12.08.2023 Hrhov

Tu píśte kde a kedy ste boli lietat
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

12.08.2023 Hrhov

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes som urobil skúšku funkčného prototypu dopravného prostriedku pre rogalo. Skúška bola úspešná na 50%, kolobežka rogalo unesie, ale museli sme ju (Vlado a ja) tlačiť, lebo motor (aj keď som včera akumulátor nabil), sa nechcel roztočiť :( . S funkčným motorom sa budú dať na striedačku vyviezť aj dve rogalá.
A teraz k letu. Predpoveď vcelku vyšla, akurát dostupy boli asi o 200 m viac, než hlásil Aladin. Miestami to bolo celkom turbulentné, lebo dole fúkal čerstvý juh, vo výške nad 1600m skôr severozápad. Preto to aj smerom na Sorošku išlo tak pomaly. Plus pripočítajme vlastnosti Icara MastR, s ktorým som prvý raz letel termiku a na ktoré si musím zvyknúť (a asi ho aj doladiť, teraz to krídlo nepovažujem za vhodné pre neskúseného pilota). Nad 1600 m bola termika skôr slabšia a ťažko sa aj pod mrakom hľadala, ale keď som cestou späť pri Hrhove a Rebre sklesal na úroveň hrebeňa, bolo to dosť jedovaté. Potom to odrazu aj veľkoplošne nosilo, napr. vo veľkej mulde pri Háji. Keď som preskakoval od Zádielu, Vlado s autom prichádzal na svoje letisko, takže som pristával už podľa rukáva. Akurát som silno precenil kĺzavosť krídla a bol som krátky.
Tracklog: https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2023/10:49
Snažil som sa vzduchu robiť fotky, ale zdá sa, že keď na štarte zapnem kameru, už celý čas beží nahrávanie videa, takže mám na nej vyše dve hodiny letu ale žiadnu fotku :(

Napísať odpoveď