Tokaj 8.5.2009

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Tokaj 8.5.2009

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Na Tokaj sme sli v zostave Jaro Mucha, Jan Ludvik a ja. Prisli sme dost neskoro - okolo 13.30. Mraky sa drzali nad vrcholom - kopec nenahrievali a slaby vietor prevladal od SV. Museli sme pockat kym sa mraky rozpustia a startovali sme po 17.00 - zletak. Miestni rogalisti to zbalili o 16.30 a sli prec.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Tokaj 8.5.2009

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Robo Murin napísal:Na Tokaj sme sli v zostave Jaro Mucha, Jan Ludvik a ja. Prisli sme dost neskoro - okolo 13.30. Mraky sa drzali nad vrcholom - kopec nenahrievali a slaby vietor prevladal od SV. Museli sme pockat kym sa mraky rozpustia a startovali sme po 17.00 - zletak. Miestni rogalisti to zbalili o 16.30 a sli prec.
Ĺ koda, že ste sa "urvali" do zahraničia. Mohlo nám byť na Kapušianskom hrade veselšie. A to som v príspevku zabudol napísať, že nám večer v kapušanskej pizzérii bolo naozaj všetkým dobre. Ak sa nemýlim, tak sme odtiaĽ odchádzali po 22:00. Priam vzorový letový deň. Tým Vám, chlapcov z Tokaja, vôbec nechcem privodiť prípadné znechutenie.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Nemali na výber, Robove auto na Kapušiansky nevyjde. Na hrade by sme sa aj tak všetci nepomestili - najmä nie pri Janovej rýchlosti prípravy k štartu. Aj Ivan bol pomalý, ale on je ešte len začiatočník.

Mimochodom, aj pod Tokajom je pizzeria (na začiatku Tarcalu) - a pri súčasnom kurze asi rovnako lacná.

PodĽa tej predpovede by som radšej išiel na Tokaj, ale kvôli Ivanovi a neskorému času padla voĽba na Kapušiansky.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Nad Slanskym pohorim bola pekna kopka oblakov, keby sem tam prisli okolo 11:00 asi by sa dalo odstartovat a aj pekne uletiet. Mimochodom okolo 15.00 k nam vo vyske 500-1000m nad startom od vychodu prileteli dve rogala (madari spominali meno Zolty) pritocili a zmizli na zapade....

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

Robo Murin napísal: Mimochodom okolo 15.00 k nam vo vyske 500-1000m nad startom od vychodu prileteli dve rogala (madari spominali meno Zolty) pritocili a zmizli na zapade....
ano: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2009/11:47

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Je to borec - dvíhal sa dokonca z 90 m výšky - 5 km za Tokajom. KoĽkí z nás to balia už 300 m nad zemou.

Robo, však on sa dvíhal pred vašimi očami - nad pristávačkou. Bolo to o trištvrte na tri, a mal tam zdravý 2-meter. Keby som to videl, odštartoval by som aj do bezvetria.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

no ja tam vidim 171m nad terenom o 13:11:19 , ale klobuk dole
na druhej strane vzi sa do jeho podmienok: rano prides s manzelkou na letisko, vonku na posiedke das ranajocky, cajicek , kavicku, potom ju posles do prdele (fuj), pokecas s kamosmi, vytiahnes poskladane dotovane kridlo z hangara, pozries na oblohu, vytiahnu ta, ked nic z toho este raz, vydas sa skrz krajinu, pekne pod oblacikmi, za slabeho vetrika, zvozari a fanuskovia na vysielackach a telefonoch , vsade pristavacky, ked sa podari pristanes na letisku, manzelka ta objíme ako po dobrej bitke (fuj), das veceru - cersvy syr od bacu, pivko, ci daco opeciete, pokecate ake to bolo...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Miso, najvyssi cas sa naucit aerovlek a z Nyiregyhazy lietat domov, Ved sme tam kedysi jazdili, Gaspi aj Edo sa tam ucili aerovleky. Ak si niekto niekedy chce urobit stovku, ina cesta ako lietanie v Madarsku neexistuje, Slovensko je velmi male, clenite a pre nas rogalistov chudobne na vhodne pristavacky. Prisambohu, taka stovka je mi hodna 50,-€ (odhadovane naklady na cestu do Nyi., aerovlek a zvoz spat). Co keby sme na jesen zacali s pripravami?

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Juraj ja som za. Na jesen zaciname a o rok, na jar cela Kosicka ekipa zacne okupovat letisko v Nyiregyhazi. Uz sa tesim na prelety ez cele madarskoooo!!!

Napísať odpoveď