Magura 11.7. Prve skoky so Sportom 167

Letové dni 2008
Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Magura 11.7. Prve skoky so Sportom 167

Príspevok od užívateľa marek pp »

Uz dlhsie som sa chystal zaletiet si konecne môj Wills Wing Sport 167.
V piatok sa to konecne podarilo, takze posielam par zaberov. Videa na http://s.ics.upjs.sk/~deltaklub/2008_07_11_Magura/

ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Marek, šak napiš ako sa to podarilo, ako si nabil držku abo co?
Ten kopec vzadu na 2. je vojnianska hora? šak to vypada moc dobre. rychlo daj info.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

ked som bol v zime na Lendaku boli sme pozret Magurske sedlo(950 m/nm) - vyjazd pohodlne os.autom po statnej ceste, dookola holoruby, chcelo to tam iba najst nejake miesto pre start.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marek pp »

Prve skoky som chcel urobit na nejakom nasom vycvikovom kocpi, no druzstvevnici kaslu na kosenie a vsade meme travu po pas . Podarilo sa nam ale najst nedaleko Vojnanskej hory novy a hlavne vykosený kopec na J vietor. Na starte sme boli o 11:00, fukalo asi 5m. Prvy start so Sportom som pokaslal a s minimalkou som to oprel par metrov po starte (takze s tou nabitou drzkou si mal Jaro aj trochu pravdu :D ). Kridlo aj ja ostali nastastie cele, takze patricne pouceny som potom uspesne odpalil tri skusobne zletaky. Co sa tyka ovladatelnosti, zatial v tom nevidim velky rozdiel od Atlasa no potrebujem si to este vyskusat na vacsom kopci, mozno Vojnany alebo Dubina. Aj ked som to ocakaval, prekvapil ma dlhy doklz na pristatie. Inac, pristava to skvelo a uz sa neviem dockat, kedy s nim budem startovat z poriadneho kopca.
Aby som nezabudol, v piatok si par krat skocil aj otec na Atlase. Na to, ze neliatal uz niekolko rokov, islo mu to celkom dobre.

To Jaro: dobrý postreh, je to severna strana Vojnanskej hory. Na tuto stranu sme vsak este neleteli.

To Miso G: Maguru uz mame prejdenu, boli sme tam poziel len nedavno. Je to tam samy vyvrat a malincie. Nasli sme tam jednu potencionalnu startovacku, jej foto tu prihodim vecer

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Doplnim k fotke 2.
Je to SZ hrana vojnan strme to je asi ako kapusany a spodne tretina vysky prechadza to mirne sklonenych luk.. pristavat sa da z tohto pohladu napravo a za cestou. alebo za tymi stromami dole.. (kde pristaval marek)
ako vidno poctivo sa tam "tratia" stromi. akurat ze tam vysadzaju nove.. na tento smer sa da startovat v strede kopca ale trebalo by pokosit a zlozti tak zo 5 stromcekov vysokych cca 50 cm.. kedze to tam hore rezu ide tam ja ceste kvalita a sklon asi ako slubica.. ked bude doma urobim tracklog

na J a JV smery nema tento kopec vyznam pre presov a kosice.
ale pri slabom SZ by sa dalo letiet "domov" .. pri silnom SZ mozu byt turbulencie z maguri.

kedysi sa lietalo iba na , JZ (velmi kratka hrana) a J , JV SZ sa nelietal bol to husty les.

co sa magury tyka to je podla mna pochovane. na J smery mame x kopcov ovela blizsie, a tam by to chcelo na 2,3 brigadu.. nema to opodstatnenie. a kto chce lietat maguru moze tam preskocit z LEndaku a letiet hreben smerom na SV.
v slabych podmienkach sa da letiet v pohode aj na JV a preskocit javorinu. s dolinou problem nieje - bude vidno na videach ake krasne cumuli su po celej doline naskakane.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Ta Vojnianska hora:
Pokial je cesta schodná ako na slubicu cez Hrisovce, moj vw to zvladne podstatny je start, mali by sme to odskusať. popis alebo na mape nakresli nejaky zamer pristupu na fotke vidno zvaznicu myslim že zlava, od severu. ako sa tam dostaneme? isiel si po tej ceste aspon pešo? kedy? na jar? ak tam tazia drevo su dve moznosti kvality cesty. pekne vysmykana od kmenov alebo rozdrbana od kolies.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

škoda, že kameraman zbabral najzaujímavejšiu časť prvého vzletu.

Napísať odpoveď