8_05_2009 Kapušaňak

Letové dni 2009
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

8_05_2009 Kapušaňak

Príspevok od užívateľa Michal »

sam, bez serpov, vodicov a inych votrelcov. Narobil som sa jak ... kym som nadabil prvy a jediny stupak.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Mišo bol už vo vzduchu keď sme dorazili: ja, Laco, Ivan, Edmond, Marek.

Ivana sme preškolili na nový kopec. Aj keď štart nebol jednoduchý, Ivan to zvládol výborne (+ mohutný potlesk od divákov). Pristátie do obmedzeného priestoru zvládol bezpečne, aj keď poslednú zákrutu nasadil trochu neskoro, a až po pokyne rádiom. Ale na prvý pokus to bolo dobré. (+ ďalší potlesk od divákov)

Zbytok bolo svahovanie a fotenie.

ObrázokObrázokObrázok

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

V kolektive s vodicom a pomocnikom - LIETAJUCIM !!! - Ivanom. Takmer celkom bez roboty, polietanie zadarmo, stupakov neurekom, povinna promenada pred vysielacom na Velkej strazi ...
Trochu nudne, trochu nezazivne, ale moze byt. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Miso, ak si chcel ist na prelet a skuor ako svahovaci, mal si ist na Slubicu.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Marek po tych 10-tych hodinach co uz mas tochto roku uz SA DOKELU V TEJ RYBE ZAZIPSUJ :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Priznám sa, bol som smutný, že včera taký pekný deň a Kokava padla. Ráno o 8:00 som bol s "manšaftom" kompletne nachystaný na 2 prenocovania v Penzióne Kokava so zarezervovanou 3-lôžkovou izbou u vedúceho. Lenže súťažiacich nikde a na sólo jazdu a lietanie nad Kokavou som nevedel presvedčiť ani Mareka. Som ranné vtáča a nerád prešĽapujem z nohy na nohu, kým sa niekto rozhýbe k činu. Po zhodnotení všetkých pre a proti i informácie od chlapcov z Košíc sme napokon okolo 13:00 vyrazili z Popradu smerom na Kapušiansky hrad. Pred 14:00 hod. sme už boli pod hradom, kým Mišo to už nejaký čas brúsil nad kopcom.
Trvalo dosť dlho, kým sme sa v stiesnenom priestore na štarte postupne dostali rozkladaniu krídiel a následným štartom po GP v poradí pred nami. Marek z našej várky odštartoval ako prvý a po ňom Laco. Obaja sa pekne uchytili. Pred 18:00 som odštartoval i ja, vystúpal nad úroveň hrebeňa, ale nad pravou otočkou som neprezieravo zaletel ďalej a stratil výšku, takže som cca po 15 minútach otočil na pristátie. To chce poznanie kopca a skúsenosť. Nabudúce budem múdrejší. Ĺ tart dobrý, bezpečné pristátie - čo si po pauze v lietaní (od 06. 09. 2008) môžem viac želať - dobré na znovuzískanie potrebnej sebadôvery. Bol to aj tak úspech a z mojej strany oprávnená spokojnosť - aj keď som tým tam hore ( Marek, Laco a Peťo) lietanie v podvečernom oleji úprimne závidel. Peťovi ďakujem za servis pri mojom štarte!

Zdá sa mi, že v z hĽadiska veĽkosti štartovacieho miesta (miesta na rozloženie krídiel) i prístupu vozidla je popradská Dubina ("starý štart"), ktorá mi v mnohom pripomína Kapušiansky hrad, lepšia. Verím, že sa tam aspoň v takom istom počte tiež niekedy stretneme. Na Dubine sme pri dvoch brigádach urobili priestor i za hranou kopca v závetrí. Je priechodné (i neoficiálne) niečo podobné urobiť i na Kapušianskom hrade? To by potom naozaj bola paráda - krídla rozkladať v závetrí za hranou a rozložené ich iba preniesť na štart. Ă

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

sidewinder napísal:Marek po tych 10-tych hodinach co uz mas tochto roku uz SA DOKELU V TEJ RYBE ZAZIPSUJ :twisted:
Tiež som mu to spomínal. Takto však to má prichystané na cikanie, ak sa mu po 2 hodinách lietania ohlási nutkanie.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

z Lacovho treklogu : max. stoupání : 20.0 m/s - hmm to uz hej 100m za 5sec, hmm Laco tak to budem chodit lietat uz len s tebou, hmm Laco - to je tych ako pises mnoho stupakov ? :)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Miso_G napísal:z Lacovho treklogu : max. stoupání : 20.0 m/s - hmm to uz hej 100m za 5sec, hmm Laco tak to budem chodit lietat uz len s tebou, hmm Laco - to je tych ako pises mnoho stupakov ? :)
Do ... zase si ma vymakol :evil:
Ale jeden stupak som mal, lebo inak by som vysielac neurobil. Potom uz len take zbytky... :wink:
Ked si odfiltrujes tie "GPS stupaky", zistis, ako sa dalo polietat a ci sa ti oplatilo ist skor. Aj mna by to zaujimalo.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marek pp »

Ešte pár klasických fotiek z Kapušaňaku.

ObrázokObrázokObrázok

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

jééj. Konečne niekoho trklo, aby odfotil aj mňa.

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marek pp »

pegas napísal:jééj. Konečne niekoho trklo, aby odfotil aj mňa.
Gašpi, chcel som ťa cvaknúť aj z blízka, ale vždy si mi zdrhol :-).
Každopádne aj ja ďakujem za foto. :wink:

Napísať odpoveď