2008-jún-22: Tokaj, Kapušanský hrad, ...?

Letové dni 2008
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

2008-jún-22: Tokaj, Kapušanský hrad, ...?

Príspevok od užívateľa pegas »

Ja s Jurajom sme vyrazili na Tokaj. Z Košíc sme odchádzali o 11:00 a za 1:25 sme už boli na štarte. V kĽude sme si postavili krídla, pozorovali padákové bójky, ako sa nakoniec znášali na pristávačku, a po 10 minútach čakania sme to odštartovali do začínajúceho intervalu. Uchytávanie zadarmo, počas letu sme neklesli pod výšku stožiara. Základňa okolo 1650 m - veĽmi pekné lietanie vo vate na okraji mraku. Po 2 hodinách som zmordovaný, Juraj lietal s Exxtacy a má lepšiu kondičku, takže je na tom lepšie.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Ja som sa po rannej schizofrenii (ktoru scasti zapricinil Noro :lol: ) rozhodol - smer Kapusanak. Ale aby som bol uprimny, bol som ovplyvneny aj svojou rodinou. Po mojom prichode na pristavacku (cca 11.30) som prelozil kridlo na Jarove auto, kde na mna uz spolu s Janom L. netrpezlivo cakali. Nastup do auta a sup na kopec. Caddy vysiel az hore takmer bez problemov. Pred 13 sme mali postavene kridla, fukalo tak 1 -1,5m/s na komoru a pozorovali sme sporadicke intervaly. Padaky pomaly zlietavali ... Nad nasimi hlavami tocili vetrone, len nezacinali z nasej vysky :oops: .
Okolo 14.30 prisiel asi najlepsi interval dna, ktory vymakol jeden padak , Jaro a za nim ja. Takze sme polietali nejakych 10 -20 min. Jano zletel.
O 15.30 sme mali zbalene kridla, nalozene na svojich autach a zvazovali co s nacatym dnom. Manzelky mali jasno, co bude dalej..., ( lenze nejaky zbludeny padak, ktory sme uz asi 10 min. pozorovali asi 300m nad hrebenom mi nedal pokoj.) Rozlucka v krcme pri kofole ... a naspat prelozenie mojho kridla na Jarove auto a "bleskem" na kopec.
Jano bol uz rozlozeny - vysiel so svojou skodovkou na este jeden zletak (bez nasej zastavky v krcme). Zjavne sme ho svojou pritomnostou zaskocili..
Kym sme rozkladali kridla, pustili sme Jana do vzduchu. Po jeho starte, ku ktoremu poviem len tolko, ze anjelikovia mu olamovali konariky pod lavou nabezkou (inak si neviem vysvetlit, ze letel dalej) nasledovala situacia, s ktorou zjavne nepocital :D . Vertikalna zlozka jeho letu bola ina, ako bol doposial zvyknuty (napriek tomu, ze tahal... a inak sa snazil...)
Jednoducho Janova prva svahovacka... Jano prepac za ten popis :lol: , inac srdecne blahozelam.
A aby som ozrejmil, ked sme dosli druhykrat na kopec, fukala zdrava sedmicka absolutne na komoru.
Zvysok je pomerne nudny, Jaro to vzdal asi po hodinke (dozvuky z choroby, druhy start ...) Ja som bol asi polhodinku dlhsie, lebo som ho stratil, ked som bol otocit vysielac. Vetrone povacsine lietali pod nami (svinsky rychlo :roll: ), podvecerna termika davala zo zaciatku este do nejakych 500 nad start, ku koncu uz drzal len svah (vsade) asi do tych 300 - 350 nad start.
Ked sme okolo 20.00 odchadzali znovu do krcmy, vetrone este lietali (lenze oni sa striedali...)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Laco ty máš talent. Ten popis Janovho letu nemá chybu. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Aj ja som sa po rannej nechuti niekam ist rozhodol ist lietat.
Ked to pocul moj syn, skocil na mna a zacal plakat a objimat ma:
"ocko nechod lietat. Ostan cely den so mnou"...atd.,atd
Nemal som to srdce mu povedat, ze nanho kaslem a idem lietat.
Zena ma pustila, ale zabrala vyssia moc... :?: :?

No co...sezona este nekonci.

Tym co boli lietat zavidim, ale co je zo zvyskom deltaklubu a prilahlych ziakov... :?:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Noro, co je to za hlupu otazku, je predsa leto a nelieta sa. Uz si si mohol vsimnut, ze vsetci su najaktivnejsi v zime a na jar, ked sa lietat neda.
To Jano: som rad, ze konecne si posvahoval, kolko to bolo?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

a zvisok klubu .....

taky strasny vikend som uz davno nemal
:cry: :cry: ani chut na lietanie nebola..
konecne v ke a idem makat nech uz na tu nedelu nemyslim.. :-(

vydim ze to pocasie stalo zato hehe

ak by som tu bol volil by som tokaj :-)

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

to Juraj: :D

to Jano: Aj ja gratulujem. Pochval sa a prehanaj...

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Norovi: na to ti viem poradiť len slovami jednej reklamy, ktorá chodí v telke po polnoci:
"veď si chlap, tak niečo vydrž" :)

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

knihy pre lietacov:

pagen_performance_flying
pagen_secrets_of_champions
skola_manzelskej_taktiky

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Keby bol problem v manzelke tak to nie je problem... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Fotky budu?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »


Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

minuli tyzden letel vrtulnik aj na LENDAK .. tiez tam "oral" nejaky padackar.

tieto nepriemne nehody su podla mna odvratena strana toho "jednoducheho" "lahkeho" padakoveho lietania.. smutne

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ešte dobre, že sme tam neboli. Aspoň sme sa vyhli tlačenici a nemuseli riešiť veci, ktoré nesúvisia s lietaním.

Nabudúce to z Tokaja vidím na 104 km prelet Tokaj - Brehov - Sobrance - hrad Tibava. Ak sa človek drží na severnej strane rieky Tisa a pri Brehove sa vyhne národnému parku, tak má pod sebou stále nejakú cestu:
Obrázok

Nazval by som to trasa "po stopách Mongolov" :-). V opačnom smere tadiaĽto v roku 1241 tiahli Mongoli aby dobyli Uhorsko na rieke Slaná (medzi Tokajom a Miskolcom).

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Pripajam fotky z nasho lietania s Gaspim, aby ste verili, ze to bolo dobre:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázok

Napísať odpoveď