CONDOR

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

tak tak.. moj je stary rok a stal 1100 vtedy.. teraz ho vidno za ovela menej penazi.. ako pise pegas 940 stoji v datacome teaz ale je tam kopa joystickov okolo 500 sk.. ale s tymi som nehral, ale akto je do usb tak to pobezi v pohode (tie do gameportu so nanic- mal som dva take).

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

a ked uz bude mat v stredu condora, znamená to ze zajtra pojdem kupit knipel, aky teda, co mam hladat, typ, funkcie a podobne. pis a prehanaj.

Dnes v nedelu som bol na prechadzke na kopci nad Presovom, aj by sa dalo zletiet, len fučalo, bola hmla, zima a ešte bohviečo. ale možno by sa dalo....

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Tento Joystick je dobry?
dostacujuci?

http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cl ... stiid=7701

maju ho tu za 24 EUR tak rozmyslam ci ho kupim. neaky velky vyber tu IRL nemaju :cry:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

To čo tam máš Plučo je lacnejší model "Attack 3" (bez kĽúčika pohĽadu).

Včera som ho kúpil ten "Extreme 3D", čo Marián odporúčal.

S tým čo som kedysi skúšal, sa to nedá porovnávať. Je to najdrahší joystick bez spätnej väzby od Logitechu, a celkom ujde.

Výhody
+ veĽmi masívny a široký (nie ako tie lacné kusy plastu s prísavkami pred rokmi)
+ plynová páčka pre plynulé pridávanie plynu (trimu, alebo niečoho iného)
+ 8 polohový smerový prepínač na vrchu páky (kĽúčik pohĽadu)
+ 4 ďalšie tlačítka na vrchu páky
+ 2 osobitné spúšte (ukazovák a palec)
+ 6 prídavných tlačidiel na spodku (pre Ľavú, voĽnú, ruku)
+ prídavný krútiaci pohyb páky (namiesto pedálov)

Nevýhody
- páka ide trochu ťažšie, zato krútenie ide až príliš Ľahko
- šikmý tvar páky spôsobuje že pri nakláňaní dochádza neúmyselne aj ku krúteniu páky. Ak sa tomu chcete vyhnúť, musíte tlačiť doboku pri koreni páky (akoby zápästím). A pritom stačilo os krútenia skloniť viac dopredu - konštruktérovi by som osekal prsty.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Dnes: slabé počasie, stupáky v priemere 1m/s, na horách to nenosilo, max. dostupy 1700-1900m, ale pekný prelet Martin-TopoĽčany-Zlaté Moravce a späť 180 km. Občas som sa zapotil, a zabil som pritom 4 hod.

Myslím že je to obrovský zlodej času - buď lietaš, alebo sa bavíš s Condorom. Oboje naraz sa nedá. To nie je obyčajná hra na chvíĽu voĽného času, ale seriózny simulátor, na ktorý si musíš nájsť čas ako na skutočné lietanie.

Jedna vec je na tom perfektne využiteĽná vždy - tréning aerovlekov. Skúsenosti sú využiteĽné aj na rogale - treba si zvyknúť na tú zotrvačnosť 2. rádu - tj. že nestačí mať krídla v horizonte, ale aj smer letu musí byť v smere vlečnej. Druhým rádom myslím to, že pohyb páky vyvolá oneskorene zmenu náklonu a ten vyvolá s ďalším oneskorením zmenu smeru letu. Ak zvládnete aerovlek v Condore, v skutočnosti to budete mať aspoň o polovicu Ľahšie.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Gaspi, :cry: sklamal si ma.
Najde sa tu okrem mna este nejaky "vyuceny" programator, ktory nepodlahol?
(Uvidim co so mnou bude, ked budem mat toklko casu ako niekedy... :D )

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

no tak condor je 100% zabijak casu :-) ja ked neviem co robit tak si zato sadnem ... a kym otocim prvy otocak tak prejde casu az az ...
idem to zajtra objednat dufam ze to do piatku dojde :-)

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PetoR »

Laco, hlasim sa k tebe... Zatial som tomu nepodlahol :wink: Ale rad by som podlahol pozvanke na nejake to poskakanie s normalnym kridlom...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Dnes som objednal condora (uz dosla oj odpoved "ok") dufam ze do piatka dojde a cez vikend to mozme roztocit :-)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ja som si ho nekúpil, a vzhĽadom k tomu aký je to zlodej času, si ho ani nesmiem kúpiť (prinajmenššom do leta).

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

Kondoma si kup, bo nebudes mat casu ani na jesen ..

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Chlapi, uz to mam od piatku. V mojom logbooku je tolko crashov a aborted flights, kolko som nemal za cely svoj rogalisticky zivot. Asi na 20. raz sa mi podarilo sa vyvlekat, ale stale sa neviem chytit a nastupat. Zatial najvacsi zisk vysky som mal asi 200 m. Gaspi ma pravdu v tom, ze to celkom dobre ukazuje chovanie sa kridla za vlecnou, nastastie je to ovladanie ZK jednoduchsie na pohyby, aj ked menej efektivne. Dalsie zle zistenie je to, ze nestaci moj domaci pocitac- asi to bude znamenat dalsiu investiciu do grafickej karty a rozsirenia RAM a asi aj hardisku. Este neviem, co to urobi s rodinnym zivotom. Mozno ten Condor nahradi Condom :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

.... ano, ano, presne tak.
Ja som aerovlek vydržal. nie zvladol, tak na piaty raz. rozne eroplany rozne reaguju, mne vyhovuje Diskus. Na začiatku použivam aj brzdu aby to nešmiroalo tak divoko. Kymácanie je velmi podobne ako v skutocnom eropláne ale je to niečo iné. v skutocnosti som nenašiel system na ukludnenie letu. tu nejako ano. A hlavne v blaniku som sa bal jak sviňa.
Ja už mam lučenec-kralovka- bystrica, martin- namestovo-bystrica partizanske. Ked is dam zobrazenie stupakov tak neviem nič vytocit, mili ma to. v skutocnosti je intuiciia realna, funguju stupaky tam kde ich aj chcem mat. taku klavesu "H" si musim zobrat aj na rogalko. na toceni mi nesedí ze stupaky 3 a viac tocim s naklonom aj 80 stupnov. je to blbost. a medzi stupakmi je v podstate pokoj. obcas si skocim aj do chladnicky.
A hlavne ako to ze tam nedali východ. budem to asi reklamovat.
mali by sme to poskusat po sieti a potom lietat v roznych pocasiach, bude to zaujimave,
marian ries to.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Na tu klávesu H som prišiel až potom (našťastie). Mohol som si tak vychutnať pocit strachu, keď som sa po 3 hodinách musel zachraňovať v malej výške, prešmíroval som bez výsledku 2 mraky, jednu nasvietenú odtrhovú terénnu hranu, a celý zúfalý som sa nakoniec chytil veeeĽmi nízko nad dedinou.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

za a proti za a proti :-).
ja mam objednane cakam ze to bude do piatku doma. ked to bude rozbehane hned dam instrukcia a mozme ist nato :-)
pocasie sa da nastavit.. takze ked chcete turbulencie a stupaky 0,5 :-) vsetko sa da nastavime mraky na 1500 stupaky do 1-2m rozbite este najeky kopcovity teren :-) a bude potu az az.. minule som si dal pocasie good a mal som co robit ..aj tak som zdochol.. a na rovinach hroza..
to juraj: vleky som cvicil tak ze som si dal uplne bezvetrie. mozno lepsie je najprv davat vzdusny start a dostat do tela trochu ten vetron potom to pojde.. aj po sieti to mozme hrat tak ze budeme startovat uz vo vzduchu v tych 700m.. aby to bolo bez trapenia..
to juraj - vas este poprosim typ grafiky (na ploche pravim-v menu celkom dole vlastnosti a posledna zalozka -tam je tip. -poslite mi to ze zistim co s tym je lebo ako si ja pamatam na tom pc by to malo ficat)

co sa tyka klavesi H :-) po sieti to jednoznacne zakazeme a celi thermal helpers :-) ja to aj tak nepouzivam..zdochnem zdochnem co uz :-)

Napísať odpoveď