12.09.2021 Kráľova hoľa

Letové dni 2021
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

12.09.2021 Kráľova hoľa

Príspevok od užívateľa juraj »

V sobotu večer po návrate z cyklomaratónu som našiel neprijatý hovor od Martina Greša - Jaro Sojka organizuje Kráľovku. Do pol hodiny sa mi neočakávane uvoľnila nedeľa (hoci reakcia mojej manželky v nedeľu večer ukázala, že to bol hoax), pričom predpoveď pre Kráľovu hoľu bola neobyčajne priaznivá -slabý vietor južných smerov a vysoké dostupy. Nuž, prvá časť predpovede nebola úplne pravdivá, by som povedal, že až zavádzajúca, druhá sedela. Nakoniec sme museli štartovať na sever, Jaro si vybral klasický štart používaný pri pretekoch, ja som dal prednosť plošinke pri ceste, ktorá končí prudším prepadom a sem som aj nasmeroval Martina, ktorý bol na KH prvý raz v živote. Martin dostal príkaz predviesť najlepší životný štart a aj sa mu to do značnej miery podarilo. Mňa prekvapilo, že s tým svojím odkrytým priečnikom to celé obletel a nakoniec pristával na zákrute pri Šumiaci.
Keď som sa postavil na štart, musel som čakať, kým spredu fúkol ako aspoň metrík. Ešte pri piatom kroku som cítil tých vyše 50 kg (krídlo plus postroj)a pri desiatom aj tých včerajších 5,5 hodiny v sedle bicykla. Nebolo mi všetko jedno, ale tie tri metre výšky za hranou boli viac než dosť na bezpečné nabratie rýchlosti. Let komentovať nebudem, zistil som, že mesiac mentálneho sústredenia na cyklistiku zanechal na mojich leteckých zručnostiach značné škody a potreba byť o 18.00 v KE (aj tak to nakoniec nestačilo) výrazne obmedzila moje možnosti byť dlhšie vo vzduchu.
Deň to bol krásny, materiálne škody pomerne značné - tri trapézky išli do večných lovíšť :(
https://photos.app.goo.gl/pEn13d4jb7Y9syVD9
A ešte zostrih z videa: https://youtu.be/0fVQ0XaOoQo
Naposledy upravil/-a juraj v St Sep 15, 2021 3:37 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 12.09.2021 Kráľova hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja som sa potkol na štarte v okamžiku keď krídlo zavztlakovalo a potreboval som vyraziť na maximum. Zistil som že staré dobré obnosené tenisky s načatou špičkou nie su asi dobré na šprinty v tráve a nerovnom teréne. AJ tak som už chcel vymieňať šnúru VG :shock: :( :(
Asi prehodnotím naše ľudské schopnosti na šprinty s 50 kg záťažou.

Napísať odpoveď