2008-júl-13: Bukovec, Straník, ...

Letové dni 2008
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

2008-júl-13: Bukovec, Straník, ...

Príspevok od užívateľa pegas »

Dnes nám to na Bukovci nevyšlo (Noro, Majo a ja). PodĽa predpovede mal byť rovnaký alebo slabší vietor ako včera, ale starosti mi robili dažde, ktoré sa mali objaviť niekedy poobede. Nakoniec bol problémom vietor. Najprv sme však museli ísť do dediny po kĽúče od rampy, lebo bola zatvorená.

Oproti včerajšku, kedy na hrane štartu dunelo v nárazoch 25 km/h, dnes to bolo väčšinou 30-40 km/h a v nárazoch 55 km/h. Po hodinke sa nasunuli ciry a prechodne to zoslablo na 20 km/h, ale keď sme začali stavať krídla, znova zasvietil Oskar a rozfučalo sa. Boli sme ešte pozrieť vyššie k stožiaru, kde je dobré miesto na JZ štart, a išli sme zbaliť krídla.

Nabudúce v takom vetre radšej Kamenický hrad, alebo rovno Straník.
Naposledy upravil/-a pegas v Pi Júl 18, 2008 5:56 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

alebo Haj 8)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

zopar biednych zaberov telefonom, ked nedavali pozor

ObrázokObrázokObrázokObrázok

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2008-júl-23: Bukovec, Straník, ...

Príspevok od užívateľa Laco »

pegas napísal:Nabudúce v takom vetre radšej Kamenický hrad, alebo rovno Straník.
Babo, babo, som ci hutorel... :cry:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja som včera robil kar mojmu staremu kominu lebo okolo 12:15 padol na kolená-základík a momentálne je z neho pekne uložená kopka tehličiek.
:D
Teda situácia v Lipovciach bolla tak do 12:30 fukalo ale myslim že sa dalo. Potom sa aj v dedine rozfučalo a sledoval som aj hrebeň, bolo to silné. Až okolo 16:30 sa mi zdalo že to zoslablo. :?
Mal som info že na Kameničáku lietali padaky asi PL a myslím že ku večeru.
Kameničak ma vždy lakal aby som mohol skusiť preskočiť na čergov a niekam dalej. raz som tam lietal pri 10 m vetre a bola aj termika. PG slintali v krcme na pive a ja som točil 4 stovky nad hrad. vtedy som ale nemal sofera tak som nikde neletel. hadam nabudúce.
Momentálne šijem nový zips na postroj a idem na stroj vyrovnať moju zlukovatelú trapézu. 8)
Prečo straník? v takom vetre by som nechcel cestovať krížom republiky ked sa dalo lietat aj tu. možno aj na tokaji. nech zúčastnený popíšu meteopodmienky aby ma presvedcili ze to bolo take cool. Moc sa mi to nezdá. :wink:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Pri včerajšom fučáku mali jednoznačne výhodu nižšie kopce - Straník, Kamenický hrad. Na druhú stranu, prelety z týchto kopcov pri silnejšom vetre asi ťažko. V tom je výhoda Bukovca - v sobotu, keď ten vietor bol 7 m/s, dalo sa aj odštartovať, aj letieť na prelet (po štátnu hranicu za Bardejovom je to dostatočne ďaleko, a letíš cez otvorený terén, nie cez hory).

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

chlapi, ja tomu nerozumiem, to ste boli lietat v datumoch, ktore este len pridu?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Naozaj. do... . Ja som ...
Samozrejme tam má byť júl-12 a júl-13. Neviem ako som tam dostal tie čísla.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

pegas napísal:Neviem ako som tam dostal tie čísla.
Nevies? :roll: No predsa zlllhavo a namaaaahavo. :lol:

Napísať odpoveď