Slubica 29.6.

Letové dni 2008
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Slubica 29.6.

Príspevok od užívateľa jaro »

Najprv sobotnajsí výlet - 2500 mnm Rysy zo strany PL. prevyšenie 1500 m na trase 20 km az na Str.pleso. Pocasie v sobotu bolo ako vymalované.
Bol som tu prvý raz a stálo to za to.

ObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázok

A teraz nedeĽa lietanie.
Cestovania som mal dosť tak som volil SĽubicu po dohovore s PG. Cestou hodne mrakov, aj tmavých, pod kopcom sa trhali bosorky a bolo bezvetrie. Na kopci slabý vetrík do 2 m prevažne zo SZ, závany zo Z aj do 5 m. Staviam rýchlo, okolo 13:00 som nachystaný ale PG sedia a cakame na rozpad mraku. Jednotlivci PG skacu ale nestúpajú, pristavaju dole. Aj Vilo. Jeden PL odpalil a ako tretí zo skupiny klesajúcich letel vlavo az za Slatvinu na konci tiena to evidentne zabralo. PG sli striedavo do vzduchu a striedavo hore a dole. vietor sa podla mraku a slnka striedal medzi J-zĽava nula spredu a S-sprava. Ja ako slusnak som cakal na poradie a ked po hodine okolo 15:00 prestali uplne zavany spredu bolo jasne ze je dobojovane. V priestore to ale fungovalo super, PG sa dvíhali od zeme.
Na starte bola akademická debata, kedze Viparinovci su v zahranici, o tom ako sa v zahranici pripravuju perfektne startovacky a na Slubici je trava amalincie. Ani PG a samozrejme ani ja sme nemali odvahu to napalit zez 70 cm travu a burinu. Tak som to zbalil a vydal sa domov. PG este okolo 17:30 tocili pod mraky.
Jasna sprava dna je: Mali by sme sa zariadit na dôslednejsiu upravu terenu. samozrejme ze v pripade Slubice som to cakal od PG ale od nich sa dockame leda ...čo. Aspon som si trocha poležal a som už dost stary na to aby som sa buchal o zem. Hlavne že sme živí a zdraví. :D

Napísať odpoveď