24.5.2009 Tokaj

Letové dni 2009
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

24.5.2009 Tokaj

Príspevok od užívateľa pegas »

Dnes ráno vznikol nejaký chaos v organizácii. Ráno som sa najprv musel postarať o bábo, tak som nedvíhal telefonáty. Ale večer som jasne napísal, kedy idem. O to väčšie bolo moje prekvapenie, že skoro všetci sa už vybrali na SĽubicu, a Ivana - potenciálneho zvozového vodiča zobrali so sebou. Tým pádom som bol bez zvozu a navyše sa mi nechcelo trepať na SĽubicu mojim autom. Ešte keby tak mohol Juraj so svojou Vitarou, ale nakoniec mal rodinné priority. Tak si plánujem výlet na Tokaj, že pôjdem aj s Lacom, a zrazu zisťujem, že Noro nešiel na SĽubicu a neskôr, že ani Ivan nešiel. Ăšplný chaos. Tak som si povedal, že nabudúce nech si to organizuje niekto iný, aj počasie nech si každý pozrie do svojej gule ;-) Ja už na fórum nebudem vypisovať večer pred lietaním nič, radšej ráno niekomu zavolám. Aj tak sú tu všetci partizáni (alebo aspoň väčšina).

Počasie bolo také, ako malo byť - nebolo sa kam náhliť. Na Tokaji sme chvíĽu posedeli v aute, a keď sa o 14:30 začali rozplývať mraky 30 km ďalej na západ, začali sme stavať krídla. Deka sa nie a nie rozpustiť, tak som to niekedy o 15:30 už nevydržal. Vydalo to na nejakých 11 minút. Vzduch bol nadržaný, ale niečo tomu chýbalo. Trochu to držalo pred štartom, aj cestou cez roklinu až za západné rebro.
ObrázokObrázok

Na pristávačke som študoval oblohu. Všade bolo čisto, len nad Tokajom sa robila nejaká vlna vysokej oblačnosti, možno aj s miestnou slabou konvergenciou. Tri padáky sa v jednej chvíli dosť dlho vozili priamo nad roklinou vo výške štartu. Po hodine sa to konečne roztopilo, zasvietilo slnko, a všetci už iba zlietavali.
ObrázokObrázok

Aj Laco - sem tam niečo pritočil, ale zachvíĽu bol pri mne. Bolo už 17:00. Nora som nevidel štartovať, ale na druhej fotke vidno, že sa tam niečo dialo. Je to na strome, ale nie je to šiška ani ovocie - čo je to? - odpusť Noro :-)
ObrázokObrázok

Na konci lietania sme sa ešte museli zahydratovať a zauhĽohydratovať v miestnej pizzeriii :-) Neberú platobné karty, ale dá sa zaplatiť eurami.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Odpusť Gašpi, ja vždy beriem info na nete ako možný zámysel ale kedže som sa ta nedovolal padla voĽba na tu Slubicu. Ked sme ležali pod kopcom aj som maslel na vas že tolke kilometre a take mizerné počasie s dekou. Nam sa to ale vyčistilo. Myslel som že pri teplote čo bola predpovedana to bude fungovať aj pod mrakom, asi ale nie. :cry:
POzeral som si moj tracklog a mal som radosť z toho že po dlhom čase som točil uzke zakruty a aj vdaka tomu som sa vyštveral spod kopca po štarte. Po hodinke letu som už toĽko odvahy okolo stromov nemal tak som aj skončil. Je to naozaj veĽmi premenlivé kedy spojenie krídlo a termika na svahu naozaj spoĽahlivo funguje a kedy nie. Myslim že je to hlavne na pilotovi. V každom prípade včera to bolo lepšie na padáky.
Ă

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Jaro, mal si debku alebo depku? Dost vyznamny rozdiel :D

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ten vas tokaj mi sposobil nespavost :-(

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Marian, na com teraz budes lietat?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Na metle

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Mne sa podarilo Gaspiho prelietat, vydalo mi to asi na nejakych 12min. (a dostal som sa 16m nad start) :lol: . Ale v podstate sme obaja v kategorii zletak-extended :?: Uz som zabudol na kategorizaciu... 8)

Este na okraj, to krovie (ci ako sa to zelene ... vola) pod startom je akesi vacsie ako minuly rok. Dokazuje to aj stvrtkove Misove odkopnutie fangle.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

sidewinder napísal:Ten vas tokaj mi sposobil nespavost :-(
... že budeš teraz lietať na KPL-ku? :-)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ak by to niekoho zaujímalo, tak tu vidieť akú sme mali smolu. Je to záber zo satelitu o 15:00 LSEĂ

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Aj majster tesár sa utne.

Ĺ koda, že ste, chlapci z tokajských viníc, predsa len neprišli radšej na tú SĽubicu. Počtom sa padačkárom asi nikdy nevyrovnáme, ale pomôcť nám zmenšiť ich presilu ste mohli. - aj keď to vôbec nie je podstatné.
Určite by ste polietali viac a im by ste ukázali, ako dokážu lietať "lešenári" a ich trúbky.

Jedine, že je v tom nejaká Ilonka!?!

Napísať odpoveď