Sľubica, 29.03.2017

Letové dni 2017
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Už sa mi tak neskoro večer o dnešku vôbec nechce písať. Azda len to, že na dnes dával Aladin západný vietor, ale vytrvalo fúkal SZ až S.
Robo o svojom lete azda niečo napíše; ja s Rasťom sme čakali a čakali, až sme sa o 15:40 konečne dočkali aj prífukov zo západu, aby sa dalo bezpečne odštartovať.

PG odštartovavali v slabších podmienkach okolo 13-tej a po krátkom čase zmizli pod základňami. Zatiaľ na Xcontest nič nedali. Asi mali dôvod. :wink:

Tu je môj prvý tohtoročný let po januárovej zlomenine ihlice ľavej nohy. Po cielenom trénovaní behu je už všetko OK a môžem sa naplno venovať lietaniu. :D :D :D

https://www.xcontest.org/world/cs/prele ... 2017/13:45

Na vývoz sme pôvodne boli traja, ale na poslednú chvíľu došiel jeden PG; platili sme po 6 eur.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

ja som neustál jarnú turbulenciu po štarte v blízkosti stromov, chvíľu som sa snažil ale strach zvíťazil.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa sidewinder »

podla ceny za vyvoz ste vyuzili ten Galoper z Dubravy, aky ma nosic na streche, je vhodny aj pre rogala? Gurtne? su dobre vybaveny?
A co jaro letel neletel?
Ak mate O2, tak ich mobilny internet stoji za deravy gros mimo mesta :( .

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

Krasne chlapci. Prve jarne kilometriky. Dajte nejake fotecky ako to na Slubici vyzera.
Propo Airtribune. Tiez sa mi stalo, ze mi to na FB stranku nedalo, ale cez ich stranku som tracking prenasal. Jarovi zas utal tracklog v polovici. Plucovi detto. najlepsie vysledky som mal Airtribune + iPhone. Teraz mam AT + Lenovo.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Ahoj
boli sme traja EdmondD, RasťoP, RoboM
Nosič má z tenkých rúrok - nevhodný na rogalá, našťastie Edmond mal krásny nový rebrík (9-štebličkový). Ten tam na dĺžku ledva ale predsa vošiel. Sa mi marí že spomínal 235cm rozostup. S rebríkom je asi jediný spôsob ako dostať krídla na Sľubicu, aj AndyL má podobný nepraktický nosič. Gurtne má, to sa porieši na mieste, ak by mal málo - vezmeš svoju.
Robo

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmond, pomeraj tvoj rebrík aby som vedel či bude moj dobrý.
Ja som neletel ale už zbieram odvahu.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Toz ty padackary co spravuju kopce na nas rogalistov moc nemyslia...
Naposledy upravil/-a Ivan Plucko - NAY v Št Mar 30, 2017 10:40 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ked sa tam bude viac chodit, tak sa im bude i rentovat si dat spravit univerzalnejsi nosic. Aktualne rogala na Slubici su skor raritka.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Norbert »

Mna len zaraza Edmond, ze pises ze PG startovali do slabsich podmienok a zmizli v mrakoch...
To skor vy ste startovali do slabsich podmienok, ci nie?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Laco »

Robo Murin napísal:...Nosič má z tenkých rúrok - nevhodný na rogalá, ...
Rúry sú na vodu (ropu, plyn...)
... Na ostatné konštrukcie sú jakle... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Norbert napísal:Mna len zaraza Edmond, ze pises ze PG startovali do slabsich podmienok a zmizli v mrakoch...
To skor vy ste startovali do slabsich podmienok, ci nie?
Slubica ma svoje specifika, uz som o tom neraz rozpraval. Keby tam mali rogalisti aspon polovicny pocet letovych dni na Slubici ako PG tiez by mizli v mrakoch :-)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa jaro »

Myslím že je to klasická jarná daň, bublinková termika, blízkosť stromov, šum vetra či šum swistu. Aj pred týždňom som v tom fučaku a bublinkách na Straníku skúšal a skúšal a len vďaka vetru sme sa udržali. V auguste to dá Robo s prsto v nose a o Edmondovi ... ani hovoriť :-)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

jaro napísal:Edmond, pomeraj tvoj rebrík aby som vedel či bude moj dobrý.
Ja som neletel ale už zbieram odvahu.
Môj rebrík má 250 cm! Ponúkol som takéto riešenie vývozcovi, bez rebríka by som krídlo na tie dve tenké rúročky v živote nepoložil!!! To by bolo na totálne zničenie plachty!
Na záhradke vývozcu pasoval rebrík len tak-tak. Prvá a posledná priečka rebríka boli skoro presne nad rúrkami záhradky; ale pomohlo! Ak sa priečky rebríka k rúrkam záhradky pripevnia pevne bez možnosti posunu rebríka dozadu, tak to stačí. ideálne by bolo, ak by rebrík bol o priečku-dve dlhší. Len neverím, že si ich vývozca kúpi za svoje, ak tak chodíme tak zriedkavo. :?
Ale ani rebrík na vývoz na Sľubicu nestačí. Stúpania na Sľubicu sú také prudké, že by sa krídlo pri jemnom utiahnutí upevňovacích pásov mohlo po rebríku posúvať dozadu. Jediným riešením je natiahnuť aspoň na jedno krídlo vrece z pevnej silonovej látky (napr. dakron zo starého poťahu krídla) s popruhmi po jeho stranách a ich upevnením ku konštrukcii záhradky. Takto bude možné krídla upevniť popruhmi k záhradke spôsobom, ako to odporúčajú výrobcovia krídiel.
Ja takého vrecká pre vývozcov ušijem, resp. budem ich voziť na lietanie na Sľubici.
:wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Sľubica, 29.03.2017

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

K ostatným komentárom sa vyjadrím večer.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď