Stranik 26.5. 2009

Letové dni 2009
Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Stranik 26.5. 2009

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »


Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

pekne foto i let. ty budes vediet aky je rozdiel medzi Litespeedom , Litespeedom S a Litespeedom RS ?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Mohol si aj viac zazoomovať. Teraz nevidno dobre Varín. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Baby treba fotit od predku.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Super Plucko, krasne footo, neda sa z toho urobit slideshow? Ten tracklog je tiez pekny, skusal si si doklz zjavne ;) a vysiel, najs!

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Report

Plán bol ísť na Zobor a urobiť si pekný prelet. Keď sme s Mirkom L. prišli pod Zobor, vietor fúkal silno a na štart by to bolo tiež zĽava čo není priliš vhodné. Na koniec sme rozhodli ísť na istotu na Straník. V Hlohovci nakladáme Mirka L. a letíme pre Vila do Pieštan. Cestou je badať zoslabenie vetra ako bolo predpovedané na SHMU. Na štarte na Straníku pofukuje slabý JV, kde už vidíme kopu padačkárov. Rogalové zastúpenie tvorí aj Karol Haman so svojimi už pokročilými žiakmi. Platíme
2,50 € jednodňový poplatok a už skladáme krídla. Plánujeme si polietať nad Malou Fatrou. Mňa napadá prelet na Oravskú priehradu a späť. Posledné úpravy, pripínam foťák a ide sa na to. Termika funguje hned pred štartom a tak sa zdvíham. Mirko L. štartuje po mne a veĽmi sa mu zo začiatku nedarí. Z výšky ho vidím už na úpätí pristávačky a blízkych lesov. Začína tam niečo točiť, ale ma malú výšku. Mirko P. vyčkáva na štarte a ja bojujem o získanie väčšej výšky ako som dosiahol prvý krat 1400 mnm. Neskôr vidím Mirka L. ako si to už brúsi ponad štartom. Pekný výkon zachytiť sa z takej malej výšky. Gratulácia! Potom spolu vytáčame stupák, aj keď som zopár desiatok metrov nad ním. Vo vzduchu vyzerá už oveĽa lepšie s novým postrojom. Prvý väčší dostup 1880 mnm a skúšam ísť do priestoru. Nenachádzam stúpanie a tak sa vraciam späť nad kopec. Cestou fotím Z 142, ktorá letí podomnou a následne si urobí kolečko aby ma obletela zo zadu zprava a pozreli si ma z blízka. Po vytočení končne väčšej výšky 2070 sa rozhodujem preskočiť na Malú Fatru. Dostupy sú stále nízke a tak mením moj zámer Oravskú a späť a snažím sa o malý FAI trojuholník s ohĽadom na to, aby som sa vedel Ľahko dostať späť na pristávačku pod Straníkom. Malé výšky mi dávajú možnosť urobiť pekné zábery, aj keď nie všetky boli úplne ostré, pretože bol slabý opar. Preskakujem Strečno a mierim na Polom. Určite tu musí byť nejaké dobré stúpanie z tak krásne nasvieteného lomu. Bolo to tam a tak dosahujem moje denné maximum 2160 mnm. Ešte si pofotím Hrad Strečno a letím otočiť Martinské hole. Anténu už presne neotočím, mám malú výšku, musím myslieť na doklz a možné neočakávané klesáky na ceste späť. Smer vetra je celkom priaznivý, no aj tak sa rozhodujem pritočiť si nad Polmom. Prilietam v malej výške a “bobová“ termika mi precvičí reakcie a svaly. Nemám chuť sa tu nechať vytrápiť a tak rovno mierim na pristávačku. Doklz po vetre, ešte robím nejaké snímky a nasadzujem na pristátie. Tu už čakajú zbalení chalani. Pristátie vyšlo ako malo, len ten rozpočet bol zase zlý-krátky. Neskôr sadá aj Karol H. a pri pokeci balíme krídla. Mirko P. si už zvykol na Talona a pekne polietal v okoli Straníka. Dokonca každé pristátie s týmto krídlom bolo veĽmi dobré. Ă

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Slideshow je zde: http://www.hanggliding.cz/aktuality/ute ... vycvikove/
Náš o moc kratší report, vzhledem k nalétaným kilometram :D , zde: http://www.hanggliding.cz/aktuality/vycvikove-utery/
Byl to fakt povedený den. Zdravím. Karel
Karel

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

jj, medzicasom som to nasiel, hned sa to lepsie pozera, plucko vezmi si priklad (alebo opajcuj skript 8) )

Napísať odpoveď