marca 2021
Fyzika je pseudoveda, ktorou nás manipulujú asi najviac. Podľa takzvaných vedcov sa pohyb riadi fyzikálnymi silami ako je gravitácia, odstredivá sila, odpor vzduchu a tak ďalej. Všetko, čo akurát elitám nahráva do kariet a do ich lží.

Zoberme si napríklad také lietadlo. Inžinieri museli vytvoriť extrémne silné motory, aby lietadlo mohlo letieť a mohlo prekonať odpor vzduchu. Chcú nám teda tvrdiť, že lietadlo potrebuje masívne motory aby tento odpor prekonalo. Ale na druhej strane napríklad pre stolicu odpor vzduchu neplatí, pretože vyjde von bez pohonu ultra silných motorov.

Keby bol odpor vzduchu naozaj taký veľký, že by sa dal prekonať len pomocou výkonných motorov, všetci by sme chodili so stolicou napoly trčiacou z otvoru, pretože by sa jednoducho kvôli tomuto odporu nedala vytlačiť. Jednoducho sa dá takto dokázať, že odpor vzduchu neexistuje a lietadlá ani iné dopravné prostriedky na pohon žiadne motory nepotrebujú. Je to len propaganda, aby sa americké ropné firmy mohli nabaliť.

Keďže vzduch nemá žiadny odpor, je otázne, či vôbec existuje. Nikto ho nikdy nevidel ani necítil. Je to len teória, ktorú napísal nejaký anonym a boli sme vedení k tomu, aby sme verili, že existuje, aby nám raz mohli tvrdiť, že vzduchom sa šíri Koronavírus. Všetko do seba zapadá, len treba mať otvorené tretie oko.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa eduardo »

Laco to je super vedecký článok. Na fasbuku by si bol hviezda s miliardou zdieľaní ...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa juraj »

Ja by som si aj trúfol tipnúť, v ktorej miestnosti to Laco čítal :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa Laco »

Takéto tvrdo vedecké články určite nenájdeš na portáloch ako je napríklad cas.sk. Musíš hľadať na omnoho vyššom leveli. Tento konkrétny je prevzatý z portálu nadcas.sk . Odporúčam, sú tam aj omnoho zaujímavejšie témy. :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

DacoMiTuNehra.png
Dačo mi tu nehrá.
Včera 13.6.2021 som našiel "na Rusnakoch (Poloniny)" takýto 1.májový transparent. Skúsil som sa k tomu postaviť priamo ale aj tak mi to pripadá na hlavu...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa juraj »

Lebo máš zohnutú hlavu. Keby si sa bol hrdo vystrel, hralo by Ti to :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa Laco »

Tu vidieť, že Robo má vlastný názor. A vie pred kým / čím má hrdo skloniť hlavu. :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zaujímavosti

Príspevok od užívateľa eduardo »

This November Aeros is preparing to celebrate its 30th anniversary.

The situation today is both unusual and complicated: on the one hand - the extreme rise in prices for all materials and components. On the other hand we have more and more new customers, who understand that the years are passing and the moment comes when one must make a decision and to fulfil his dream of owning an aircraft and to be able to fly.

Hang gliders and trikes are the ideal solution for making such a dream a reality.

That is why we have decided to keep the tradition of providing the most favorable conditions for ordering our products in the period from October 26 till November 26, 2021.

Customers who have paid 100% of the cost of complete Aeros products in the above period will receive an additional 3% discount. At the same time, the 3% discount, always provided by Aeros for 100% prepayment, is still available. Thus, the customer who has placed and paid for the order at Aeros in period from 26.10.2021 till 26.11.2021 will receive additional discount in amount of 6% from order value.

Please, note that this offer is valid only for Aeros products. It does not cover power plants, rescue systems, instruments, propellers, floats, etc. It is also not applicable to accessories, spare parts, customs processing and transportation costs.

For the period after November 26 and until the end of 2021, we will keep the 2021 prices for products ordered and 100% paid for.

Starting from January 1, 2022, new prices will set in force, which we will have to significantly increase based on current prices for materials, components and other related costs.

Yours Sincerely,
Aeros Team

Napísať odpoveď