18_10_2008 HAJ

Letové dni 2008
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

18_10_2008 HAJ

Príspevok od užívateľa Michal »

1,5 Hod , pekne slnecne pocasie , slaby vietor, dobra dohladnost, stupaky zvlastne - na zaveternej strane Hajskej doliny, hlboko na zapad od rampy v doline, ale aj klasika na istotu pri vode. Pravidelne kazde 3km ma dajaky stretol. Preskocil som na Zadiel no samemu s "novym" nenastavenym kridlom sa mi dalej nechcelo. Dostupy kvoli TMA som obmedzoval, no padaky som videl o 300 m vyzsie.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Ja len doplnam, ze bolo take pocasie, ze aj vrany lietali. Ale nebolo take dobre, aby lietalo Flavio alebo KPL 3 :D
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ale to nie je lietanie pre KPL a Flavio. Tie vedia lietat len v Medune dlhe a dlhe hodiny, kde ich nikto nevidi... :P

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

edo diky :(

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Juraj, ty nevieš že z vranou sa nedá lietať v termike? Každý predsa vie že má príliš veĽké opadanie. :D

Musel to byť skvelý pocit - vieš ešte o niekom, komu sa podarilo niečo také s vranou?

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

A pocasie ako vieme sa nikdy nemeni. Takze ked zacne fungovat termika o 10-tej rano tak funguje perfektne az do zapadu slnka bez akejkolvek pauzy alebo oslabenia. To iste plati aj o vsetkych ostatnych parametroch ovzdusia.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

To Gaspi: Gaspi, na vrane su uz polietane ine casy, ako som urobil ja v sobotu, ale myslim, ze este nikto z nej nefotografoval, comu sa aj da rozumiet. Len som bol prekvapeny, kolko sily ma stalo uviest to kridlo do zakruty a udrzat ho v termike, klobuk dole pred vsetkymi ziakmi :D Budem musiet zmenit kriteria na nich kladene. Na dovazok aj tahalo na jednu stranu. Na druhej strane, nadherne tlmi turbulencie, ziadne som necitil :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Preto som sa ani nepýtal na časy, lebo pri svahovaní lieta všetko (ako pred x-rokmi na 1. apríla, keď sme na Háji všetci na vranách svahovali hodiny). Ale vrana v termike v takej výške - to už je iné.

Napísať odpoveď