Kohut 5.jun 2008

Letové dni 2008
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Kohut 5.jun 2008

Príspevok od užívateľa Laco »

Jaro, Noro, Miso G. a ja. Fukalo dost sviezo (miestami az-az). Start cca 16.00. Jaro startoval prvy, trosicku podcenil predstartovu pripravu (salamka pod kridlom a pod. :( ), takze nakoniec nam robil sofera.
Veselo(-nudna?) svahovacka, miestami az privelmi vesela :oops: slniecko nedoslo, ale nakoniec bolo aj trochu termiky. Dostupy tak do 400 - 500 m nad start. Cca po 2 hodiny na hlavu. Na Marduni bola kopa padakov - velmi im to neslo :wink: . Nakoniec kofolka, pivecko v PO.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja len dodam jednu skusenost. Po prvy krat v zivote som zazil hrbolaty vzduch. Pripominalo to dobrzdovanie pred krizovatkou kde je zvlneny asfalt aj silou aj intenzitou. :D Bol som z toho trosku zmeteny...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Je mi hanba ze som to tak doje... ale je to tak. Bolo mi :cry: pri pohlade na krásne hladucke svahovačky kamarátov.
Skúsenosť je takáto:
- tráva bola vacsia ale dost riedka na dobrý start
- malá nerovnosť ma ale skôr odlepila od terenu a malá rýchlosť na štarte ma v minimálke pripravila o trapezu
- vĽavo kríky robia kus šarapatu, treba ísť radšej nižšie aby bol pilot po odlepení už na hrane kde sa svah viac zvažuje
- potvrdil som si metodiku čo hučíme do pilotov na štarte o uhle nábehu, rozbehu ..., akurát som to urobil len na 60 %

Už som z toho vyspaný takže nabudúce uvidíte
:) :P :lol:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaro nesmut. Stava sa to aj inym pilotom. Zrejme raz za cas, ked si uz pilot mysli ze vie vsetko a vsetko robi spravne a nic prenho nemoze byt problem pride male uzemnenie....a niekedy sa pritom lamu aj rury. :lol: Toš ako ja na Kokave.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

ja som so startom nemal probleb, vyuzil som sposob: behat - letiet - behat - letiet. Ale po tom co Laco pristal pri ZTS nastalo pre mna pekne zabavisko. Fucalo uz riadne a jedovato. Pytal som sa sam seba - co tu vlastne robim ? Pozeram a Lacove kridlo polozene na nose v strede pola sa dlho nehybe , daewo oproti pri ceste , po chvilke zastalo pri nom druhe auto. To uz uvazujem ze je zle. Cely vystraseny sa rozhodujem, ze tam pristat nejdem. V silnych poryvoch traverzujem az do Sabinova so zamerom otocit to po vetre , prec od Cergova. Tam dym vytazne meni smer. Raz suvislo od S, za chvilku JV. Stale viac pozeram na Raznanske letisko. Z mizernej vysky to otacam a na bocny vietor som za chvilku nad letiskom. Tu rukav robi to iste . Raz S raz JV. Chvilku svahujem nad cestou. To traktory prestali kosit drahu a zasatli pred hangarom. 5m nad drahou stojim na mieste , trapezky taham do zadu, az mi ruky vykruca. Som tam ako priklincovany vtak co hlada mysku. Poryv slabne, este ze nemeni smer. Hohami bozkam zem.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Pri ceste zastaval nejaky 4x4 nablyskany jep, takeho zaujemcu reku potrebuje sl.zav.liet. a postarsi nadejny rogalista na mna z okna.
Citujem " co do pi... mi robice skodu na roli ???" :shock:
Krátky vysvetlujuci dialog: že to bolo nebezpečie a že sa to muselo a inak sa nedalo a že sa to nebude opakovať a ziadna skoda nebude v tej burine a tak :oops:
... a že ja som tu len šofer! :roll: (To prehovorila moja skusenosť ktora mi chýbala na štarte), padla mu brada, vyrazilo dych, od nemohucnosti zaradil rýchlosť a odjel do SB :arrow:
:o Počas dialógu som sa modlil aby noro v 150 m este vydrzal lebo prisám vačku neviem ako by som jeho núdzu vysvetloval. :wink: :wink: :wink:
Teda všade je plno žira a krumplí a pristavat naozaj treba v Raznanoch.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Jaro, už som dlho nečítal niečo tak dobre napísané. Ty náš postarší nádejný spisovateĽ :lol:

Napísať odpoveď