2008-jún-22: Tokaj, Kapušanský hrad, ...?

Letové dni 2008
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Doplním Juraja - z oficiálnej pristávačky ostal pruh na 2-3 rozpätia krídla, na zbytku rastie 1-metrová kukurica. Keď má človek veĽa výšky, tak je bezpečnejšie ísť na našu novú pristávačku za hlavnou cestou - nerastie tam nič vysoké, stromy máte za chbtom, a nezavadziate si s padákmi.

A ešte ma napadlo toto:
Juraj ty si včera vlastne fičal na extáze. :)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Pridávam IGC let, z ktorého vidno, kde to nosilo, a ako sa niektoré stupáky zlievali dokopy:
http://www.deltaklub.neton.sk/tereny/to ... _22igc.zip

LUDVIK J
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 11:25 pm
Bydlisko: SNV

Príspevok od užívateľa LUDVIK J »

Dakujem za gratulacie. Vo vzduchu som bol cca 20 min, 100m nad hradom

LUDVIK J
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 11:25 pm
Bydlisko: SNV

Príspevok od užívateľa LUDVIK J »

Po drobnej chybe, ked som v tejto výške preletel na druhé rebro, to so mnou už išlo pomaly, ale isto dole vodou. Doma som ešte s Jarom telefonicky prebral moj brutáááálny štart,ked som kridlo tesne pred štartom natočil mierne do lava v smere vetra. Hned po odlepení sa som zistil, že je zle, bleskurýchle som objal pravu trapezu, zrovnal som to a pokračoval v lete. Iba sluchom som počul, že lavé krídlo tahám po svahu a kosim nou trávu. Mal som štastie, že tam nebol nejaký vačší ker.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

LUDVIK J napísal:... Mal som štastie, že tam nebol nejaký vačší ker.
Jaaj, jaj, kooolko krikov tam bolo... (Aj fanglu si sejmul). :wink:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

To je aj dôvod, prečo sa na Kapušanskom hrade pri vzlete posúvame čo najviac doprava, aby sme boli mimo tej hrany vĽavo, ktorá robí úplav na Ľavom krídle. Keď si sa ešte natočil doĽava, tak si to úplne pohnojil. Najúčinnejšie (ale nie najlepšie) sa učí na vlastných chybách - keď to prežiješ.

Veru neviem, čo by bolo s tebou, keby si začal robiť kotrmelce na tom prudkom svahu. Ale som rád že ti môžem tiež pogratulovať k poriadnemu polietaniu.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Len kus postrehu pre ostatných.
Na starte som Jana dost tahal von na hranu ale poznáte to je to tam strme ako svina. aj som mu to presne vysvetlil, lave kridlo vonku aby to dobre - lepsie obtekalo. len som zabudol povedat nech sa na ofuk 10 -15 stupnov vykasle. a nevykaslal. ked som ho pustil a odskocil popod lanka, bol to moment, Ľahunko to pootočil a šups ho tam. to pootocenie bolo podotýkam o asi 60 cm na lavej nábežke. velka skoda ze sme nemali kameru, bol by to velmi dobrý študijný materiál.
ale Jano zase ukážkovo objal pravu trapezu a po miernom "škrabanci po povrchu" to odlepil.
Jano: je to mimo iné aj krídlom ktoré je lahké a je mu jedno aky uhol nabehu tam mas. s inym kridlom by to bolo uplne iné. ved raz skusis. vzdy treba pred samotným rozbehom mrknúť vpravo aj vlavo. Je to aj kvoli bocnemu naklonu a aj kvoli foteniu a aj kvoli terenu aky je na kapusanoch.
druha vec je ze aj pri pristati radsej volit mierny bocak na pristati ako pristavat dole z kopca. zase talhofer to zozere ale ine kridlo uz nie. ja som v 80tych rokoch takto pristál pod kamenicakom, hlavou do kýlu a dve noci som nespal.
o to je to horsie v neznamom teréne. traba si hladat metodiku ako si teren obhliadnut. ked si uz rozhodnutý pristavat neboj sa odletiet dalej od kopca, od spodu je svah zretelnejší, ked to otočíš spat letís s vetrom takze je to raz dva a si zhruba tam kde s bol a riesis situáciu. alebo radsej do kromplí alebo zita na rovnej ploche. a este jedno bacha, na vlacha a stromy s turbulenciou.
dobru noc, dnes uz naozaj.
:oops:

Napísať odpoveď