CONDOR

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

ja pouzivam vo vleku nohy hlavne v krči ked hladam vlecnu. ten joistyck je nestastný s tou ergonomiou. ale hlavne to chce trening a na nejake 3. rady sa mozem vy... este ze o nich neviem lebo by som to asi nezvladol.
nohy pouzivam ale pri toceni termiky kedy sa hohami udrzuje hos voci horizontu v náklone, podobne fungujú pri dotahovaní rýchlosti v zátačkach.
pri starte si treba predstavit tú lopatu za chrbtom do ktorej sa opiera vietor. je to velmi dobre zvládnuté ako v skutocnosti.
Inak po posledných letoch a nikolkych uletených stovkách som nadobudol presvedcenie ze pocasie ma este co dohanat. z mensich vysok sa nedaa zodvihnut ani s pomocou H klavesy.
koumaci - skuste domysliet nejaku nahradu rogala aspon priblizne, klapky brzdy a podobne. uz ma nebaví lietanie s takou klzavostou mam pri takých podmienkach obavu o svoj intelekt.
a nejaký dobrý svah na lietanie.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ja som trenoval pri svahu a az tak som sa nan nalepil, ze mi odtrhlo kridlo...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

TAKZE DNES TO PRISLO:
Ja a jaro sme to skusili spolu tam hore :-)
hehe jasne - lietali sme condora. disciplina prievidza-chopok-kralovka-prividza. vietor 9 m/s J .. zakladna v 2000m cca :-)
start vo vzduchu 1000m nad terenom. prve dva stupaky sme tocili spolu. potom sme sa rozisli.. mne sa zdalo ze jarovi to ide ovela lepsie. ja som nevedel stupaky najst (strasne tazko) pol drate som to lyzal v psej vyske.. jaro bol v cieli ked mne trebalo este dajaku 100-vku :-) od kralovky.
potom sa vratil a trochu mi helfol ked som skoro skrachoval nad panskym dielom v 700m.. (som sa baaal dost) same lesy.. dotocil som jara nejakych 1700.. chcel som viac ale jaro povedal NIE...tak co uz.. vysvetlil ako nastavit MC.. a pekne vedla seba.. (viac menej sme doklzali domov)
celkovo sme leteli nieco cez 3:30 h zaleteli trat 230 Km...

nase igc najdete tu: http://s.ics.upjs.sk/~deltaklub/condor_igc/

a este zopar zaberov z hry

ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes ma nechala dochtorka doma lezat tak idem vymýslat nejakú napodobneninu rogala a nejaku trat cy by sme mohli letiet v dohladnej dobe viacerí po sieti. tie fotky su uzasne, mna to nanapadlo fotit, mal som pekne pohlady nad chopkom.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Takto sa pada ked su dve licencie rovnake. ako sa daju polozit obrazky vedla seba?

ObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ja este dodam ze od verzie 1.0.4-7 co som lietal pred touto oficialnou sa condor riadne zmenil k lepsiemu. co sa tyka SK mapy zosala si sanka vysiet.. krasne to je premakane. tak iso burkove mraky su "cierne" ako maju byt. a ked som popod jeden letel tak som pocul velmi zvlastne sustanie zrejme simulacia dazda pri dopade na kabinu nemalo to chybu :-). tak isto textury su da sa povedat bezchybne (v ramci moznosti hry) :-)
signalizuje vstup do mraku a odratava penale za let v mraku.. z dimovnicami uz mrak nepretocim... nedovidim na nich :-) oblacnost je riadne husta... pekne sa stiedali vysky zakladni nad horami a rovinami.. dokonca aj podla zemepisnej polohy..

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Na spriemnenie pracovnej stredy:
Pondelnajsie polietanie s jarom:

ObrázokObrázok

a dnesne travenie vecera: lucenec -ponad kokavu na sliac.. a cez donovali do ruzomberka..[ (zacinam si opakovat zemepis) - pacilo sa mi ako jaro poznal v nedelu vsetky hory :-)]

ObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Ten prielet okolo som skoro nezaregistroval lebo som riesil so synom nejaké iné tlacitka, ale na poslednu chvilu to bolo a bolo to hodne efektené.

to vzadu je ako maly a velky Choč - RR

Pripravim nejaku trasu aby sa dali poznávať miesta a body v okoli Kokavy. Večer to mozme skusit.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

nejaké foto z preletu ponad Vysoke Tatry

Obrázok,Obrázok,Obrázok

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Houston, mam problem.
Vcera som si konecne zalietal s Condorom. Dal som si na Sliaci vzdusny start, bombasticke podmienky a letel som. Zachranoval som sa na Donovaloch, ale potom uz to islo bez problemov. Co som bol velmi prekvapeny bolo to, ze aj napriek preskokovym rychlostiam okolo 150 km/h (ASW27) mi krajina ubiehala velmi pomaly a najma ked som letel pozdlz Nizkych Tatier, mal som niekedy pocit, ze letim ako na rogale. Aj cas ubiehal akosi rychlo, ved letiet s vetronom po hrebeni N. Tatier takmer 2 hodiny je dost. Az ked som si urobil analyzu letu, zistil som, ze zaznamenane rychlosti sa znacne lisia od tych, ktore mi ukazoval rychlomer. V kruzeni som podla toho lietal 40-50 (v skutocnosti 80-100) a na preskokoch do 80 km/h (v skutocnosti do 160). Kua, kde je problem? Tak som sa tesil, ze ten mne tak dobre znamy hreben preletim za par minut a naraz toto. Kde v nastaveniach mam nieco zmenit?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

dnesne polietanie z jurajom :-)

ObrázokObrázok
ObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

to marian: kedy to konecen hromadne spustime? ja by som mohol mozno zajtra vecer po 20 00. ak nebudem pijany po navsteve.
vcera som si pred sterdrou vecerou len tak bol zalietat na martinkach a malej fatre. nastavil som si 24.12. nizku inverziu a základnu, vietor juzak asi 40 km. slo to na svahu super. lietal som cvilu podla tiena na svahu, co najblizsie. skusal som aj ine era ako diskus a neviem si nejako zvyknut. mate niekto skusenosti s inými typmi?
:roll:
18 metrove su neobraten hebeda, aj ked som este neskusal vodu.
mam urobene nejake trate v okoli kokavy. start je v lucenci, chcem este laborovat s pocasím aby to nebolo take jednoduche. lietat 180kou medzi otocakmi ma uz nebaví. inak okkolie murána, fabovej hole a poĽany je velmi pekne urobene.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

No ja som off az do 7.1.2008 sice gabriela tu ma net.. ale by bolo dost drze sa dovalit k frajerke s bookou a joystickom pod pazuchou :-) ze idme lietat :-)
tazke az toho siedmeho.
testoval som doma nieco. nic ine ako oficialne registracne cisla nefunguju takze kupene mame sa mi zda ze 3ja tak mozme lietat iba traja.

co sa tyka pocasia tak mne sa osvedcilo dat dobre podmienky a stlacit zakladne do nejakych 1500-1600 .. a silne stupaky ..ze vytocit preskocit vytocit preskocit.. treba castejsie hladat lebo malo vysky.

a vetrone.. no ucim sa pridavat viac vody minule som skusit 15-metrovu triedu :-) a neobratne hrozne daco.. :-) discus je discus

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »


Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

dnes som skusil 26 metrovy nimbus so 100 litami vody. bola to parada. podstatne lepsie to toci v stupaku, mozno je to tym ze som si dal bombastic podmienky. zajtra skusim nico normalne. bolo to kus lenive ale zase stabilne. kus ma prekvapila rýchlost na trati len 124 km. a diskuse sa to da aj viac. ale doklz 50 km bol super nuda. klapky idu aj do -2 pri preskoku to cítit. viac vody sice robi vacsie naroky na stabilitu tocenia ale o to je to spokojnejsie pri preskoku.

ObrázokObrázok

pri voleni stroja a zataze sa da krasne analyzovat na grafe polary taktika preletu a rýchlostí podla nastavenia MC. dost poucne.
Naposledy upravil/-a jaro v Pi Jan 04, 2008 11:59 pm, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď