26.08.2002 Kráľova Hoľa

Letové dni 2022
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

26.08.2002 Kráľova Hoľa

Príspevok od užívateľa juraj »

Nakoniec celkom slušná výprava, Jaro, Laco, Martinum, ja a Jožko Harmaty ako šofér. Najviac trpezlivosti si vyžadovalo počkať na správny náfuk na štarte (vietor bol slabý, s. - sv.), ale keď mi fúkli takmer dva metre, neváhal som. Na južnej strane som sa potom dvihol, pričom jedinou nepríjemnosťou bola zrážka s prevládajúcim severným prúdením. Potom to už išlo veľmi ľahko a za Beňušom ma zastavil už len veľký búrkový mrak nad Breznom. Za týchto podmienok (základňa bola určite nad 3000m, ale ani som sa nesnažil do nej dostúpať) by to takmer určite išlo otočiť Pleše. Po návrate na KH som mal ešte dosť výšky, ale smerom na východ boli mraky poriedko a predstava baliť niekde sám a potom čakať hodiny na zvoz sa mi nepáčila. Spoločný poletový rozbor v krčme je obvykle zážitok sám o sebe :) .
https://photos.app.goo.gl/13wqmPyqSN6a7SBF9
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2022/11:57

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 26.08.2002 Kráľova Hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja som Jura zazrel len ako tieň keď som pristával a bol som v 100 metroch.
Chytal som sa na dva razy, vlastne som ani nechcel letieť ale keď som dole nevidel Jura tak som si dal povinnú jazdu. Ja som mal už ten burkač v podobe dvoch visiacich ceckov z oblohy a čím som bol bližšie nad Beňuškou tak boli divnejšie. Hore sa začali zlievať začala byť tma tak bolo jasné že trebalo odpáliť preč. Najprv to šlo v pohode ale vysoký tieň mraku postupoval so zapadajúcim slnkom na východ a dobiehalo ma to. Bola to taká optická naháňačka. Ale chlapci vyvarujte sa stretu s takýmto mrakom. Od Veľkej Vápenice som to ťahal koľko to dalo, mne teda dačo cez 100. Chcel som to mať rýchlo za sebou a zbalené na aute. Dole to ale už nebolo také dramatické. Ale bolo fajne. Dávno som tu nelietal tak vysoko, do 2450 m :!: ,a tá rada, kilometre bez točenia, taká nuda to bola :wink: .
Na štarte bolo zase slabo. Vietor do 2 metrov a hlavne nie zo smeru. Na Holi treba bežať a v tej pirti (aké i?) sa zle beží lebo je mäkká a nerovná. Dajte druhý pozor na Kráľovke. Ja som čakal naozaj už južnú situáciu, nebola.
Ochranári nás kontrolovali, papier bol správny, s malými písmenami.
Ešte by som v septembri šiel zalietať na Hoľu.

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: 26.08.2002 Kráľova Hoľa

Príspevok od užívateľa bohus »

Jaro, uz som OK, cakam na vhodne pocasie pre KH, isli by sme s Marianom a Martinom.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 26.08.2002 Kráľova Hoľa

Príspevok od užívateľa jaro »

Bohuš, napíš niečo o Martinkách.

Napísať odpoveď