MSR 2008 - Pleše 2.8.

Letové dni 2008
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

MSR 2008 - Pleše 2.8.

Príspevok od užívateľa jaro »

Pleše 12:00 madarskí PG s Pamírom a pekný J do 4 m. Staviame, ženy fotia, uz nam chýbali iba parazole ako na F1. Na brifingu sa stanovuje trať Pleše-Skalka-Pleše-Jasenie asi 76 km s vacsimi polomermi kvoli možnemu vyvoju počasia. Na plešami bolo čisto okolo sa robili karfioly. Dva padaky skočili ale nič neukazali. Leteli priamo rovno pred kopec a dole. Pri JZ tendencii zla varianta. okolo 14:00 sa vpravo začali robiť vaty a nejaký mracik. Ivan-NAY to odpálil do JZ vetríka, urobil pekný slalom vo výške 1 m a s našim spokojným výdychom sa vzniesol, otočil to do prava na Gašpiho miesto a aj to tam našiel. Postupne sme do toho šli aj ostratní s podobným scenarom, Juro a Tono skusili vĽavo ku Vysokej . Niečo sa tam pomrvilo. Fero tradične na hrane v užasných náklonoch a rýchlostiach dojil bubliny 200 m nad kopec a dosť. Pole sa postupne s prichadzajucou prehankou od BB presunulo nad Vysokú, ešte vo vzduchu som videl odlietať Ivana smerom na dolinu v dosť malej výške. Pristal po 5 km medzi "stadom medveďov" a netušil kde je. Druhý domáci Bohúš s vačšou výškou letel rovno na východ, pred Nemeckou niečo našiel, a celkovo aj otočil 1. WP a pristal pri Nemeckej. Ostatní sme pristali striedavo pod startom alebo pod Vysokou. Pod štartom to bolo ako na bitevnom poli a pod Vysokou ako v tlačenici. VeĽmi krásne, vidieť 3 rogala na okruhu ako sa po 4. zatačke skoro kopu nohami aby sa trafili na uzku travičku.
Celkovo sa lietalo od minut do hodinky. Atmoška dobrá sa záverom skoro ako pri svadobnom stole. Len Tonovi chýbala nevesta. Živióóó bolo opäť.

ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

A dalsie dni? pani .. nedela, pondelok, utorok?? ako sa lietalo? kosice su zvedave na svojich reprezentantov :-)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

sidewinder, neboj sa, nerobime Kosiciam hanbu. V nedelu sme leteli z Baranova, ale svah nechcel fungovat a vacsina pilotov pristala pod (za) kopcom. Ja som po starte odletel do lava, vytocil stupacik a z neho doletel za Slovensku Lupcu. Ako vitaz kola som dostal 6 bodov, piloti na somarskej luke po 4. Kolo sa podla sportoveho poriadku nepocita do M SR.
V pondelok opat Baranovo a zaroven letime 1. kolo Pohara Podbrezovej. Kratko (len do 14.00) otvorene okno - kvoli nebezpecenstvu prehanok, svah zacina fungovat az o 13.40. Vacsina pilotov si zachovala pevne nervy, vyckala a odstartovala uz do letovych podmienok. S Ferom a Tonom Pavelkou sa prepracuvame do najvyssich poschodi (asi 200 nad start) a postupne s bublinkami odchadzame. Zase som mal najviac stastia a doletel najdalej z celeho startovneho pola. Po prichode na internat zacal riadna prehanka. Moje takmer dvojhodinove snazenie mi dalo zavratnych 79 bodov.
Dnes, v utorok 5.8., sme zistili, ze Baranovo to nebude a po presune a vypisani discipliny sa aj Ciertaz riadne rozfukala. Bohus hrdinsky odstartoval a predviedol nam, ze sutazne lietanie v tychto podmienkach asi nebude to prave orechove, takze sme to zbalili. Par pilotov si okolo 6. dalo zlety. Ideme pit.
P.S. Laco Geci so svojou gitarou uz maju vyarendovanu funkciu kulturny referent zvazu zavesneho lietania. Prosim, nezabudnite potom za neho hlasovat

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Vcera, 6.8. sme leteli z Kralovej hole 79 km dlhu disciplinu Kralova hola-Slov. Lupca - Predajna. O stvrtej v oblasti otocneho bodu zatiahol panboh zavesy a preto nebol nikto v cieli, aj ked najlepsiemu chybali 3 km. Potesitelne je, ze slovenski piloti dominovali. Gaspi a Fero 4 km pred cielom. Skutak sa prekonal, preletel 50 km. Pekny let po hrebeni Nizkych Tatier. Bol som vo vzduchu 3 hodiny.
Dnes, 7.8. sme vypisali 110 km dlhu disciplinu K. Hola - Benuska - Kralova hola - Predajna. Po 4 hodinach boja som urobil zle rozhodnutie a sedel som 10 km pred cielom. Ferovi chybali 2 km, Plucovi 7. Dvaja Cesi v cieli. Bolo to pomalejsie ako sme cakali, dostupy 1800-2200 m, nie vzdy konzistentne stupaky, vela krat sme krachovali. Krasne polietanie. Som strasne unaveny, naposledy som stvorhodinovku letel asi pred 4 rokmi.

Napísať odpoveď