Tokaj 6.7.08

Letové dni 2008
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Tokaj 6.7.08

Príspevok od užívateľa jaro »

Predpoved v nedelu ráno bola vcelku optimistická no nevedel som sa rozhodnúť kam "letieť". Lakala ma SLubica hlavne s tým že vykosím štartovisko a skusim znova cestu z Hrišoviec. Tiež Kapušany by mohli byť až sa trafím do intervalu zmeny vetra SZ na J a budem moct v poobednajšom fučaku odštartovať. :?
Ale keďže je ZL taky kolektivny šport zvíťazil športový duch nad budovaťeĽstvom Slubice a nudou nad Kapusanmi. Vydal som sa na poslednú chvíĽu do KE a na Tokaj.
Zostava Juro, Gašpi, Marian, Jožko a ja. Ešte som nebol ani posledný po búrlivej noci v okoli gejzíru. :roll:
Na štarte sme boli okolo 13:00 a mistny padačkari ked nas videli zodvihli zadky a obdivovali už hodnu chvilu sa vyvíjajúce oblaky všade naokolí. Bolo to fakt pekné a na kraj Tokaja nezvyčajné kedze tu lietama hlavne počas šedivých jesenných a jarných nedelí. Prvé padáky za kus nárazového a čerstvého vetra odštartovali a pomaly sa dvíhali. Potom začali velmi pekne intervaly a padaky postupne odleteli pod mrakmi dozadu. My sme boli pred druhou nachystaní a ja som siel prvy lebo Juro chystal Jozka. Trafil som sa do intervalu a zachvílu som bol pomedzi padaky nad vysielačom. Inak ti padačkari ti hladia rovno do očú ked točíš bublinu a nehuhne a neuhne. :x
Pekny stupak ma potiahol do 1750 m. Bol to krasny pohĽad na močiare za Tokajom. Tri rogalka som videl brusiť pred kopcom a myslím že aj začali niečo točiť. Tu hore bola spolupráca s padákmi lepšia akurát že sa nechávali hodne zafukovať a ked som sa o najaku stovku vrátil južne o niekoĽko stoviek výšky som ich vždy pretočil. Evidentne sa tahali na trat uletiet nejaký "super 33 km FAI". :wink:
POhorie slanskych vrchov v madarsku bolo SZ a ja som to kvoli vetru skusil smerom na Z. Ouha klesaky boli až do 4 m. aj ked som to tahal rýchlo preč miestami ma zaskočila klzavosť 4. Aj taketo je lietanie. Nad dedinami boli mraky ale k prvemu mi to vychadzalo na doletenie v dvesto metroch tak som to otočil spat mierne s vetrom ku kamenolomu. tu to začalo bublať a V od lomu to aj zabralo. aj preto lebo 300 nado mnou točil Marian, Juro a Gašpi. Napodarilo sa mi ich samozrejme dobehnúť znos vetra bol dosť značný. Videl som ich pozdejšie odlietať SZ smerom na kopce. Ja som sa vrátil na Tokaj a užival som si "termiku zadarmo". Aj zo 100 m som sa chtil nad vinicami nad pristavačkou a zase hore a dole a oblietal som si to trochu dookola a testoval ako chodili mraky. Počasie evidentne zvolnilo, dostupy do 1200 a mraky redli. Mne to vidalo cez dve hodiny. Pár okamžikov na uchu vĽavo od štartu som robil padakom chutky v 4 metri a podobne. Bol to balzam na nervy aj ked som pri pristati do ovsa za cestou zlukovatel trapezu. :roll:
DOmov sme sa vracali cez pekné slovenské dediny v madarskom pohraničí kde pred 12 romi ma nahalali pohraničníci a policajti lebo sme ušli z trucu z hranice počas nedobrovolnej kontroly. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Nuda na pristavacke tak som si fotil telefonom kridlo

Obrázok

Napísať odpoveď