Slubica 03.11.2007

Letové dni 2007
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Slubica 03.11.2007

Príspevok od užívateľa juraj »

Dalsia "posledna" rozlucka so sezonou pri vydarenom jesennom pocasi - pozri tiez foto. Vyprava 8 rogalistov (Jano Ludvig, Marian, obidvaja Misovia, Gaspi, Edo, Noro a JS) si isli dat zletak na Slubicu. Laco Geci odmietol, on na zletaky nechodi. Najkratsi zletak trval 5 min (Jano), najdlhsi okolo 1 hod 15 min (JS?). Laco bol "velmi" stastny, ze s nami nesiel. Posudte z fotografii:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a juraj v Ne Nov 25, 2007 12:55 pm, upravené celkom 1 krát.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ináč Laco, ja som si celúd dobu myslel, že si išiel s chlapcami v Dejve, a že si stihol odštartovať kým som sa vytrepal druhý raz pešo. Takže ak ťa to poteší, v mojej virtuálnej realite si si na SĽubici pekne polietal :-)

A tu je vidieť akú máme my starci dobrú pamäť - to je dnešná cesta so Subaru na kopec (prvé vrcholové družstvo). Tá červená čiara je ako sme dnes blúdili, svetlomodrá je správna cesta.
Obrázok
Tu je doslovný prepis komunikácie medzi Navigátormi v akcii:
...
ja: neviem , neviem - ideme nejako divne
ja: no konečne nejaký známy orientačný bod
Mišo G.: nie doĽava, musíme ísť doprava
ja: ale mne sa zdá že to bolo okolo postriežky doĽava ...
Mišo G.: nie, minule sme išli doprava - URĂ

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

čo sa týka mňa, tak dnes vo vzduchu 1h 04min (pekný zleťák)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

No čo,
Dnes to bolo vyložene na zleťáky, skrátka taký nanič deň.
Viď. PG pokec:

stano 03.11.2007, 19:52
dnes na kapušanaku trocha prifuklo ale v celku sa dalo jaro , palo a ja sme polietali do 400 nad start 1,5 hod.pridalo sa aj zopar vetronov.zdeno to pre silne narazy radšej vzdal a urobil dobre lebo sa rozfukalo tak že sa nedalo pristať.Palo by vam o tom povedal svoje.škoda že sme neišli na slubicu ako som chcel,lietalo tam 20 pg a 10 rogal v kludnych podmienkach po celom hrebeni.pridam aspon neake foto.


Marek 03.11.2007, 17:29
Ja dnes Brehov. Prvy let OK, pekne som posvahoval, len som to trosku prehnal a zasiel prilis mimo smer vetra... Tak som musel pristat v dedine. Vybral som si zahradu pri klastore s predpokladom, ze tam nebudu mat psa:) Spat na kopec a cakat, az sa vetrik v narazoch upokoji a znova jedna svahovacka. Treti pokus uz nesiel, v narazoch to rubalo take pecky, ze som to radsej nechal tak. Vcelku pekny den:)


JK 03.11.2007, 17:22
Ja Háj, ideálny J 3-4 m/s, po celom hrebeni do 300 m, 1h16, 3 m/s, veĽmi kĽudné a príjemné, pristátie na ihrisko k dolezívšim (čudné slovo)
dievčatám

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ja som na pristati zase zarval, a celu nedelu som nemohol hybat pravackou a spat s tymi bolestami hroza :-) dnes ju uz dvihnem aspon do vysky ramien.. a mozem drzat mys takze je to v pohode... :-) ale predpokladam ze aspon 2 tyzdne sa stym nebude dat letiet :-(

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Sidewinder:a ze si sa s tym nepochvalil este v ten den, ja som si teda nic nevsimol. A kde bola chyba, nad uvazom alebo pod nim?

robo_b

Príspevok od užívateľa robo_b »

tak to rob s druhou rukou, he-he-he

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

robo b napísal:tak to rob s druhou rukou, he-he-he
s druhou neviem :cry:
ale k veci:
problemov alebo faktorov bolo asik viac:
pristaval som sice na protisvah ale fukal taky 0,5 - 1,0 do chrbta urcit som to za roho frasa nevedel lebo vsetky stromi mali uz listy dole.. az pri dolkze som zistil kolko bije ked som citil ako to kus zanasalo doboku takze taky zadobocny slaby vietor. postavil som sa v pohode pritiahol kolko dalo ale klasicky problem som mal ze povoli na podrovnanie ale efekt sa nedstavi, doklz ziadny proste to tam so mnou jeblo. pristatim sa to asik velmi nazvat nedalo. proste s tym postrojom mam take pocity ze podrovnam na dokzl a uz mam ruky vystrete a uz neny kam odtlacit.. keby som mal este 10 cm.. tak to zvladnem. jednoducho nikto kompetentny to nevidel. tak neviem kao to vyzeralo co bolo zle ale inac vyrovnanie kridla vsetko oki. no a problem bol asik v tom ze som sa statocne strzal trapez do poslednej chvile a predpokladam ze sa stalo take nieco ze ked to udrelo a so mnou trhlo do predu tak vsetka energia skoncila v svalstve na ramennom klbe. :-) lebo ja som vobec neoral som ostal pekne na kolenach :-)
no a preco to tak bolelo.. vtedy som to celkom rozchodil, ale vecer som na ramena zavesil vak a kracal na stanicu a ked som ho v rychliku zlozil prisiel som nato ze uz akosi je ruka nefunkcna..strasne pichanie ked som s nou hybal dozadu sla v pohode dopredu ani hore sa nedalo. tak som ju drzal vo vrecku- vtedy nebolelo..lenze ja som musel ten vak este odniest 3km od vlaku do dediny.. odlahcil som ako sa dalo (bedrovy pas) ale uz to bolo v haji. proste som chodil ako postrelena kura..
zaujimave je to ze zmena farby na ramene ziadna -ziaden opuch nic.. proste len to tak cudne bolelo kus pichalo :-) ale dnes uz je to lepsie :-) uz som sa aj vyspal poriadne bez bolesti :-) uvidim zajtra. ked ju polozim na stol (praca z pc ) este dost boli ale uvidim :-)

mozno by to chcelo skusit to este v rybe.. alebo si to doma nacvicim s tym postrojom.. proste dlha pauza robi svoje.. moje pocity su take ze zdaleka nedokazem tolko kolko som vedel na jar.. :-)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Sidewinder: tu ruku si daj do poriadku, zanedbanie moze mat niekedy dalekosiahle nasledky. Mozno by stalo za zvazenie sa na niekolko letov vratit k rybe, aby si sa naucil ako Flavio pristava a az potom pouzit vlastny postroj. Vies, ked je tych zmien privela naraz, clovek lahko strati orientaciu. Takze krok vzad, aby si potom mohol urobit dva kroky vpred (parafraza na zname Leninovo dielo)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

no nad tym uz dlhsie uvazujem (ale ked sa ide lietat tak mi to akosy vyfuci) lebo je to jediny sposob ako prist nato kde je problem, ci je to nezvladnutie kridla, alebo ine charakteristiky postroja.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

len aby to nebolo nieco horsie - nejaky seknuty nerv, alebo roztrhnuty sval (to sa stáva starším). Ak sa to neoperuje, prichádzaš o niektoré smery pohybu.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

ruka uz funguje vo vsetkych rezimoch, polohy od ramena vyssie este zo znacnym zoslabenim a okamzitou unavov svalov ale myslim ze to bude dobre :-)

Napísať odpoveď