Stranik 24.4.-25.4. 2009

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Stranik 24.4.-25.4. 2009

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Namiesto rekordu (Zobor-Oravska Polhora) pekne polietanie nad Malou Fatrou s ranajkovym servisom...

Tono, Stefan (ziak), Jozef (ziak) a Ja (Nay)
3:20 lietanie
cca 60 km trojuholnik.

Silny vietor este aj nie velmi priaznoveho vychodneho smeru nas presvedcil aby sme na Zobor ani neviliezli. Cim severnejsie tym to malo byt slabsie. Stranik bol teda nas ciel aj ked sme tam planovali lietat az v nedelu po prelete. Na pristavacke zapichujeme nas rukav, ktory ukazuje-neukazuje variabl. Vykladame prebytocne kridla (vrany) a nakladame dve kridla od M. Bibka aby nemusel dusit svoju felicku, ktory prisiel aj so ziakmi. Na starte a aj vo vzduchu celkom velka kopa padackarov. Su tu aj cesky rogalisti tak sme radi. Planujeme trojuholnik v dlzke 80 km vyberam otocaky na slepo a nahadzujem ich do GPS. Chcem tam dat Fatransky Krivan a potom nieco za Martinkami.
Tono bojuje s kridlom respktive z jeho skladanim a nakoniec je aj on pripraveny.
Po prichode na start vsetci krachuju a dileme zacina. Nakoniec sa rozhodujem ze pojdem do predu kde sme videli naposledy padackarov tocit. Drzi to pred startom a tak sa pomaly zdviham a uz sa chytam a vytacam do vysky nad start. Tono skace za mnou, trochu ho rozhodil postroj a zacina bojovat o zachranu vo vzduchu. Po chvili pozeram a Tona uz vidim okusovat vrcholky stromov. Uz pojde asi dole to uz nevytoci. O dlhu chvilu ho zazriem ako toci v mojej urovni. Super mam si s kym polietat pomyslel som si.
Komunikacia cez vysielacky nam moc nefugovala tak som vyrazil na planovanu trat.
Tono sa vidal tiez za mnou tak sme to valili na Fatranske kopce.
Krasne lietanie nad zasnezenymi horami. Slusne stupaky, dostupy do 2450 ale dalo sa ist aj vyssie :). Pri ceste spat z prveho otocaku sme sa stretli pri Strecne a pekne sme si polietali v priestore Polom a Martiniek. Po otoceni Martiniek sa mi Tono ozval ze uz by stacilo a ja som sa potesil lebo som bol uz celkom pekne premrznuty. Doklz na Stranik vo velkej vysky, vozenie za darmo. Pristatie na makko o 18:40 a spokojnost na tvari z pekneho letu.

Zbalili sme kridla a dali sme zasluzenu veceru uz v znamom Slovak pube. Na noc nas uchylil Mato K. za co sme mu velmi vdacny. Ranajky prazenica z 30 vajec pre 5 ludi kava, caj atd.

Rano pozerame predpoved na SHMU a silny vietor nam nedava velky optimizmus na pohodove lietanie na Straniku.
Planovane doobedne skolenie na Nededze sa nam dari absolvovat. Silnejsi vietor laminarneho prudenia davaju nove skusenosti Stefanovi Jozkovi a Hifimu.
O 12:00 balime, zacinaju silne narazy. Vsimame si rogala nad Stranikom ako sa hompalaju.
Ideme sa pozriet na pristavacku kde akurat pristal Bibkov ziak s Atlasom. Informacia o silnom vetre na starte nam potvrdilo ze by to dnes nebola pohoda. Pockame si kym pristanu este dalsi dvaja Bibkovi ziaci a prasime domov s peknymi zazitkami z lietania :wink:

Záznam z letu
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2009/13:14

Video
http://www.youtube.com/watch?v=g0stxmgU ... annel_page
http://www.youtube.com/watch?v=Ig4YE8is ... annel_page

ObrázokObrázok

ObrázokObrázok

www.deltaclubba.sk

Napísať odpoveď