Polom 29.06.2008

Letové dni 2008
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Polom 29.06.2008

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Sobota ráno pozerám predpoveď, okolo desiatej mraky. Vietor na SHMU všelijaký, obloha super, ale mal som prácu, tak som to nechal tak.
Večer volám Jurovi, na nedeĽu sa niečo chystá.
Nakoniec z toho vyšiel Polom. 9:30 pred garážou v zostave Juro, Edo, Noro ja a Ivan bol zase "zneužitý" ako zvozár. Na pristávačke pokosená trava,picháme fléru. PodĽa farby lúky na štarte som tipol ako správny dedinčan typ a výšku trávy (do 1m). prišli sme hore, a tak aj bolo. A čo je ešte horšie, miesto rozbehu bolo naprieč preťaté drevenými kolmi s ohradníkom.
Neostávalo nám nič iné, len si vyhliadnuť nejaký flek na lúke nad touto prekážkou a mierne modifikovať povrch, aby bolo možné štartovať.

Staviame naše vtáky. sem tam sledujem Ivana a hneď som si spomenul keď som v začiatkoch robil zvozy, a mohol byť pri tom, ako rozkladali chalani na Háji bezantény. nezabudnem asi nikdy.

Prvý na štart sa postavil Edo. Interval, rozbeh, a už to pumpoval v hrazde zo strany na stranu. Preletel až na predné svahy a vozil sa v nulkach.
Druhý na rade Juraj. Sleduje Eda, polohlasno zhodnotí "treba mu pomôcť".
Nasleduje klasické pokĽaknutie, zapnutie varia, v kĽaku sa poobzerá, dvíha kridlo do ramien. Jeho odlepenie signalizuje klasický zvuk štartu aerosa, poklepanie nejakej súčiastky na hliníkový diel krídla. Posledný štartovať nechcem, tak sa vopchám pred Nora, s jeho súhlasom. Noro má hlavu plnú Denisa Pagena, takže sa snažím mu dlho nezavadzať a hneď ako sa dá idem hore. Po 8 minútach sadám na pristávačke. Počal odletu to dost kopalo, ale dalo sa (aspoň na zleťák). Edo a Juro akurát dotočili hrebeň kopca a šplhali hore.
Noro si počkal, kým nasvieti a prehreje okolie, ale po desiatich minútach už sedel vedĽa mňa. Startoval mozno 20 minut po mne, ale obe bubliny ktore zatocil ho nepriemne zhodili a takze nemal cas skusat dalej a vydal sa smer pristavacka.Medzitým sa otočil vietor po doline od Hnúšte. Po hodinke sadá Edo. Combata natiahol ako sa dalo, svišťalo to až na kraj pristávačky, dosadol v pohode. Combat číslo dva som nevidel, tak som zbalil fléru. Jura ten vták nechcel pustiť, tak vo vzduchu ešte chvíĽu pobudol.
Pri obzeraní mrakov sme ho našli, podĽa výšky bolo jasné, že je náš. S radosťou pichám fléru nazad. Juro sadá už smerom na juh s padáčikom.
Cestou nazad ešte zastávka v motoreste pri Fige na bryndzové halušky. Zisťujeme, čo a ako na SĽubici, a čo sa tam Jarovi podarilo.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

K sidewinderovmu komentaru prikladam fotky:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok

Napísať odpoveď