12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Letové dni 2015
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa Rebro »

Máme za sebou ďalší ročník Presnosti pristátia. I napriek nižšej účasti to bola vydarená akcia.
Napíšem to z môjho pohľadu teda.
V piatok naobed mi MirkoL volá, že ho skolila škaredá viróza denge a musí ostať doma. Prichadzame o výsledkára. S Marošom sa stretávame pred skladom a nakladáme rogalká. Maroš ešte vyráža po Maja a kým som si ja natankoval Millu akurát prichádzajú a vyrážame. Cestou zastavujeme u Tareka, ktorý nám spravil prehliadku závodu a pohostil fajnovým srnčím gulášom. Bereme prezenty a mierime do Tepličky, aby sa polovica výpravy mohla ubytovať v robotníckej ubytovni.
V Antonovi sa stretáva východ, stred i západ a objednávame pifko. Pivko penivé a to doslova, pretoze Majov pohár smrdí od saponátu. Strááášne sa tomu smeje Laco, Robo, Palo, Ivo, Janči, Duško, Maroš a ja, kým sa saponát neobjaví v inom pohári. Ja končím o polnoci a chasa sa zabáva dalšie hodinky.
Ráno rýchlo preberám Dušana (Jančiho sa nepodarilo) a len tak bez raňajok vyrážame na Straník. Znova je dole hmla a hore slnko. Ako minulý rok :) Tam mi prideľujú funkciu registrátora a výsledkára. Rogalistov je zapísaných 12 a meduzárov 9. Aspon nemam veľa roboty. Zato však prichádzajú vyslanci LAA a kontrolujú piloťáky a techničáky. Čistá radosť. Na prekvapenie všetkých sa objavuje na scéne i jediná funkčná rogalistka Lenka. :)
Po krátkom brífingu, kde klasicky chýbali hlavne padačkári som si šiel rýchlo skladať Conchittu, keďže ostatní boli už pripravení. Rýchly štart a ešte rýchlejšie pristátie... no od kruhu dobrých 10m. Nevadí. Balím a druhý pokus. Predomnou su dve rogalká. Prvý sa tam zakempil. Už sa stihol i vietor otočiť na JZ-Z. Po polhodine ma už chytajú mdloby od hladu (pamätáš ako som šiel bez raňajok?) a deriem sa dopredu. Ďaľší štart a už to valím na kruh. Ale ojha, dvaja padačkári si šikujú zvihnuté krídla akurát v mojej zostupovej dráhe. Oblúkom sa im snažím vyhnúť ale na dolet do nášho kruhu mi to uz nevychádza. Škoda, minulý rok som bol úspešnejší. PaloH mi kričí do vysielačky, že trafil sa do stredu. Teda 8m od stredu a ostatok sa prešúchal po bruchu. :)
Po druhom pokuse mi už neostáva čas na ďaľší skok, musím ísť robiť výsledky. Hladný ako Čenkovej deti na 13tej strane žujem chleba s masťou a cibulou, čo tam narýchlo pripravili. Potom pripraviť a porozdeľovať ceny čo som priniesol z ESETu a SLOVANETu a ideme na ---->
Vyhlásenie - tu ako šarmantná asistentka som podával ceny výhercom. :) Aj jedinú ženu sme odmenili a tá sa potom vyjadrila, ze to vyhrala pre vagínu. :) Laco zas vyhral bandurky za zlomenú trapézku. Výsledky rozhodne boli prekvapivé a putovný pohár išiel spolu s PalomH (stále Dušanov žiak) do LM. ostatné výsledky musím odpísať až doma, tam som nechal noťásek.
Ja som získal tretie miesto v zmiešaných teamoch. Ten moj padačkár sa proste musel snažiť i za mna :D
A potom už len ostávalo vypiť pivo :) Večer sme pálili sviečky hore na Straníku za pilotov, čo už s nami nie su. No a Lenka nám ukazovala a popisovala hviezdy :)
Tutok je potrebné vysloviť poďakovanie velkému charakteru a spoluorganizátorovi DušankoviK, Minovi za MEGA terč, meračom ze merali a súťažiacim za účasť.

Nedeľa bola proste letová. PaloH išiel ako prvý, si to pekne zletel a išiel som na štart. Nebolo na čo čakať. Fúkalo nejakých 4-5m/s a za Chefovej asistencie som sa pobral do vzduchu. Olízal som stromčeky a presunul sa viac dozadu na miesta, o ktorých som vedel, že dávajú. Prvá otočka a som nad štartom :) Tak som im pekne zakýval a išiel poletovať. Na štarte potom musela vypuknúť hrozná panika, začali naskakovať ďalší a ďalší padačkári. Pomaly sa nebolo ani kam vyhnúť. Lenka tiež odštartovala a po chvíli sa dostala nadomna. Postupne sa tam nasúkalo asi zo 20ks padákov. Rogalistom chvíľu trvalo kým sa dostali do vzduchu a pomáhali rozháňať púpavy. :) Ked som nabral akú-takú výšku som sa vybral smerom na Dubeň. Tak nik nebol, žiaden padák. Hneď som dostal upozornenie, že sa v tom vetre neprebijem dopredu. Tak som medzi Malým Straníkom a Dubňom natocil nejakych 100m a vratil sa k Straníku a dam sa znova zapojil do slalomu medzi bójkami. A začalo to byť rozbité. Celkom slušné bomby. Videl som ako jeden padák uplne zmuchlalo a zas chytil tvar. Už som bol celkom unavený ale chcel som ešte vidieť ako odštartuje PaloH 2x a že ho ponavigujem zo vzduchu. Zjavne ma však nepočul. Medzitým Maroš spravil osudovú chybu a spláchlo ho za Straníkom a musel núdzovo pristáť na lúkach na polceste na pristávačku.
Pristátie bolo viacmenej OK :) no nemusel som to tak veľmi odtláčať pri tak silnom vetre. Jeho intenzita sa však dosť menila a ja som chytil zrovna tú silnejšiu časť. Zakrepčil nohami vo vzduchu a sadol. Čo spomínali ľudia na pristávačke, tak rogalisti to v ten deň davali dost agresívne. :) Mirkovi z CZ sa po odtlačení prevrátil jeho bezstožiar na krídlo a on ostal ako mucha v pavučine :)
No veď ostatní snáď dopíšu svoje postrehy a MirkoL pripraví pre nás nejaké pekné videjko. 8)
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa eduardo »

Super! Dik za report.

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa Maroš »

V prvom rade velka vdaka vsetkym ktory obetovali svoj volny cas, peniaze a energiu, aby zorganizovali presnost pristata, bola to super akcia. Celkovu atmsferu a dojmy z akcie celkom pekne popisal Rebro, tak ja len prihodim zopar dojmov z mojho pohladu. Pre mna osobne to bol prvy pokus o nejake sutazenie na rogale. Stihol som sa otocit dva krat, prvy krat som prestrelil kruh asi o dvadsat metrov a pri druhom pokuse som bol zase kratsi, ale blizsie k tercu vdaka comu som zabodoval a umiestnil sa na stvrtom mieste. Pre mna osobne bol najvacsi uspech ze som dal dve pekne pristatia po dlhsej dobe. :lol: V nedelu celkom slusne fucalo, tak som sa vybral so zvyskom partie trochu popasovat s vetrom. Po starte to islo celkom hladko nad kopec, cas od casu sa mi podarilo vytocit nejake stupaky, ale snazil som sa drzat v dosahu Stranika tak aby som sa mal sancu na mojom Polarise prebit spat pred kopec. Letanie sa nieslo v duchu "vzduch je nase more", bol to neskutocny slalom medzi padakmi, rogalistami a bublinami kore sa sporadicky odtrhavali. Polietal som zhruba 50 minut a bol som viac unaveny ako ked sa mi naposledy podarilo polietat 3 hodky okolo Straniku. Celkovy dojem zo samotneho letu pokazila iba "drobna" chybicka ked som pri poslednom vystupe zo stupaku vyrazil v momente ked som letel smerom od Stranika. Kym som sa otocil spat bol som uz mimo stupania a o peknych par metrov dalej na SV. Aj napriek slusnej vyske a tomu ze som tahal hrazdu aby som sa co najskor dostal spat na kopec, som sa ledva doplazil z vychodnej strany pod urovnou hrebena. Cely cas som padal okolo 3 m/s a tak som si uz zacal obzerat vhodne luky na pristatie v doline na vychod od Stranika. Ked som sa dotiahol na uroven kopca klesanie zoslablo a tak sa mi podarilo pristat aspon na luky pod Stranikom. Pristatie bolo celkom vpohode a tak to beriem ako dobru lekciu do zivota. Stacilo vyrazit spravnym smerom zo stupaku a mohol som pristat ako slusny clovek na pristavacke. :lol: Aj napriek tomuto malemu fopa to bola super akcia. Popri lietani som stihol aj nieco pofotit s pomocou Peta ktory prebral stafetu v case mojho poletovania. Linka na fotky: http://www.deltaclubba.sk/2015-09-12-13 ... ranik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa Laco »

Ja ešte dodám, že kultúrna uroveň celej akcie bola na slušnej úrovni. A nech mi nikto nehovorí, že naše lietanie starne. Vekový priemer súťažiacich pilotov kazil iba Robo a ja. A to sme ešte stále švárni junáci... :lol:
Zahraniční ogaři sa tam síce tiež našli (štandardne Pepíno, Karel...), ale tak či tak, tú mladícku silu už nedokázali prevalcovať.
A tento medzinárodny pretek samozrejme vsúpil do novej dimenzie práve účasťou Lenky, ktorá rozšírila súťažné kategórie a zaslúžene vyhrala tú svoju. :D
Zároveň gratulujem aj Ivanovi J., ktorý dokázal ako jediný pristáť v bodovanom kruhu dvakrát. A to mu ale aj tak stačilo iba na druhé miesto.

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa Maroš »

K predoslemu prispevku pripajam este igc-cko. Na moje prekvapenie to nakoniec vydalo na hodinu aj dvadsat minut. A ta vyska z ktorej som zakufroval bola okolo 1100 m. Cize ked to tak nahrubo zratam, stratil som cca 600 m vyskovych aby som preletel z jednej strany Stranika na druhu. To je ta odvratena strana slabsich kridel a spatnych rozhodnuti. :idea:

IGC: http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2015/10:45" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa Rebro »

Wow Maros, to je jaka bleskovka. Ja som doma uplne odpadol a ledva ma ruky umyli a siel som spat :)
Sa tesim ako mirko bude strihat videa a prekladat ich fotkami :D

ad: a tu je moj xcontesthttp://www.xcontest.org/world/en/flight ... #fd=flight
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Lepšie ako min rok... davam lajk. Najkrajsie to bolo hore v hangary ked sme tam mali jedineho pg :-) a Lenka úctivá poklona.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa jaro »

Gratulujem víťazom :D
aj vám závidím ale nemohol som lebo stavba a budúce pokolenia nepustia. Nabudúce som tam a trénujem s vami. :D

Užívateľov profilový obrázok
Maroš
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št Apr 24, 2014 5:34 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa Maroš »

Chalani, ma niekto nejake pekne fotky z pristavacky? Najlepsie take kde je vydiet pristatie na kruh. Chcel by som to hodit ako uvodnu fotku do clanku na nas web.

MartinNR
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ne Máj 17, 2015 8:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa MartinNR »

Preboha to kto ma citat :-D chlapci neprehanejte to :-D
Atlas

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Milan ako Combat? skusil si?

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa MilanNR »

sidewinder napísal:Milan ako Combat? skusil si?
ani nie :) nemám podvozok :wink:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 12-13.9.2015 - Stranik - Presnost pristatia

Príspevok od užívateľa Rebro »

Este tu mame kratke zhrnutie od Peta Vrabca>
http://x-air.sk/index.php?zobraz=aktual ... detail=276
Monotrike

Napísať odpoveď