13~15_03_2008 Meduno

Letové dni 2008

Maju take vylety zmysel?

Ano, ale je to daleko
2
20%
Je to drahe, neoplati sa to
1
10%
Zbytocne zabity cas a peniaze
0
Žiadne hlasovania
Siel by som, ale nemozem
1
10%
Idem kedykolvek, ked vyjde lepsie pocasie
6
60%
 
Celkom hlasov: 10

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

13~15_03_2008 Meduno

Príspevok od užívateľa sidewinder »

V stredu som zobral dovolenku na cely den a doobedu pobehal a pokupil vsetko co bolo treba na cestu. podla dohody presne o 16-tej vola noro nakladame moje veci potom kridla pri garazi a vyrazame na cestu. 1000 km s asi 3 az 4 prestavkami do hodinky na kus spanku a bocnym vetrom, ktory maval s autom po dialnici hore dole, parkujeme na pristavacke v Medune.
Na nase velke prekvapenie tu uz kempuje posadka z Ciech. myslim ze 3 auta a 4 stany. flera otocena zlym smerom, fukalo od kopca. ale vonku bolo pekne slniecko sa dvihalo, obloha bola cista. na norovi bolo vidiet nervozitu, ze nieco nie je s pocasim v poriadku. do hodinky dosla bratislavska posadka. okolo 10 tej sa vietor behom 15-tych minut otocil rovno na komoru. uz sme mali vylozene veci a postavene stany. nasadame do aut a podme na start.

staviame kridla ale fuci statocnych 10 m/s do ktorych sa da v pohode opriet celim telom. miestami to zoslablo ale nikomu sa nechcelo.. takmer kazdy sa vyhybal, kazdy bud nemal zaletene kridlo alebo s nim letel prvy krat. na starte to vyzeralo skor ako na straniku a nie v taliansku :-) slovencina a cestina :-) po inych jazykoch ani makke f. (potom neskor dosli nejaky taliani a startovali do cca 8m/s vetra to by mali vidiet nasi padackari)

ja som 2x zisiel pod start na hranu a tam to bolo vcelku dobre, ale neodhodlal som sa do hoto skocit. popri debate na rampe z peta vyslo, ze oni do takeho v pohode startovali, norovi viac netrebalo a hned bol hore.. :-) a kde skoci noro tak sa ide za nim vsak :-D, na norovom starte bolo vidno, ze to je cisty laminar. skocil za nim peto.. potom dllho nikto potom ja a ostatni za nami. nosilo to da sa povedat vsade. ja som si tam pobudol nieco cez pol hodinku, mato a miro okolo hodiny, peto s norom hoblovali zakladne nieco cez 2h, niektori ceski kolegovia to olizovali na urovni startu par metrov od kopca aj po zapade slnka.
ObrázokObrázokObrázokObrázok

piatok
rano sa zopakovalo pocasie zo stvrtka, ale bolo trochu viac oblacnosti. okolo 10~11 sa to otocilo na komoru. mal som rozlozene ako prvy a bolo to lietatelne na starte cca 6 m/s ale nesiel somm, klasicky problem - co ked sa neuchytim a budem kempit pol dna na pristavacke? ale kym dosli ostatny zatiahlo sa a vietor sem tam stichol. natiahli sa cirry a bolo. zopar padackarov do toho naskakalo s roznym uspechom. My sme stali poobliekani na starte, debatili co a ako to moze byt hore.. ci treba ist netreba ist :-) ale obetny baranok sa nasiel (sak nato su ziaci, poznamenal ktory si). "MATO oblec sa, ides na to!". dosiel na start, kedze uz co to z lietania zazil videl ze ani to velmi dobre nebude :-) ale starsi, klasika, potrebovali to vidiet ako to funguje. mato vystartoval, za nim ja a noro.. ale nic iba dole.. po 13~15 minutach sadame. nad kopcom ziadne rogalo. noro iba poznamenal nieco v style "svina peto" a mierne vytoceny zavelil druhy vyvoz.. :-) cestou hore to peto odpalil, a uz sa vozil stovky metrov nad startom. kym sme to rozbalili a vystartovali uz vydalo iba na dalsich 15 minut a 3 km na pristavacku.cesi poskakali pred nami a polietali tiez. okrem toho tam bola nejaka polska padackarska skola (z tej dodavky ich vyliezlo asi 6).
vecer nas pozvali cesi do toho domu na pristavacke a pri vinku hruskovici a inych liecivach sa debatilo o vsetkom, praca, politika, rogala. ludia postupne odchadzali do stanov. nakoniec uz ostala iba filozoficka debata mata a lukasa z ciech :-).

ObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok

sobota

podla predpovede to mal byt najlepsi den. ale co sme videli nebolo velmi potesujuce, suvisla deka asi 300m pod startom. a nalada na nic na pristavacke. tak sme jedli, chodili hore dole. s norom som si vybehol na zrucaninu hradu nad pristavackou. Ceski kolegovia pobalili a sli lietat do slovinska. keby sa to dvihlo nad start, tak by sme si sli aspon zletiet mozno aj 2x, ale akurat v mieste startu sa to nedvyihlo, tak sme pobalili a nieco po 12-tej vyrazili na cestu domov. Norova neskutocna chut lietat este hladala riesenia, ale uz bolo neskoro. dalsi teren by sme uz nestihli.
okolo jednej v noci sme nazad v ke.

ObrázokObrázokObrázokObrázok

Nalet:

Noro 2,5h
Marian 1h
Mato a miro po 1,5 h
Peto cez 4h
(ak si dobre pamatam)

co som si z toho zobral:
siel som na tento vylet s malou dusickou, ale ak bude taka moznost idem okamzite este raz. na jednej strane skvely teren, na ktorom v pripade dobreho pocasia sa da lietat a rozlietat do zblaznenia. skvela pristavacka (sice na starte bolo 10 m/s pristavacka mala cely den okolo 1~2m/s a bez kopancov), vecerne posedenie s novymi ludmi, zapalenymi pre lietanie, nove nazory, taktiky, hodnotenia kridel. velmi zaujimave. ak to berieme ako prepocet na letovu hodinu a zoberieme do uvahy to, ze nevyslo pocasie, tak to bolo da sa povedat bieda.. ale ak to beriem ako skusenost nelutujem :-) okamzite by som siel zas.

A z coho som bol upne blazeny :-) ... Stanovacka rovno na pristavacke. a pristaval som cca 20 m od stanu, no nie je to skvele?... polietate, pristanete a ste doma. :shock:

("Jazykovedcov" tu registrovanych prosim o odpustenie vsekych gramatickych preslapov)
Naposledy upravil/-a sidewinder v Ne Mar 16, 2008 11:03 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Marian skveleee, aj foto.
V hlasovani mi chyba moja odpoved .. idem kedykolvek, ked vyjde lepsie pocasie a predpoved bude stabilnejsia a istejsia.
Aj som s vami cítil lebo som sledoval pocasie a videl som ze sa ten front posunul o den skor na vychod. Ja som nastastie vcas trip zrusil lebo som ochretý az chcipam. Musim sa dat dohromady a verim tomu ze v aprili az pojdu Pavelkovci ze by sme mohli vyrazit znovu. Mne az srdce zaplesalo ked som videl tu fotku rampy.
Inak ku lietaniu. 10 m vietor na tomto kopci nemoze robit problem lebo profil startu aj kopca je vynikajúci. Taketo vetri tu lietame na podstatne horsích terenoch.
Viem ze sme vsetci nazhaveny ale v okamziku kedy nalietas denne 3-5 hodin su ti prachy za cestu v paži. Vo februári cesi naozaj vystihli interval pocasia ale teraz je to dost nanic. Neviem ci aj velka noc bude dobra v Basane kde ma ist Edo so Sanom. Mam stranku s grafom 30 rocnych priemerov a teraz je to tam dost dole oproti priemeru.
V kazdom prípade po velkej noci planujem Rumunsko a potom nejake 4 dni ITA.
http://www.ilmeteo.it/meteo-lungo-termine/Meduno

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

uz tlacim vsetky moje fotky na ftp...

mato porobil dost vela fotiek cez 600 MB zo zrkadlovkou celu panoramu zo startovacky ale to az na klube lebo je toho dost vela.
a od mira bude dvd z pristavacky :-) zopar peknych pristati ale aj tych spravnych ako sa to povie ...srdcom :-D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja len upresnim moj nalet: 2h 40min. :wink:

Viem, ze sa tazko triafalo do pocasia, pretoze februar bol velmi stabilny ale cely marec je fronta za frontou a mozno este dlho nevyjde ani tam 4 dni pekneho pocasia zasebou.

Pre tych co stale tvrdia ze je to drahe uvadzam ze cely vylet aj spoistkou (nepocitam opotrebenie auta) stal na hlavu 2700SKK.

Ak si predstavim ze toho roku so bol uz 4x na kopci a nalietal som 3min. , zabil 4 cele dni a stalo ma to 600SKK, je toto neporovnatelna BOMBA a to nam vysli len 2 dni. Keby vysiel este jeden, bolo by to este lepsie

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

gratulujem a dakujem ze pre nas ostatnych co sme tam neboli zbierate skusenosti, nabuduce mozno i ja naberiam odvahu. Ake je to prevysenie, kolko km je vyvoz , po akej ceste a kolko trva ?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

start pristavacka cez 700m co som si daval body do gps tak medzi startom a pristavackou mi vyslo 3 km. cesta hore sa mi zda ze 15 km noro naratal. a ides po novej asvaltovej ceste asik do polovice potom taka starsia asfaltkova cesta az hore asik kilomeper po start je to taka kamenista cesta.. na jednom mieste bolo trochu snehu ale to z xantiou cesi prerazili a potom sa uz vyskriabal aj peto zo 607-ckou

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Cesta tam nam trvala 15hod. z toho 2h spanku, stale sme hladali pumpu LPG, takze sme zachadzali na kazdu pumpu, Fukal silny vietor z predoboku a isli sme Fabiou, takze pri dodrzani rozumnych nakladov na cestu sme isli do 110km/h. Cez Budapest sme sli 1h.

Naspet sme uz isli cez den a nehladali sme LPG pumpy, lebo sme vedeli ze nie su :D Po celej ceste sme nasli len 2 LPG pouzitelne pumpy, nastastie tak rozlozene, ze sme 80% cesty absolvovali na LPG.
Cesta naspet 13hod z toho 1h spanok, cez Budapest sme sli 20min.

Poznatok: Nemali sme pripravene cesty ku startovackam okolo Villachu a Grazu.
Ked sme z Meduna odchadzali, lebo tam sa pocasie pokazilo, tak na juhu rakuska bola FANTASTICKE pocasie s kumulostradami postavenymi od nevidim do nevidim. Cize keby sme mali pripraveny aspon Grefeinburg alebo nieco ine, tak by sme tam sli lietat. Bohuzial. Nabuduce budeme mudrejsi...

Celkovy pocet najazdenych km 2100 z toho 150 na kopec a dole.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

nOro, Greifenburg je mimo cesty a krizom cez Alpy by som to neryskoval. V kazdom pripade by to chcelo to rakusko obodovat a podobne by sa dalo ist domov aj cez Slovinsko. V princípe ked ta z Meduna odozenie front zo SZ cestujes s nim a je tazko hladat nahradu. Pokial si autostrady na oblohe viodel zaujimalo by ma ci by to na kopci bolo startovatelne.
Svojho casu som v Rakusku videl pri ceste spat vpravo krasny oblý kopec ktorý ba na taketo situacie mohol byť. Ale neviem kde to bolo, cca 10 km vpravo od hlavneho tahu na BA a mysli že to bolo este pred Gratzom.
V AUT ma ale skor strasi letovy priestor.

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

Príspevok od užívateľa dragosek »

Presunute k teme MEDUNO (aby sa to zbytovne nevetvilo)
fristik napísal:Z Meduna toho uz bolo popisaného dost. Ja chcem len pridat fotky co sa mi podarilo spravit z druheho a posledneho letoveho dna.
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Jaro: na taky kopec sme pozerali s MArianom tiez a v oblasti ako pises este pred Grazom . Pozdaval sa nam, ale vtedy uz bolo neskoro tam ist a nieco skusat. Ako vravim, je to pre mna poucenie aby som sa pripravil aj na taketo moznosti

Napísať odpoveď