14_9_2008_KOHUT

Letové dni 2008
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

14_9_2008_KOHUT

Príspevok od užívateľa Michal »

Ja, Laco a Jaro, obloha zadekovana, ja 18 min, Jaro asi tiez, Laco asi hodinu po zdlhavom a namahavom stupani na hrebeň. Foťak som mal pripaskovany na trapezke , tak som ho zapol. A kto si mysli ze to bol nudny let vo vyske , tak nech pride do klubu pozriet ako sa tam tie stromy pod kridlom mihaju.


Obrázok



Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

My sme boli dneska na motorkach na vojnanoch... typoval som ze ste to zrusili lebo hore bolo hrozne.. ani nie tak vietor ako hnusna vlhka kosa..
:-(

lacovy som neveril ze ste boli. no tesim na video

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Predpoved sa potvrdila tak okolo 15.30 kedy tých 25 st naozaj bolo. Aj ked na kohute skôr ako S vietor platí sila a tentoraz to bolo o 0,5 m slabšie. Fukalo hodne málo a aj napriek tomu sa dalo co to udrzat. To svedci o fungovaní kopca a jeho vynimočnosti v spôsove startu a uchytenia.

Okolo 13:00 prisli padackari, my sme uz rozbalovali. 14:20 prisiel SUPER interval na komoru aj 6-7 m. nad Kohutom bol tmavý mrak, časť suvislej deky. Podla lietajuceho vetrona bolo jasné ze deka nosí. Od akejsi výšky na hrabeni. Ja som doskladal ked koncil interval a chybne som sa rozhodol aj napriek pomaly stupajucemu padaku vpravo ze po konci prveho pride aj druhý. Neprišiel. Bol to jediný toho dna.
Stano sa na PG vozil od kohuta po SB, na hrebeni aj vpredu, spolu s vetronom.
Celý kotol Kohuta stichol, ziadne plošné nafukovanie, PG len skocili a padali.
Ked som zaregistroval okolo 15.tej zavan s pohybom vpravo, pod sebou na stromoch a ciastocne v dolinke, hopsol som si. Prelet vpravo bez problemov, hrana stromov drzala, vario v case stupania ukazovalo +0,2 m relativne dost ale kratko. Asi jeden stupak na konci svahu, na hrane som mal otocit na uchu ale ... no blizkosť stromov a to mihanie cloveka trocha pomätie. Ked po chvili som presadol dost pod uroven stromov vybral som sa prec bolo to jasné. Este som sa pokusal pristat na kopceku pri vysielači ale bočné ofukovanie kopca ma zhodilo viac ako bol bezpečný rozpočet do protisvahu s bočným vetrom. Tak som siel dole a pekne som si pristál. Chce som volat Lacovi nech príde po mna ale po chvíli som ho videl ako startuje a pomalicky sa dviha na svahu. Uz som len závidel. PG okolo 16:tej lietali celý hreben od Mardune az po SB.
RESUME 1: Dnes to bolo o slabom vertíku, jeho gradiente s výškou a o plošnom zaťažení. PG, lepše krídla s chytali , HG ako Laco - vylietany a Ľahučký tiež. Ja mam na 14-ke skor lepsiu preletovú rýchlost ako opadanie a Miso isiel zbytocne pozde.
RESUME 2: Pri tom mihotaní ponad stromy som si uvedomil ze rogalo je naozaj uzasný eroplán a lieta to, riadiš to a uzivas si to. Pri pohlade na PG aj ked nad hrebenom a s trochou závisti na prelietane hodiny, ale s natiahnutím proti vetru, nemenil by som lebo nie je kazdy nedela a urcite bude aj lepsia.
Obrázok Obrázok
Resume 3: Pačilo sa mi že na pristavačke bola pekne viditelna flera a na štarte dokonca veterný rukáv. Tak to má byť.

Napísať odpoveď