Meduno 2009, 4.4. - 8.4. report dní

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Meduno 2009, 4.4. - 8.4. report dní

Príspevok od užívateľa jaro »

Tak sme doma, ked som po prebdenej noci teraz dospaval ešte so mnou triaslo. Od termiky včera. Pobehujem tu v kraťasoch a akosi je cholodno. Idem si umyť zuby, dnes zubnou pastou a reporty vam popišeme cez den a vecer. Mame hoodne fotiek a pekne trackology.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Report Meduno 2009, 4.4.-8.4. – Jaro Sojka

Po trošku hektickom rozhodnutí v piatok o 15-tej sme sa s Norom pred sedemnástou zišli v PO, naložili na WV aj napriek snahe až po 20-tej nakladáme Mareka v Poprade. Po brífingu a rozdelení sedadiel na spanie a šoférovanie frčíme smerom na BA cez Donovaly. Cesty super, Ba ma prekvapila lebo od Nitry vlastne bežíme v 4 pruhoch až do Gemony. Cena nafty je len nebadane rozdielna pred hranicou ITA dolievame plnú a v Gemone odbočujeme vpravo na západ. Noro mal dobrého pamatovaka a navigoval po dobrej a rýchlej ceste smerom na Spilimbergo. Cestu spať sme skúsili kratšiu smer na Pinzano. Dá sa, je to o tretinu bližšie ale treba mať radšej mapu aspoň z Googlu.
V kempe, 240 m ASL po siedmej staviame rýchlo stan, Noro zatiaĽ líha na betónik, my „priemerne mladší“ do stanu. Ten nám po zobudení dáva Serdžo presunúť na zablatený dvorček kempu. V dolinke kempu má obsadenú základňu Moravská početná výprava.
Platíme striehnucemu Serdžovi bývanie bez elektriky a so studenou vodou, štartovné a malú pristávačku do stredy celkom 25 eurošov na osobu.
Ă

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Jaro gratulujem k tomu ako ti to vyšlo. Urobil si dobre, keď si sa rozhodol ísť a zlomiť aj Nora. Mne sa nepáči iba ten Norov spôsob rozmýšĽania, konkrétne:
1. cez veĽkú noc býva zlé počasie (ako keby počasie vedelo niečo o dátumoch)
2. treba ísť tento týždeň, lebo budúci bude možno zlé počasie (to je ako v rulete)

Ăšplne sa stotožňujem s tvojím spôsobom - mám práve čas - je počasie - chce sa mi - idem ;-)
Ja som mal od rodiny povolenku až na veĽkú noc. A teraz som strávil 4 hodiny nad počasím a vyzerá to tak, že v Medune sa bude dať lietať v piatok a možno ešte v sobotu, a základne budú tesne nad 1000 m. Takže radšej ostávam tu.

P.S.
A ozaj kým ste tu neboli, voĽby vyhral zase ten ...

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Mimochodom, už by si mohol odstrániť toho trójskeho koňa na tvojej stránke (http://sojkaj.szm.sk/). Nehanbíš sa?

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

to Pegas: Gaspi nerozumiem ake moje rozmyslanie. Na takychto vyletoch si treba uvedomit ze sa neda naplanovat presny termin, ale musi sa prisposobit pocasiu.


k samotnemu vyletu.

V sobotu sme boli unaveny, takze sa nedali cakat zazraky.

V nedelu na Aviano mi vsetci piloti usli ked som nevedel dotocit zakadnu. Na druhy pokus sa mi to podarilo ale to uz boli vsetci prec a tak som nespravne zvolenou stopou pristal na 13. km.

V pondelok som skrachoval po hodine. Druhy start sme s Marekom stihli po 5-tej, bohuzial kvoli nehode padackara sme museli ist pristat. Tak som to natiahol od kopca do rovin, kde som rovnym letom preletel takmer 10km. Skratka som si potreboval urobit radost. Za zmienku stoji 140km s navratom jedneho z nas.

V utorok som mal v plane Gemonu a spat ale fukal silny JZ a asi by som nebol schopny sa vratit takze som to doletel na 1/2 cesty a vratil sa a este polietal nad kopcom. Po 4h a 10 min. som uz musel pristat, lebo som to v postroji uz dlhsie nevydrzal.

V stredu to bolo riadne rozbite. ale ked sa objavili mraky tak sa to ukludnilo. Akurat zakladne boli o 1000 m nizsie ako den predtym. Jednou som sa nechal nasat ked som videl ze je to bezpecne.
Najhorsie dopadlo na celom vylete moje posledne pristatie ked surlakova trapezka ostala cela ale moj laket nie... :?

Celkove to bolo fantastickych 5 dni, kedy sme nemuseli mysliet na nic ine len na lietanie a pocasie nam prialo. V dobrej spolocnosti sme si kazdy vecer vypili a pokecali.

hawk.

arrivederci in Meduno

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »


Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

pegas napísal:...
2. treba ísť tento týždeň, lebo budúci bude možno zlé počasie (to je ako v rulete)
Treba sa zariadit ako v tom hlaseni ... miestneho rozhlasu :
Vazeni obcania, zajtra popludni sa bude kosit obecna luka. Keby ze zajtra popoludni prsalo, tak ju pokosime este dnes.

ale tichucko vam zavidim...(nebudem pisat taku sprostost ze "v dobrom" :roll: )
Naposledy upravil/-a Laco v Pi Apr 10, 2009 1:21 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Laco, ak myslis ze mam tej fotke velky uhol nabehu tak sa pozri na Jarovu fotku. Mame taky isty uhol nabehu. Myslim, ze som tam maly naklon do prava.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Tie uhly nabeho boli oprávnené. Leteli sme druhy štart od novembra a v podstate do bezvetria večera. Ale dokazuje to že sa to dá, dlžka rampy je dostatočne motivujúca.
Inak, náklady mi vychádzajú okolo 21 Eur/deň. Aj ked je to o niečo viac ako doma tu istotu lietania ti tu nikto nedá. S pribúdajúcimi dnami sice ubudali sily ale myslenie vo vzduchu sa menilo k lepsiemu. Nabudúce by bolo idealne mat niečo už odletené a sem isť ni kvoli prebudeniu zo zimneho sponku ale kvoli nabratiu športových skuseností z priestoru a podmienok.
Mali sme tam s Moravakmi debatu aj o Slovinsku a mohla by to byť alternatíva na leto. Ked nebude Rumunsko. Tu su všade výborné prístupove cesty a odpadá jeden z problemov lietania.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marek pp »

Takže ešte pár riadkov od tretieho člena výpravy do Meduna.

Deň pre plánovaným odchodom mi volal Jaro, že s počasím to nie je také isté a že sa to zrejme posunie. Predpovede vyzerajú nakoniec priaznivo, takže v piatok večer som predsa nakladal krídlo a batožinu na jarove Cady.
Po nočnej jazde vystupujem zo zalepenými očami z auta a s malými kĂ čmi v žalúdku sa teším na svoj prvý štart tejto sezóny. Ĺ tart tutovka a začínam napichávať svoje prvé poriadne stupáky.Radosti nie je konca kraja :D .
Zhruba po hodine lietania cítim na tvári prvé kvapky prehánky, takže idem na pristátie. Pri doklze však príliš skoro odtláčam a po vyplávaní krídla nasleduje tvrdé pristátie. Zviecham sa zo zeme, narovnávam ohnutú trapézu a rozhýbavam narazené rameno.
Po obede vyrážame opäť na kopec. Tentoraz už po pol hodine odlietavam od kopca a smerujem na pristátie.
V nedeĽu ma zobúdza boĽavé rameno, takže sa rozhodujem tento deň neletieť. So závisťou fotím chalanom štarty a pozorujem ako odlietavajú a Aviano. Na štarte to ešte trochu zdramatizovala nemecká PG škola, ktorej dvaja piloti sa zrazili zhruba 50m vpredu nad štartom.
V pondelok je to už s ramenom lepšie (pomohla konská masť) a až do stredy už lietame v plnej zostave. Deň po dni teda pomaly zbieram skúsenosti a dolaďujem kridlo, keďže pred Talianskom som s ním absolvoval len pár zleťákov.

Celkovo to bolo na začiatok sezóny skvelé rozlietanie. Už len dúfam že sa tam čoskoro stretneme v hojnejšom počte :D
Naposledy upravil/-a marek pp v St Apr 15, 2009 1:21 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marek pp »

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Napísať odpoveď