Straník - 10. 05. 2009

Letové dni 2009
Hifi
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št Okt 02, 2008 7:46 am
Bydlisko: Gbeľany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hifi »

:lol: To je slovo do bitky!! :lol:

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Edmond, v tu nedelu nad ranom sme sa prave vratili z dovolenky, vstaval som okolo 12,00 pricom som na pocasie ani nepozrel.. cakal ma tazky tyzden v praci a skole, kde sa mi podarilo ukoncit moju patrocnu epochu ;)

Cestou z Talianska sme vsak pri Insbrucku naslepo odbocili do hor (v tom pocasi sa nedalo inak), prisli sme ku krasnemu jazierku Achensee pri mestecku Maurach v ca.900m odkial isla lanovka hore na kopec ca. 1800m. Ako som tak spod lanovky pozeral (bolo 13,30) zahliadol som rogalo nad vrcholmi, druhe.. tretie.. a ajhla stvrte startuje nedaleko koncovej stanice lanovky z rampy.. Bolo rozhodnute a napriek uletenej cene sme isli hore :D
Par padackarov sa tam este vyskytlo a do pol hodky uz rogal nebolo, uleteli.. jedno sa este po vyse hodine na 15 minut objavilo, pritocilo a zas zmizlo.. Je to tam kraaasa! Vyvoz na lanovke aj s kridlom 15EUR, podla vodica lanovky sa kridla nakladaju na strechu beznej kabinky, pricom kapacita je 4 kridla.
Rampa sice trosku o hubu, ale celu dobu tam fukalo pekne na komoru, obcas silnejsie narazy, ale odstartovat by sa dalo. Pri pohlade na rampu mi z neznamych pricin furt chodilo po rozume moje nezapnutie sa do zavesu na milosrdnom Straniku :lol:

Obrázok

Obrázok

Obrázok


K teme ZA rogalistov.. Poznam pana Surlaka (neviem ci sa rata do ZA) a deda termiku (to je tusim ten druhy Jurajom opisany pripad).. to je vsetko. Vlastika nepovazujem za HG, kedze som ho nikdy pod kridlom nevidel.

Co sa tyka rozvoja, v sucasnosti sa snazim vytvarat vztah k rogalu u mojej polovicky, co je tazky beh na dlhu trat, no male uspechy ma posuvaju dalej :D
Hlavny motor v ZA je Peto Vrabec, ktory je silnou oporou a vytvara skutocne podmienky pre rozvoj lietania! Verim, ze Jancimu sa podari vychovat HiFiho a dalsich ziakov a postupne to niekam v ZA doletime 8)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

matoZA napísal:...Vlastika nepovazujem za HG, kedze som ho nikdy pod kridlom nevidel. ...
Tento svoj vyrok rychlo prehodnot !!!, pripadne sa porad s niekym starsim. :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
SLV
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št Máj 07, 2009 12:07 pm
Bydlisko: Nitra

PG vrs ZK

Príspevok od užívateľa SLV »

ja som lietal na 2/3 gine 2 roky a stale mi lietanie na pg nevyhovovalo co sa tykalo klzavosti...chcem nieco viac a nieco co nezafukne za kopec pri svahu...2x ma to zafuklo a v rotore som sa modlil vsetkym moznym...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Mato Za - spusta ludi nevidelo Pana Boha a kolki v neho veria. Ver tomu, ze Vlastik bol velmi vela rokov predovsetkym rogalistom. Ja som uz prisiel na to a aj sa s tym zmieril, ze Slovensko je vhodnejsie na lietanie s PK. Jednoducho nam infrastruktura a zialbohu aj orografia nepraju. Zit ale v Nyiregyhaze a mat vlecnu pod nosom, PK je uplne nezaujimave. Pravdu povediac, pre mna je nezaujimave aj teraz, lebo na rozdiel od Vlastika tu v KE mam silnu skupinu rogalistov a nie som nuteny k zmene.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Laco, Juraj, nepochybujem o tom, ze Vlasto zacal na HG a ze dlhe roky lietal na leseni, dokonca moskyto, hovorim iba ze mi pride smiesne ked niekto povie, ze je rogalista, pretoze od 2005 co ho poznam a chodim pravidelne na kopec som ho tam videl vylucne s padakom.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

To tak dopadá, keď sa rogalista dostane na krivé chodníčky.

Priatelia, jedine ortodoxné cesta je ta správna. Žiadne padáky, žiadne moskytá - to sú cesty do pekla. Amen.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Gaspi vies.. ked si na startovacke a rozpravas sa s chalaniskom padackarom, ktory skoncil kurz pred dvoma mesiacmi a povie ti, ze ma abstak, bo uz druhy tyzden nebol vo vzduchu a zatial ma iba trapnych 5 hodin vo vzduchu.. a ja s mojimi troma zletakmi.. lebo..

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Mato, Ty si este neprisiel na to, co Gaspi vie uz davno. ZL nie je pre tych, co chcu casto lietat. Na to sluzi padak. Rogalo je na vychutnavanie. Kedze sa na kopec casto nedostanes, vychutnavas uz len to, ze si na kopci. Plus je tu ritual rozkladania rogala, sedenia pod nim (to paraglidisti nezvladaju) a vobec vsetko to, co stmeluje partiu. Koho uz by len zaujimalo pripravit si padak za 4 minuty a letiet prec? Sam, samucicky, osamoteny. Nie, my radi zlietavame pod kopec v partii. Zase to skladanie kridla a pokec pri tom. Krcma a rozbor pristati. Azda si nenecham lietanie znechutit tym, ze rocne nalietam 150 hodin? Ved by mi liezlo krkom :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Juraj spravne, dobre vravis, moje slova. Ale Mato ak chces zacat citat knizky tak sa daj na padak a mozes visiet, teda sediet v kresle nad Stranikom v podvecernom oleji a citat .... :lol: :wink:

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

juraj napísal:Mato, Ty si este neprisiel na to, co Gaspi vie uz davno. ZL nie je pre tych, co chcu casto lietat. Na to sluzi padak. Rogalo je na vychutnavanie.
No cosi na tom bude.. koniec koncov si to predsa musime nejak obhajit a toto vysvetlenie znie skutocne presvedcivo :lol: asi sa dam na tie knizky..

Napísať odpoveď