31_10_2008 Tokaj

Letové dni 2008
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

31_10_2008 Tokaj

Príspevok od užívateľa Michal »

ja, Noro, Laco, Vilo
pekne polietanie, 1h40min, svah vylepseny termikou max 950m/nm, iba jeden madar sa na nas pozeral z hora na starej hajtre.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja 2:25 do 850mnm.

Robove vario kvakajuce nezmysly vo vyske stoziara mi znemoznilo vystupat vyssie kedze som kazdy stupak stratil.

Na starte bordel vo vzduchu super laminar.

Najadrenalinovejsi zazitok bol, ked nas cestou tam zastavili madarsky policajti a kontrolovali papiere od auta. STKaj EK mali platnost do juna 2008!!! Mali dobru naladu, ale mohloto skoncit aj inak...

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Príspevok od užívateľa robo-b »

Noro, to sa chceš vyhovárať, alebo ma pripravuješ na to že si mi vário doje..."zdahavo a namáhavo"

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Adrenalin na starte ... jak svina. Do vzduchu som sa dostal bez zjavneho umyslu startovat, ked som si x-ty krat skusal nastavit kridlo proti vetru. Nastasie vdaka mojej duchapritomnosti, vhodnej konstalacii stromov po pravej strane svahu a namahe asi styroch anjelickov na koncoch nabeziek (hlavne tej pravej) to dopadlo dobre. Potom bol uz len jeden nadherny let v absolutne laminarnom prostredi. Po kratkej chvili som dosiahol bezpecny vyskovy rozostup medzi mnou a Norom :wink: . Horsie bolo ked sa do vzduchu dostal Miso, ten sa dostal "skoro" na moju vysku. Tak som sa prelakol, ze som pre istotu napol kridlo a hned bolo vsetko v poriadku.
Zavery :
-Noro napriek tomu ze lietal dost pomaly (podla jeho polohy a jeho slov) letel dost rychlo (oproti mne).
-Misovi to lieta o dost pomalsie ako mne a stupa taktiez pomalsie. Pouzil som gaspiho taktiku merania "zhora a od chrbta" (ako dodal Marian "najlepsie so slnkom od zadu")
-Ked uplne povolim hrazdu, dostane sa mi az pred hlavu, kridlo leti este stale stabilne(asi) a rychlost mam okolo 33 km/h. A pri uplne napnutom kridle mi taha do lava. (pri "normalnom" lietani je to nepostrehnutelne)

Mimochodom bol som tam 1h56min (som trochu sklamany, chcel som len 1:30 :lol: ), + jeden naaadherny kludny stupak do zakladne 1160m.
Hore fukal cisty juh cca 25km/hod

A ten madar na tej starej hajtre (magic KISS) s.al aj mna, furt bol v mojej vyske, resp. nado mnou. Ale aspon ten stupak dna nevymakol :x

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Laco napísal:Adrenalin na starte ... jak svina.
čo ťa nezabije, to ťa posilní :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Nie Robo, vario je v poriadku, len bolo rusene vysielacom takze ak som lietal vyssie, cely cas som pocuval len pipi buuuuuuuuuuuuu, pipipi buuuuuuuuuuuu.

Napísať odpoveď