7_2_Dobsina

Letové dni 2009
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

7_2_Dobsina

Príspevok od užívateľa Michal »

polooblacno - oblacno , J-JV 0-5m/s , zletak
a zas problem, pitotka mi ukazuje v m/s a GPS iba km/h - (a to uradnici by chceli normu aj na prdy - uz sa pripravuje norma ze si doma nebudete moct rozobrat pocitac ci chladnicku !)


ObrázokObrázokObrázok


ObrázokObrázokObrázok

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

pekné foto, Mišo.

Inak na ten prepočet existuje jednoduchý postup:

- m/s -> km/h
= x4, -10% (presne)

- km/h -> m/s
= +10%, /4 (približne)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ahoj Mišo,
zaujíma ma, aký je to vlastne kopec - tá Dobšiná. Dá sa tam pri určitej rýchlosti vetra svahovať, prípadne letieť po kopcoch pri južnom vetre na východ? Nie je to tam za kopcami oproti turbulentné? Funguje tam (v lete) nejaká termika? Už odtiaĽ niekto niečo poriadne uletel? Možno som položil trochu hlúpe otázky, ale aj tak. Veď na južný vietor je mnoho iných a isto i lepších kopcov, tak čo je na tej Dobšinej okrem dobrého prístupu autom na štart také zaujímavé? Nezdá sa mi tento terén pre lietanie zvlášť "pohodový", hlavne pre pristátia. Možno to bude zaujímať i iných pilotov, ktorí tento kraj poznajú a uvažovali nad možnosťou lietania tam. Vopred ďakujem za odpoveď. Edmond

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

Dobsina je moj oblubeny kopec , dlhe roky tam chodim svahovat s modelom. Neviem kde inde by som sa dostal obycajnym autom.
video z letu: http://www.youtube.com/watch?v=U7gWaAEv9MQ
Ked sme uz pri tych kopcoch - na juh od Hranovnice je severny svah, Marek slubil ze sa tam pojdete kuknut ci by to tam neslo ?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

vďaka za video, Mišo. Ešte keď sa ti podarí odtiaĽ niečo zaletieť, a môže tam ísť aj väčšia výprava.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Pekny zletak Miso, este som takto nevidel Dobsinu, len pocuj - pri pristati do protisvahu musis odtlacit viac ako na rovine, aj ked to pristatie nebolo az take hrozne. Som zvedavi ako to pojde mne po zimnom spanku. Ty mas aspon riadny kontakt s kridlom aj pocas zimy, ten moj sa obmedzil na suchnutie sa o kridlo ked vyberam auto z garaze... :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Miso, az teraz som si pozrel to video. Zaujimave, takto som tam nikdy nepristaval, vzdy som robil nalet spoza tych panelakov a pristaval rovnobezne s cestou. Ale to obvykle dole fukal nejaky juzny vietor.

Napísať odpoveď